Shko poshtë

Pro apo kundra vrasjes per vete-mbrojtje?

11 - 100%
0 - 0%
 
Totali i votave: 11
 
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Vrasje per vete-mbrojtje???

prej Sat 8 Oct 2011 - 20:26
Po e hap temen me kte filozofine e Ayn Rand mbi vete-mbrojtjen.

"Perdorimi i forces ne vetvete nuk ka te keqe, por ta ushtrosh ate i pari eshte e keqe. Te perdoresh force ne kunderpergjigje, ne vetembrojtje kundra atyre qe e filluan te paret nuk eshte thjesht nje opsion moral, por eshte nje detyre morale. Nje njeri i moralshem nuk ka asgje per te fituar kur nje tjeter perpiqet ta vrasi, por ka shume per te humbur nese nuk e mbron veten e vet. Per kete arsye, eshte i drejte perdorimi i forces per tu kunderpergjigjur dhe per tu vetembrojtur. Ne kontradikte me doktrinat e pacifisteve, perdorimi i forces per vetembrojtje eshte nje nga gjerat qe i perkasin te mires."

C'mendim keni ju mbi vete-mbrojtjen? A duhet te perdorim force kunder dikujt qe tenton te cenoj te drejtat tona? A duhet te arrijme te marrim jeten e dikujt per vete-mbrojtje? Pro apo kundra?
PS> Kam edhe nje fjalim ku duhet te shkruaj mbi kte ceshtje kshu qe tani me shume se kurre ishte e nevojshme te hapej si teme
Vrasje per vete-mbrojtje??? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Ermira_vlore
Ermira_vlore
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 27
<b>Postime</b> Postime : 1245
<b>Hobi</b> Hobi : piktura
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : VLORE
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Vrasje per vete-mbrojtje???

prej Fri 23 Dec 2011 - 17:35
ME MIRE TE pendohem se vrava dike se sa te pendohem pse nuk e mbrojta mire jeten time jan ligjet e natyres! Vrasje per vete-mbrojtje??? 988490
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Re: Vrasje per vete-mbrojtje???

prej Sun 26 Feb 2012 - 23:07
VRASJE PER TA MBROJTUR NDER RESPEKT E FAMILJES


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
the_bad_boy
the_bad_boy
n'Progres
n'Progres
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 51
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : TETOVË
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 23/04/2012

default Re: Vrasje per vete-mbrojtje???

prej Sat 28 Apr 2012 - 0:51
Une per vete jam pro kesaj,por theksoj po te kem veten time ne rrezik,e bej edhe ate hic pa mu trembur syri


"Një komb ekziston vetëm atëherë kur fillon të shqetësohet për fatin e tij. "
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Vrasje per vete-mbrojtje???

prej Sat 28 Apr 2012 - 8:33
si i thon nji fjal "dy durt per nji kry jane" pra po nuk mrojte veten ca duhet me ba tjeter


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Vrasje per vete-mbrojtje??? N
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Vrasje per vete-mbrojtje???

prej Sat 28 Apr 2012 - 9:27
nuk ke te drejte ti marresh jeten tjetrit ..qofte dhe per vetmbrojtje?????
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Vrasje per vete-mbrojtje???

prej Sat 28 Apr 2012 - 9:57
ti te vish e te me vrasish...dhe un te rri me duar ne xxhep...nuk ka lezet,nrm qe do reagoj...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Vrasje per vete-mbrojtje??? Image
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Vrasje per vete-mbrojtje???

prej Sat 28 Apr 2012 - 11:13
te vi tjetri te me marr shpirtin e ti tham bujrum? ehhhhhhhhhhhhhhhh


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Vrasje per vete-mbrojtje??? N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Vrasje per vete-mbrojtje???

prej Sat 5 May 2012 - 10:04
kalon tek tema votime e Sondazhe


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Vrasje per vete-mbrojtje??? N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Vrasje per vete-mbrojtje???

prej Wed 26 Sep 2012 - 10:03
te thot tjetri du me te vra e me than un jam gati? as bahet fjal sa te kem munsi do mrohem


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Vrasje per vete-mbrojtje??? N
FALKO
FALKO
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3576
<b>Hobi</b> Hobi : Makinat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/10/2012
http://WwW.EngjujtShqiptare.com

default Re: Vrasje per vete-mbrojtje???

prej Wed 10 Oct 2012 - 9:58
Kot Ska Dal Shprehja
Dy Duar Per Nje Koke JaneNjë shpirt i pastër shkëlqen edhe nën rroba të leckosura

Vrasje per vete-mbrojtje??? 1t7y1w
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Vrasje per vete-mbrojtje???

prej Wed 10 Oct 2012 - 11:03
kush asht budall nuk mron veten


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Vrasje per vete-mbrojtje??? N
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Vrasje per vete-mbrojtje???

prej Mon 15 Oct 2012 - 23:23
Ndonjehere eshte veshtire disa pyetjeve per t'u dhene pergjigje, perderisa nuk ndodhemi ne nje situat te tille.. Por ka raste qe njeriu edhe pa deshire vrete vetem per te mbrojtur veten.. Por tek ne ligjet jane te tille se vrave dike nqs edhe per vetembrojtje do te denohesh.. Ka njerez qe me vite dhunohen nga dikush dhe nga frika nuk guxojne as te tregojne e as te kryejne nje akt te tille.. Ku eshte shteti ? Askund ? Pastaj kur kryhen vrasjet atehere aty i ke .. Si ne filmat me aksione, policia vije pasi te perfundoj rreziku i njeriut apo pasi te kryhet ngjarja.. Keshtu eshte edhe ne jeten reale...Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Vrasje per vete-mbrojtje???

prej Fri 2 Nov 2012 - 18:03
dy durt per nji kry jan.........kush asht ai qe nuk mron vetveten


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Vrasje per vete-mbrojtje??? N
olsi
olsi
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1015
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/09/2012

default Re: Vrasje per vete-mbrojtje???

prej Fri 30 Nov 2012 - 14:49
Megjithese votova pro por personalisht jam kundra

une pranoj me mir te ha nje dajak se ta vras dhe te rri gjith jeten me friken e hakmarrjes, edhe sikur te kem te drejt ta vras
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Vrasje per vete-mbrojtje???

prej Fri 30 Nov 2012 - 14:57
Sa pergjegje intersante shikoj , dhe po habitem me disa pergjegje te disave ncncnc
dmth qe te gjith jan ne pejtueshmeri per te vra dikend kur eshte ne pyetje per ta mbrojture veten familjen nderin dhe vendin dhe kjo nuk ka diskutim eshte shum afer mendjes dhe logjikes..

- Por ne anen tjeter i kundershtojm mbrojtjen e popujve te avganistanit, te Irakut , e te palestines qe po mundohen te mbrojn veten familjen dhe vendin e tyre nga ato qe kan shkuar nga nji vend tjeter per ti sulmuar dhe ti vrar e per tjua mar pasurin qe e kan ..Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Vrasje per vete-mbrojtje??? J5zhxd
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Vrasje per vete-mbrojtje???

prej Wed 13 Feb 2013 - 9:27
dy durt per nji kry jan.........kush asht ai qe nuk mron vetveten


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Vrasje per vete-mbrojtje??? N
CZ999
CZ999
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 1
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/02/2013

default Re: Vrasje per vete-mbrojtje???

prej Fri 1 Mar 2013 - 13:43
ketu nuk verejta asnje pergjigje qe del nga mendja perpos qendrimeve hipotetike bazuar ne momentin qe urdheron zemra dhe emocioni. Sidoqoft kjo teme kerkon nje shkrim aq te gjate e te mbeshtjellur mire sa qe askush sdo ndajte kohen per ta lexuar. Prandaj une vetem shkurt do te them se: po qe se erdhe me nje vendim te prere per te me vrare, shum te vogla do jene gjasat qe te mbrohem kurse po qe se une erdha te te vras gjasat i ke baraz me zero. Me siguri se dot thoni se une qenkam me i rezikshemi ne ket rast... JO! Ti je ai kurse une jame shpetimtare i te dyve me lejen e zotit! Jane raste trishtuese qe kam perjetuar disa her ne jete ku ne shumicen e rasteve duhet vleresuar dhe vendosur brenda disa sekondave aq sa zgjasin fjalet dhe levizjet e para te sulmuesit i cili vec se eshte i shqetesuar dhe ne panik. Thjeshte do thoja zoti mos ju sprovofte me nje situate te tille!
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Vrasje per vete-mbrojtje???

prej Fri 1 Mar 2013 - 14:15
CZ999 shkruajti:ketu nuk verejta asnje pergjigje qe del nga mendja perpos qendrimeve hipotetike bazuar ne momentin qe urdheron zemra dhe emocioni. Sidoqoft kjo teme kerkon nje shkrim aq te gjate e te mbeshtjellur mire sa qe askush sdo ndajte kohen per ta lexuar.

Pergjigja vjen si pasoje e mendimit duke imagjinuar se cdo te beje ne nje rast te tille! Instiktivisht kur ndjen se sulmohesh zemra urdheron trurin per vetmbrojtje...Ne momente te tilla nuk besoj se dikush do kishte kohen,hapesiren, ngene qe te rrinte te mendonte,pra te perdorte logjiken pasi cdo gje behet ne seconde e te duhet thjeshte te veprosh....

CZ999 shkruajti: Prandaj une vetem shkurt do te them se: po qe se erdhe me nje vendim te prere per te me vrare, shum te vogla do jene gjasat qe te mbrohem kurse po qe se une erdha te te vras gjasat i ke baraz me zero.

Varet per cfare sulmi flitet, kur thoni 'vendim i prere per te me vrare' me shkon mendja tek lufta...Aty po qe pervec se keni marr urdher nga te lartet duhet ta vrisni dike per te shpetuar ju ne rradhe te pare sepse nese sregoni ju do tju vras armiku qe keni perballe..

Por kur flasim per sulme brenda shoqerise ne jeten e perditshme aty s'flitet per vendim te prere prandaj aty reagon sipas reagimit te pales tjeter per tu vetembrojtur...CZ999 shkruajti: siguri se dot thoni se une qenkam me i rezikshemi ne ket rast... JO! Ti je ai kurse une jame shpetimtare i te dyve me lejen e zotit! Jane raste trishtuese qe kam perjetuar disa her ne jete ku ne shumicen e rasteve duhet vleresuar dhe vendosur brenda disa sekondave aq sa zgjasin fjalet dhe levizjet e para te sulmuesit i cili vec se eshte i shqetesuar dhe ne panik. Thjeshte do thoja zoti mos ju sprovofte me nje situate te tille!

Kjo qe thoni eshte e rrezikshme per te dyja palet nese flitet per rrethin shoqeror sepse zakonisht ne te tilla momente njeriu reagon sipas ndjenjave momentale dhe gjaknxehjes , nese flitet per lufte eshte ajo qe thash me siper jeta juaj= shpetimi im...


Vrasje per vete-mbrojtje??? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

default Re: Vrasje per vete-mbrojtje???

prej Fri 1 Mar 2013 - 18:29
Nese shkon pune der ne kte pik o e vret ose te vret ....


Vrasje per vete-mbrojtje??? 517545930 Interist Forever....Vlonjat Me Zemer Vrasje per vete-mbrojtje??? 517545930

Jeta Na Ofron Shum Surperiza Ne Te Ardhmen, Jetoje C`do Sekonde Te Sajen SIkur Te Ishte Sekondi Fundit I Jetes Tuaj.......

Gjithcka duhet nisur nga vetja:Respekti,Vleresimi,Thjeshtesia dhe Dashuria,Kur ti zotrosh keto cilesi dhe ti aplikosh mbi veten... Fillo te mendosh per dik tjeter..

Ti mund te kthehesh ne kriminel a shenjtor dhe asnjeri s'e ve re por ne te mungofte ndonje kopse kete e vene re te gjithe.Kjo eshte cudia dhe lezeti yne......M.Remark
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Vrasje per vete-mbrojtje???

prej Fri 1 Mar 2013 - 18:31
Mos i qellofte kujt ky fat i keq sepse ne ato momente mund te ndolli gjithcka..
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Vrasje per vete-mbrojtje???

prej Sat 2 Mar 2013 - 14:26
durt per nji kry jan .......normale


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Vrasje per vete-mbrojtje??? N
SoulSaver
SoulSaver
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 45
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/02/2013

default Re: Vrasje per vete-mbrojtje???

prej Fri 8 Mar 2013 - 15:29
T gjithe killera ne, pro te gjithe hahahahaha


Nga tre gjera duhet te kesh frike:
Uje i terbuar, Zjarri i terbuar dhe Femra e terbuar
!!!
Vrasje per vete-mbrojtje??? 437345
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Vrasje per vete-mbrojtje???

prej Fri 8 Mar 2013 - 17:13
Message reputation : 100% (1 vote)
Me mire te qaj nena e tij, se e imja!
Sponsored content

default Re: Vrasje per vete-mbrojtje???

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi