Share
Shko poshtë
avatar
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Bonnie Tylor në “Eurovision”

prej Sat 9 Mar 2013 - 13:08


Këngëtarja uellsiane e muzikës pop, Bonnie Tyler, u konfirmua si përfaqësuesja e Britanisë së Madhe në “Eurovision 2013”.

61-vjeçare, e njohur mbi të gjitha për hitin e saj “Total Eclipse of the Heart” (“Eklipsi i plotë i zemrës”) në vitin 1983, u shpreh “veçanërisht e nderuar” nga detyra e ngarkuar.

”Premtoj se do të jap gjithçka kam për Britaninë tonë. Jam veçanërisht e nderuar dhe emocionuar për shansin që më është dhënë për të përfaqësues vendin tim në Eurovision, sidomos me një këngë kaq të fuqishme si “Believe in Me””, theksoi Tyler në një deklaratë.

Në mungesë të një festivali kombëtar, nga i cili përzgjidhet fituesi, në Britani, seleksionimi i një këngëtari për të dërguar në Festivalin Europian të Muzikës i besohet një jurie.

Bonnie do të këndojë këngën “Believe in Me” (“Beso tek unë”), përpara rreth 120 milionë teleshikuesve në Malmo, Suedi, në datën 18 maj.

Teksti i këngës britanike të edicionit të 58-të të Eurovision-it u shkrua nga amerikani Desmonc Child, i njohur për bashkëpunimet që ka pasur me Bon Jovin, Kiss dhe Ricky Martin, për të cilin ka shkruar dy hitet e tij “Livin’ la Vida Loca” dhe “She Bangs”.

Britania ka marrë pjesë në çdo edicion që prej vitit 1959 dhe ka fituar Eurovision-in në pesë raste. Megjithatë, pjesëmarrjet e fundit të vendit kanë qenë zhgënjyese, sidomos në vitin 2003, kur grupi “Jemini” hyri në histori si i pari në natën finale, që nuk mori asnjë pikë të vetme nga votimet që vijnë nga çdo shtet europian.*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi