Share
Shko poshtë
avatar
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

GMT + 11 Hours Historia e kenges popullore shkodrane

prej Thu 9 Dec 2010 - 21:35
HISTORIA E KENGES POPULLORE SHKODRANE

KENGA QYTETARE SHKODRANEAshtu si filigramat,melodite e bukura shkodrane jane punuar me mjeshteri, jane lemuar ne rrjedhen e koherave nga popullidhe,nje pjese e tyre,jane pastruar dhe pasuruar me elemente gjithnje e me autoktone.Megjiate permes arkivave, fotografive,botimeve te ndryshme ,kujtimeve gojore apo te shkruar; njihen shume emra krijuesish qe kane mbetur te pashlyer ne kujtesen e qytetareve shkodrane.Keshtu eshte e njohur dhe e çmuar ne qytetin e shkodres veprimtaria krijuese e Hysejn Dobraçi, te cilin ideologu yne i Rilindjes Kombetare,Zef Jubani,e ka quajtur "Anakreonti shqiptar" dhe e Sali Pates, qe te dy te fillimit te shekullit XIX ajo e Halil Tophanes dhe e Shtjefen Shahirit; ajo e sazexhiut te talentuar Simon Marketes; krijimtaria e Kasem Xhurrit dhe e Mark Kranjanit,qe te dy te njohur si reformatore te ahengut shkodrane; ajo e Oso Seles (Falltores), sazexhi dhe vjershetar;ajo e rapsodit qytetar te periudhes se Lidhjes Shqiptare te Prizenit-Nel (Zenel) Maha, ajo e Paloke Kurtit,krijuesit te disa prej kengeve-perla te ahengut shkodrane; ajo e vjershetorit Heti i Molla Sylos dhe e kengetareve me vlere te veçante interpretative si Hila i Files,Taro Hoti,Ndreke Preluka,Shtjefen Jakova (Qorri). Gjate dhjetevjeçareve te pare te shekullit XX bene emer si krijues dhe interpretues sazexhijte Ndreke Vogli-Naraçi dhe Nush Pali;kengetaret Hamz Gogoli,Shuk Prifti,Pjeter Bushati. Vitet 40 dhe dhjetevjeçaret ne vazhdim te ketij shekulli shenojne fillimin e nje veprimtarie krijuese te suksesshme qe i fali hapesire dhe frymarrje te re kultivimit te kenges qytetare shkodrane. Kujtojme ketu kenget me te goditura, tashme mjaft popullore te Hasan Prezes,vellezerve Paulin e Karlo Pali,Rud Gurashi,Sheuqet Krujes,Namik Mithit,Adil Ujkashit etj. Me vlera krijuse te veçanta interpretimi i kengeve qytetare shkodrane nga artistet e njohur lirike te skenes sone Marije Kraja dhe Ibrahim Tukiqi kengetaret e shquar Bik Ndoja, Luçije Miloti, File Gjeloshi, Florinda Gjergji, Shyqyri Alushi, Naile Hoxha, Xheudet Hafizietj. Kengetaret e brezit me te ri Violeta Zefi, Bujar Qamili, Valdete Hoxha, Myfarete Laze, Mukades çanga, Adnan Bala, Enriketa Kuçani,Sabahet Vishnja etj. Nje brez tjeter akoma me i ri kengetaresh po punon me perkushtim per persosjen e artit te tyre te interpretimimit. Ne keto kenge qytetare shkodrane ku ne teresine e shfaqjes se tyre (permbajtje, musike, vargje), vallet e kenduara te qytetite shkodres nuk jane thjeshte nje fenomen artistik;por tregues i gjalle i nje jete ku ballafaqohemime menyra te menduari, me te dhena etnografike,me marredheniet midis pjesetareve te familjes, me te afermit, miqte dhe rrethin shoqeror.


Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
avatar
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Thu 9 Dec 2010 - 21:37
GANXHET TUEJA ME SHUME ERE

GANXHET TUEJA ME SHUME ERE,
GJITHFARE LULESH PASKAN ÇILE,
MARSHALLA MOJ NJIKSAJ VERE,
OH!SA KENKE RRITE,HOPA.

II

DRANDOFILLE E BUKUR JE,
GJITHKAH T’SHOF UNE BAJ çUDI
QYSH NJATE HERE MOJ QI T’KAM PA
N’ZEMER ME KE HI,HOPA.

III

EDHE KURR S’KAM ME T’HARRUE,
POR GJITHMONE KAM ME T’KUJTUE,
QYSH NJATE DITE QI M’JE LARGUE,
N’ZEMER KAM MBARUE,

------------------------------------------------
ME JELEK E BRANAVEKE ME JELEK E ME BRANDAVEKE,
PO M’DUKESH SOKOL ME FLETE
ME JELEK NEN HIJE DOLA,
NE BAHÇE MOJ LULE MBLODHA;
NE BAHÇE UNE LULE MBLODHA;
E TE MIRES N’DORE IA ÇOVA;
E MIRA PO THOTE NUK I DUE,
BAN GAJRET MOJ MOLLE E FTUE;
BAN GAJRET MOJ MOLLE E FTUE;
SY E VET’LLA UNE TI DUE,
SY E VET’LLA UNE TI DUE,
ATA JANE GJITHÇKA PER MUE.


……………………..
1) Kurdohere e ne shrregull.

-----------------------------------------
MIRE MBRAMA

MIRE MBRAMA,MIRE MBRAMA N.N
A KE BUKE,A KE BUK-O ME NA DHANE?
SA KA DETI,SA KA DETI UJ E RANE,
SIMIÇITE, SIMIÇITE I ÇOJME NE KEMBE!
S’KAM NEVOJE,S’KAM NEVOJE PER SIMIÇITE
PSE M’KAM NDODHE,PSE M’KA NDODHE
BUKA NE SHPI……!

Me kete melodi kendohet edhe vallja.

DY DELE, DY DELE E TREQIND PARE,
ÇOU KUMBARE, ÇOU KUMBARE
NA XEN NJI VALLE;
MOS E LEN, MOS E LEN VALLEN PA XANE,
NE KJOSH DJAL,NE KJOSH DJAL-O
BRAF NE KAMBE !
NE KJOSH PLAK,NE KJOSH PLAK
TERHIQU RR’SHANE!
Ç’KE KUMBARE, Ç’KE KUMBARE
QI Te T’ASHT MARRE ZANI?
MA KA XANE; MA KA XANE TYMI I DUHANIT.

1) hanen mbrama kur miqesia kthehet prej
kumbareve.
Diten e dasmes mbas buket.
---------------------------------------------

MOJ UNAZA RETH ME AR

MOJ UNAZA RRETH ME AR,
KE MARR BURRIN DJAL BEQAR,
T’GJITHA SHOQET TA KANE INAD;
INAD PAÇIN EDHE PLAÇIN
E NDER SHOQE KURR MOS DALSHIN.
Ç’PO KERSET PUSHKA NE PYLL!
NISJA TI,NA DEL SI HYLL!


MOJ UNAZA RRETH FLORI,
KE MARR BURRIN DJALE TE RI,
T’GJITHA SHOQET TA KANE LAKMI;
LAKMI PAÇIN EDHE PLAÇIN
E NDER SHOQE KURR MOS DALSHIN.

…………………….
Kurdoher.

-----------------------------------------------------

O ZAMAKU I BARDHE


O ZAMBAKU I BARDHE,
FORTE U DESHTME BASHKE.
KERKUSH NUK NA I DIJTI,
VEÇ ZOTYN E SHPIRTI
VEÇ ZOTYN E SHPIRTI
E HANA QI NA NDRITI.
HANA QI NA NDRITI,
AJO NA PADITI,
MOS PADIT MOJ HANE,
SE T’FALI XHERDAN-E.
XHERDANIN ME GROSHA,
BALLIN TA PAGOSHA,
XHERDANIN ME GJELA,
LE TA VENE E REJA.
XHERDANIN ME FLUT’RA,
LE TA VENE E BUK’RA.


………………….
1) Kurdohere para marteset
2) Dhe ne shrregull.

-----------------------------------------------

SA E BUKUR NA DOLI NUSJA

SA BUKUR NA DOLI NUSJA! MARSHALLA,marshalla

PASKA BALL PER PERISHAN! MARSHALLA,marshalla

PASKA VET’LLEN SI GAJTAN! MARSHALLA,marshalla

PASKA SYNIN SI FILXHAN! MARSHALLA, marshalla

PASKA HUNDEN NISKAVI! MARSHALLA,marshalla

PASKA FAQET GURABI! MARSHALLA,marshalla

PASKA GOJEN SI KUTI! MARSHALLA,marshalla

PASKA DHAMBET SI INXHI! MARSHALLA,marshalla

PASKAN GUSHEN FARFURI! MARSHALLA,marshalla

PASKA QAFEN SI ZAMBAK! MARSHALLA,marshalla

PASKA SHTATIN SI BAJRAK! MARSHALLA,marshallaNë qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
avatar
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 37
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

GMT + 11 Hours Vetem tinguj shkodran!!!

prej Sat 26 Jan 2013 - 5:17
MISS YOU SHKODRA JEME, VENDI I PRINDERVE T'MI, GJAKU JEM, JAM BIJA JOTE SE T'KEM JETE!!!I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
avatar
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 37
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Sat 26 Jan 2013 - 5:24


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
avatar
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 37
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Sat 26 Jan 2013 - 5:25


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
avatar
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Sat 26 Jan 2013 - 16:08
shkodra jeme .....zemra jeme*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

avatar
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 37
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Tue 29 Jan 2013 - 2:13


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
avatar
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Tue 29 Jan 2013 - 2:15
te behem disi Shkodran edhe une
avatar
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 37
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Tue 29 Jan 2013 - 2:19


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
avatar
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 37
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Tue 29 Jan 2013 - 2:21
shaban cakoli shkruajti:te behem disi Shkodran edhe une

Nigjoje ket Bace qe vuna tesh, asht histori e vertet, Rexhoja ka ken naten e dasmes e para se me shku ne banket ka shku me I dhan kalit me e hanger e ai e ka gjujt ne shqelma e ka myt...E jan vargje qe ja ka nxjerr nana vet, se ka pas djal deshirit..


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
avatar
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Tue 29 Jan 2013 - 2:25
hhheeee pse veq tinguj shkodrane lulebora .... mesohu edhe Gilangen se gjyshja ime ta ka gjetwn vemdin atje grrrr grrrr
jashaaaaaaa jashaaaaaa kalleeeeeeeee kalleeeee edhe per Gjilanin fjuuuuuuiii ggg ggg
Ai që është i pasur, jep nga teprica, ai që nuk është i pasur jep nga zemra ...
Ai që çdo ditë ka një dëshirë tjetër, asnjëherë nuk arrin ta plotësojë dëshirën e tij ....
Ai që s'durohet si njeri, s'durohet as si shok,as si kolegë,as si bashkëpunëtor e as si fqinje ...
avatar
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 37
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Tue 29 Jan 2013 - 2:30
Hahahahahahhahahahhahahahhhaha ku m'dole moj ti, shi kush mka ardh, po hajde moj leviz t'i bashkojme hapat nen tingujt e muzikes tone, mesojme eshe shkodrancen edhe gjilanken Jashsaaaaaaaaaaaaaaa Rrusheeeeeeeee hopaaaaaaaaaaaaaaaaa sak sak sak Rrushe jashaaaaaaaaaaaaaaaaaa


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
avatar
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 37
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Tue 29 Jan 2013 - 2:34


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
avatar
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Tue 29 Jan 2013 - 2:35
oooooo therret gjilani mori shkoder hakde lujm pak se te kom moter grrrr grrrr
do ti kallimm fitilat e llomes po ja marim mat miren Nones ....oo mat mira Nona i ka dyeee Luleboren po jam marim at tjetren ja lojmi ne shpieeee ooooo opaaaaa sa sa sa hajdeeeeee hajdeeeeeee moj shkodraneeeee po na habit me vallen toneeee fjuuuiiiii ggg ggg stern


Ai që është i pasur, jep nga teprica, ai që nuk është i pasur jep nga zemra ...
Ai që çdo ditë ka një dëshirë tjetër, asnjëherë nuk arrin ta plotësojë dëshirën e tij ....
Ai që s'durohet si njeri, s'durohet as si shok,as si kolegë,as si bashkëpunëtor e as si fqinje ...
avatar
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 37
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Tue 29 Jan 2013 - 2:57
Vetem per mu e Rrushen....Hopaaaaaaaaaaaaaaaaa Rrusheeeeeeeeeeeeeeeeee sak sak Jashaaaaaaaaaa


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
avatar
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Tue 29 Jan 2013 - 3:06
sak sakk po shkon valljan permerakkk hopaaaaaaa ggg LuleBor moj LuleBor ne Gjilan dot vesh kuror ggg jashaaaaaaaaaAaaaaaaaaaaaaaaa


Ai që është i pasur, jep nga teprica, ai që nuk është i pasur jep nga zemra ...
Ai që çdo ditë ka një dëshirë tjetër, asnjëherë nuk arrin ta plotësojë dëshirën e tij ....
Ai që s'durohet si njeri, s'durohet as si shok,as si kolegë,as si bashkëpunëtor e as si fqinje ...
avatar
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 37
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Tue 29 Jan 2013 - 3:24
Hajde Rrusheeeeeee hidhe vallen si t'ka hije se luleboren do besh kojshijeKalleeeeeeeeeeeeee Rrusheeeeeeeeeeeeeeeeeeee Kalleeeeeeeeeeeeeeeeeeee


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Thu 31 Jan 2013 - 11:23
avatar
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 37
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Fri 1 Feb 2013 - 3:53


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
avatar
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 37
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Fri 1 Feb 2013 - 3:56


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
avatar
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 37
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Fri 1 Feb 2013 - 4:10


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
avatar
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Mon 11 Feb 2013 - 10:07
"Historia e kenges popullore shkodrane "
me
"Vetem tinguj shkodran!!!"

temat u bashkun


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Sat 2 Mar 2013 - 14:40
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Sat 2 Mar 2013 - 16:45
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Sat 2 Mar 2013 - 16:56
avatar
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 78
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Sat 2 Mar 2013 - 17:02
nje cik bujar qamili desha une please


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Sun 3 Mar 2013 - 17:08
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Sun 3 Mar 2013 - 17:10
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Mon 4 Mar 2013 - 15:21
avatar
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 78
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Mon 4 Mar 2013 - 15:35
po cik artiola toska a ka ? grrrr


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Mon 4 Mar 2013 - 15:44
Maksi shkruajti:po cik artiola toska a ka ? grrrr
kjo artiola ka kang shume duhet me ja hap temen vec grrrr
avatar
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 78
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Mon 4 Mar 2013 - 15:46


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
avatar
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Mon 4 Mar 2013 - 16:39Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Wed 6 Mar 2013 - 11:58
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Wed 6 Mar 2013 - 12:13
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Mon 8 Apr 2013 - 10:18
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Tue 16 Apr 2013 - 21:08
avatar
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Tue 16 Apr 2013 - 21:20


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Tue 16 Apr 2013 - 21:21
avatar
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

prej Tue 16 Apr 2013 - 21:28


zana te pazevendesueshem


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Sponsored content

GMT + 11 Hours Re: Vetem tinguj shkodran!!!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi