Share
Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Nis Festivali i Sanremos

prej Wed 13 Feb 2013 - 10:56
Me Luciana Litizzetto në karrocën e Hirushes ka nisur Festivali i Sanremos, i cili prezantohet nga Fabio Fazio së bashku me aktoren komike italiane.

Mbrëmja e parë i kushtohej këngëtarëve “big”, të cilët u paraqitën me nga dy këngë secili dhe vetëm njëra përzgjidhet nga juria për natën finale. Këngëtari i parë që u ngjit në skenë ishte Marco Mengoni, i cili këndoi “L’essenziale” dhe “Bellissimo”. Kënga e parë kaloi turnin.
Më pas, Raphael Gualazzi këndoi “Senza ritegno” dhe “Sai (ci basta un sogno)”. Kënga më e votuar ishte “Sai”.

Mbrëmja vazhdoi me Daniele Silvestrin, i cili solli tek publiku këngët “A bocca chiusa” dhe “Il bisogno di te (ricatto d’onor)”, me këngën e parë që kaloi në finale.

Simona Molinari dhe Peter Cincotti kënduan “Dr Jekyll e Mr Hyde” dhe “La Felicita”. Kjo e fundit u votua më shumë nga juria.
Grupi Marta sui Tubi interpretoi këngët “Dispari” dhe “Vorrei”. Kalon më tej “Vorrei”.

E parafundit u paraqit në skenë Maria Nazionale me “Quando non parlo” dhe “E’ colpa mia”. Kënga e dytë e saj mori më shumë vota.
Chiara Galiazzo prezantoi në fund këngët “L’esperienza dell’amore” dhe “Il futuro che sara”, kënga e fundit e kualifikuar për në finale.

Sot do të ngjiten në skenë 7 “big” të tjerë: Modà, Malika, Cristicchi, Almamegretta, Elio e le Storie Tese, Max Gazzè e Annalisa. Do të performojnë edhe 4 të rinjtë e parë: Il Cile, Rubino, Blastema dhe Ghiotto. Vetëm dy prej tyre do të kualifikohen për në finale.
*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi