Share
Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Ndërron jetë këngëtarja “Goldie”

prej Fri 15 Feb 2013 - 20:11


Këngëtarja nigeriane e muzikës pop, Susan Oluwabimpe Harvey, e njohur gjërësisht si “Goldie”, ndërroi jetë pas një sëmundje të shkurtër ditën e premte.

31-vjeçarja u ankua për disa dhembje koke, ndërsa u kthye në atdheun e saj nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku mori pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve prestigjioze “Grammy”.

Brenda disa orësh, gjendja e saj u përkeqësua papritmas dhe dërgimi urgjent në spital nuk mundi t’i shpëtonte jetën.

Një artiste me famë ndërkombëtare, “Goldie” ka fituar disa çmime prestigjioze muzikore dhe përdori famën e saj për të dalë triumfuese edhe nga edicioni i fundit i “Big Brother”-it nigerian.

Disa këngëtarë të mëdhenj shprehën tronditjen e tyre më të thellë për ndarjen e parakohshme dhe të papritur nga jeta të artistes, ndërsa në faqen e saj në “Facebook”, u publikua një njoftim: “Me hidhërim të thellë, dua t’iu informoj se “Goldie” ndërroi jetë gjatë mbrëmjes, pak pas mbërritjes në Lagos prej Los Anxhelosit. U preftë shpirti i saj në paqen e përjetshme të Zotit tonë. Admini”.

Përkeqësimi drastik i shëndetit të saj, ka befasuar edhe mjekët, të cilët për momentin nuk janë në gjendje të përcaktojnë arsyet e vdekjes.*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi