Share
Shko poshtë
avatar
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Berisha: Duhet të zgjidhim problemin e dhunës në familje

prej Tue 21 May 2013 - 15:25
Sot në Konferencën mbi Tolerancën dhe Mosdiskriminimin mori pjesë edhe kreu i qeverisë, Sali Berisha.
Ai theksoi: “Çështjet e intolerancës dhe diskriminimit janë vërtet çështje shumë dimensionale. Nëse marrim Shqipërinë, është një shembull i shkëlqyer i tolerancës fetare. Në këtë vend vërtet toleranca fetare është një aset shumë i madh, një virtyt shumë i madh brenda vendit.
Asnjëherë nuk ka qenë një problem.
Por shikoni dhunën në familje, situata është e kundërta me atë që përmenda në fillim.
Dhuna është gjithashtu një model i diskriminimit. Le të flasim për homofobinë. Në fakt është një situatë e pafavorshme për ta.
Mora si shembull vendin tim, por gjithashtu është një situatë që ndodh gjithandej”.

Gjithashtu Berisha tha se është i vendosur aid he qeveria e tij në bashkëpunimin e mëtejshëm me OSBE-në./alb-observer.com/


Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi