Share
Shko poshtë
avatar
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Ministri shqiptar thyen tabutë: Një grua në karrocë e bën zëvendësministre

prej Sun 6 Oct 2013 - 22:03


Bardhylka Kospiri, gruaja legjendë e kurajës qytetare në Shqipëri, që vazhdon të punojë dhe të sfidojë sëmundjen e saj, do të jetë zëvendësministre e Mirëqenies Sociale.

Ajo do t’i bashkohet ekipit të Erion Velijt bashkë me Genta Sulën, një eksperte e njohur e arsimit profesional, që ka punuar pranë Misionit të Bankës Botërore në Tiranë, e cila vjen nga një familje ish- të përndjekurish.

Vetë Veliaj duket i lumtur që zgjedhjet e tij janë pranuar nga kryeministri Rama: “Jam shume krenar që Bardhylka Kospiri dhe Genta Mara Sula u bashkuan si zv/ministre me Ministrinë e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë. Mirëserdhët në ekip!” shkruan Veliaj në Twitter.almakos.


Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi