Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Nita
Nita
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 1124
<b>Hobi</b> Hobi : none
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : USA
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010

default Thenie Dashurie

prej Tue 2 Feb 2010 - 20:31
First topic message reminder :

Kujtohu se çdo njeri që takon në jetë, diçka trëmbet, dikë do, dhe diçka ka humbur.
(H Jackson Brown, Shkrimtar)
Gjithmonë më interesojnë njerëzit, por kur nuk më pëlqejnë.
(Henry James, Shkrimtar)
Thashethem është kur dëgjon diçka që të pëlqen për dikë që nuk simpatizon.
(Earl Wilson)
Linda kur më puthe.
Vdiqa kur më braktise.
Jetova pak javë kur pranë meje ishe.
(Humphrey Bogart)
Jeta është lule dhe dashuria mjalti i saj.
(Viktor Hugo)
Pyeta një lule, një zog dhe një njeri se ç’është dashuria… lulja lulëzoi, zogu cicëroi dhe njeriu vajtoi.
(Anonim)
Dashuria është një oqean ndjenjash që rrethohet nga shpenzime të vazhdueshme.
(Thomas Dewar)
Dhembja e dashurisë është më e ëmbël se çdo kënaqësi tjetër.
(John Dryden, Poet Anglez)
Dashuria: është nevoja të ikësh nga vetëvetja.
(Sharl Bodler)
Të fitosh një burrë është art, por që ta mbash është profesion.
(Simone De Beauvoir, Shkrimtare Franceze)
Burrat mendojnë për gratë, ndërsa gratë se ç’mendojnë burrat për ato.
(Peter Ustiniv)
Arsyeja që tolerojmë njëri tjetrin ështe se të gjithë jemi mashtruesa.
(Emile M. Cioran)
Te gjithe të shikojne si dukesh, por pak kuptojnë se kush je.
(Nikolo Makiabeli)
Para syve të mi, ishe dritë.
Para Dashurisë, dashuri
…dhe kur të mori puthja
grua ishe ti.
(Odisea Eliti, Nobelist Grek)

Mile kastrati
Mile kastrati
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 40
<b>Postime</b> Postime : 728
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Drenas
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 01/01/2013
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Thenie Dashurie

prej Mon 1 Apr 2013 - 23:29
Ndodh shpesh të jesh i dëshpëruar
Dhe shpesh të heshtësh tek një gotë
T'i flasësh gotës nëpër duar
"Sa pak të mira ka kjo botë" ...
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Thenie Dashurie

prej Tue 2 Apr 2013 - 18:42
Dashuria eshte nje kopsht me lule nese hyn aty dije se u ngule!! Thenie Dashurie - Faqe 2 1698836746
Robi dashurise
Robi dashurise
n'Progres
n'Progres
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 95
<b>Hobi</b> Hobi : Lule me lule...
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Torino itali
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2013
https://www.facebook.com/robi.dashuris.7?ref=tn_tnmn

default Re: Thenie Dashurie

prej Tue 2 Apr 2013 - 19:35
pluhur le te behem kemba jote te me shkel!


Thenie Dashurie - Faqe 2 I242834792_99087 Thenie Dashurie - Faqe 2 I242834792_99087 Thenie Dashurie - Faqe 2 I242834792_99087


Thenie Dashurie - Faqe 2 Love023
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Thenie Dashurie

prej Tue 2 Apr 2013 - 19:45
Dhe po te me jepej perseri mundesia...

Perseri ty do te zgjidhja.


Thenie Dashurie - Faqe 2 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Thenie Dashurie

prej Tue 2 Apr 2013 - 19:51
e dija kete edhe pa ma theni ketu Thenie Dashurie - Faqe 2 2585209286
Robi dashurise
Robi dashurise
n'Progres
n'Progres
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 95
<b>Hobi</b> Hobi : Lule me lule...
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Torino itali
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2013
https://www.facebook.com/robi.dashuris.7?ref=tn_tnmn

default Re: Thenie Dashurie

prej Tue 2 Apr 2013 - 19:52
mund te biesh ne dashuri me bukurine e dikujt, por mbaje mend se ne fund ti duhet te jetosh me karakterin dhe jo me bukurine!


Thenie Dashurie - Faqe 2 I242834792_99087 Thenie Dashurie - Faqe 2 I242834792_99087 Thenie Dashurie - Faqe 2 I242834792_99087


Thenie Dashurie - Faqe 2 Love023
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Thenie Dashurie

prej Tue 2 Apr 2013 - 20:09
Një kompliment është si një puthje e dhënë nëpërmjet një velloje,.,.,.,..,.,,.!
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Thenie Dashurie

prej Tue 2 Apr 2013 - 21:33
Eshte e veshtire jeta dhe e genjeshtert dhe shpeshhere te jep vec endrra me bukuri dehese dhe ti tretesh ne ate bote eterike duhe harruar realitetin.Gjithcka eshte fallso!NJerezit kane nevoje per dicka me teper,dicka qe t'i plotesoje,per pak dashuri.Pa ate jemi si pikat e ujit;qe s'dihet pse krijohen,as perse pikojne.Thjesht te padukshem,si nje shpirt qe tretet kudo,ne rreze,ne avull,forme apo lende...pafajesisht.Perse jeton njeriu?..Per te marre e dhene dashuri.Prandaj eshte krijuar,lind dhe dashurohet nga prinderit dhe kur rritet,instiktivisht i vijne ndermend kujtimet,sikur te jete krijuar me kete qellim,te dashuroje edhe ai.Ndoshta disa duan me pak,disa pak me shume,te tjere e teprojne me kete ''dashurine'' dhe pendohen ne fund.Si t'i permbaj ndjenjat,si te bej qe te mos zhvatem nga muri apo te ndihem si nje kitare e cakorduar,persiper e shkelur,ndersa tingulli po humbet dalengadale.Cfare do te bej nese nuk do te trokase asnjehere te mua?Do te ndihem si pemet e vjeshtes,te zhveshura,pa gjethe ,pa rrenje poshte,,thjesht e braktisur me nevojen per te rilindur.Sikur te isha trasparente..Po kur ke gjithcka qe ke deshiruar;kur je dhe Alfa dhe Omega,pse nuk je ende i permbushur si njeri?Dicka te mungon,dicka i mungon dhe kitares qe te akordohet.Nuk e di si do te duket,une akoma nuk gjej emer apo fjale,si ta quaj se di.Ma kane pershkruar dashurine,kam lexuar madje dhe poezi,por nuk e kam zbuluar ende..ose ndoshta kam patur frike per te kunderten.Megjithate,po eshte per te pritur ,do te presesh dhe nese me te vertete do te te duhet te vdesesh dhe te shkosh deri ne Ferr,do te shpresosh prape.Nuk e di se si do te te duket,si pellg i qete apo si udhe e gjate,por do te kete kuptim jeta jote,endrra ngjyrash dhe iluzionesh do te te pushtojne dhe tinguj harmonike harpash mitologjike kudo do te degjosh..Madje do te shikosh dhe engjej qe fluturojne apo shigjeta te Kupidit qe do te ngulen ne shpinat e njerezve,qe cuditerisht nuk dhembin apo dhembin lehte.Ke nevoje per ate ne jete,sepse s'ke c'kerkon me ,do te jesh i lumtur pergjithmone......Te duash eshte dicka,te te duan eshte dicka me teper,te duash dhe te te duan eshte CDO GJE.......
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Thenie Dashurie

prej Tue 2 Apr 2013 - 21:43
Ti...
qe se mora vesh kurre se ç'vend zure tek une.
Dua dhe dua te besoj qe ti je ajo.
Ti je ajo...
Po kush ajo!?
Apo cila nga ato?
Enigma e endrres sime
qe nuk lejoi t'ia fal mundesine as rastesise.
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Thenie Dashurie

prej Mon 8 Apr 2013 - 12:25
Dashuria e vertete eshte kur zemra dhe mendja jote thone te njejten gje.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Thenie Dashurie

prej Mon 10 Jun 2013 - 20:53
Thone se ndjenjat e verteta, ato te forta te zemres jane te pagabueshme... Por mesa duket kjo zemra ime paska ngecur ne pafajsin e epokes se femijerise...
Arian 123
Arian 123
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 4194
<b>Hobi</b> Hobi : Shume.
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/08/2012

default Re: Thenie Dashurie

prej Mon 10 Jun 2013 - 21:16
Lumturi ka ne cdo kohe , ne cdo mes dhe ne shume menyra , por ajo varet nga njeriu - kur e kerkon , ne cilin vend e kerkon dhe
ne c'menyre e kerkon!


Wer nicht mehr liebt und nicht mehr irrt, der lasse sich begraben.

Johann Wolfgang von Goethe
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Thenie Dashurie

prej Tue 18 Jun 2013 - 22:19
"Për të shkrirë një zemër që ka vuajtur, duhet dyfishi i dashurisë që ka humbur."Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
ShtriGa
ShtriGa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 220
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Burrel
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/01/2014

default Re: Thenie Dashurie

prej Thu 31 Mar 2016 - 11:39
Thenie Dashurie - Faqe 2 B95e61ae06be657d3b23c75b06f23613_500


Thenie Dashurie - Faqe 2 Animation1-1
Sponsored content

default Re: Thenie Dashurie

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi