Share
Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default British Music Award

prej Fri 22 Feb 2013 - 11:43


Adele, Emeli Sande dhe Ben Howard janë nderuar këtë vit në ceremoninë e British Awards, e zhvilluar në Arenën O2 të Londrës.

Sande fitoi çmimin këngëtarja më e mirë femër dhe atë për albumin më të mirë britanik, ndërsa Howard atë të këngëtarit më të mirë mashkull dhe për debutimin më të mirë.

Adele fitoi me këngën më të mirë “Skyfall”, kolonë zanore e filmit me të njëjtin titull me agjentin 007, por ajo nuk ishte atje për të tërhequr çmimin, pasi ndodhet në Los Anxheles për ceremoninë e çmimeve Oscar.

Këngëtarja dërgoi një video-mesazh ku thoshte: “Më vjen keq që nuk mund të jem me ju sonte. Jam në LA duke u përgatitur për çmimet Oscar. Por ju dua të gjithve”.

Sande kishte hyrë në eveniment me katër nominime në total, përfshirë dy për kategorinë e këngëve. Triumfi i saj në kategorinë këngëtarja më e mirë femër tregon se nuk pati një çmim pas vdekjes për Amy Winehouse.

Albumi i Sande, “Our Version of Events”, ishte më popullori për vitin 2012 në Mbretërinë e Bashkuar, me 1.4 milionë kopje të shitura.*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi