Shko poshtë
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Cfare roli luan muzika ne gjendjen tuaj shpirterore?A ju ndihmon?

prej Thu 9 Dec 2010 - 21:38
Shume njerez e shohin dhe konsiderojne muziken si nje sherues , pse jo ,te nje momenti delikat te jetes.Dhe per mua muzika eshte nje nga qetesuesit e mi kur nuk ndihem mire shpirterisht,ose dhe kur jam e lumtur ajo perseri me shton ne njefare menyre gezimin.
Nuk e di se cfare rendesie ka ne jeten tuaj ,muzika.


Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Muzika ndikon në trup dhe psikikë

prej Thu 9 Dec 2010 - 22:48
muzika per mua eshte si fryma qe po se more ............vdes.................
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Muzika ndikon në trup dhe psikikë

prej Fri 17 Dec 2010 - 18:29
Mua muzika me jep nje paqe shpirterore,nje ndjesi te vecante!


Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Malvina
Malvina
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 76
<b>Postime</b> Postime : 3690
<b>Hobi</b> Hobi : wow
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ketu
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 11/12/2010

default Re: Muzika ndikon në trup dhe psikikë

prej Fri 17 Dec 2010 - 19:12
mka me jep forc te vazhdoj te jetoj


https://www.youtube.com/v/D6rBP4euSUM[/flash]
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Muzika ndikon në trup dhe psikikë

prej Fri 17 Dec 2010 - 19:37
mua sme ndihmon nuk e di pse por jam e vetmja mendoj qe muzika nuk me qeteson kur ndihem e stresuar


Muzika ndikon në trup dhe psikikë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Malvina
Malvina
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 76
<b>Postime</b> Postime : 3690
<b>Hobi</b> Hobi : wow
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ketu
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 11/12/2010

default Re: Muzika ndikon në trup dhe psikikë

prej Fri 17 Dec 2010 - 19:39
me ndihmon shume per gjendjen time shpirterore


https://www.youtube.com/v/D6rBP4euSUM[/flash]
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Muzika ndikon në trup dhe psikikë

prej Fri 6 May 2011 - 10:05
E kam lidhur cdo lloj muzike me nje personazh ,e keshtu mundohem te degjoj ate lloj muzike se si ndihem ne ate moment.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Muzika ndikon në trup dhe psikikë

prej Tue 18 Oct 2011 - 22:51
Message reputation : 100% (1 vote)
Nuk do të duhej të befasoheshit nëse në ordinancën e mjekut tuaj një ditë të dëgjoni muzikë relaksuese. Nëse radhiten disa gjëra, nuk është larg koha kur mjeku në vend se të na përshkruajë pilula do të na rekomandojë disqe muzikore.Hulumtimet kanë treguar se muzika thellë ndikon në trup dhe psikikë dhe e meriton një vend në trungun e mjekësisë alternative. Ata që shërohen me melodi theksojnë se ndihmon me simptomat gjatë shërimit të kancerit, te fëmijët ndihmon në vëmendjen e çrregulluar, personave me çrregullime psikike, si dhe shumë të tjerëve.Në disa spitale në vendet perëndimore ka kohë që në korridore dëgjohet muzikë, në mënyrë që pacientëve t’u lehtësohen dhimbjet dhe depresioni. Hulumtimet kanë treguar se muzika me ritëm të fortë mund t’i stimulojë valët e trurit për t’u sinkronizuar-ritmet sjellin përqendrim të fortë. Hulumtimi ka treguar se dobitë nga dëgjimi i muzikës zgjasin edhe pasi t’i keni larguar kufjet.Me ndryshimin në valët e trurit, ndryshon edhe i gjithë trupi. Funksionet që janë nën kontrollin e sistemit nervor autonom si frymëmarrja dhe të rrahurat e zemrës ndryshojnë me muzikën. Kjo do të thotë se muzika e ngadalshme do ta ngadalësojë frymëmarrjen dhe të rrahurat e zemrës ju sjellin në gjendje relaksuese.
Muzika e ul shtypjen e gjakut, e forcon imunitetin, e relakson edhe tensionin muskulor. Po ashtu, meloditë e lehta zbusin efektin e stresit kronik. Me gjithë këto efekte pozitive, si në trup, edhe në shpirt, nuk është çudi që shumica muzikën e shohin si ilaç.


Edituar për herë të fundit nga Arjana në Sun 7 Oct 2012 - 16:21, edituar 2 herë gjithsej


Muzika ndikon në trup dhe psikikë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Muzika ndikon në trup dhe psikikë

prej Wed 19 Oct 2011 - 14:33
E vertete...


Muzika ndikon në trup dhe psikikë 6ds9w0
avatar
Locaa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 415
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika dhe Leximi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Kosove
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/03/2012

default Re: Muzika ndikon në trup dhe psikikë

prej Fri 30 Mar 2012 - 16:08
Shume me ndihmon me qeteson dhe me jep disponim normal kur degjoj ata qe i pelqej..


Do tè jesh i lodhur, ke gjithè ditèn qè ecèn nè kokèn time.....!!!
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Muzika ndikon në trup dhe psikikë

prej Fri 30 Mar 2012 - 16:10
Aяjαиα shkruajti:mua sme ndihmon nuk e di pse por jam e vetmja mendoj qe muzika nuk me qeteson kur ndihem e stresuar
nesoj jam dhe unee sdi pse cenkemi keshtu ne o goceee grrrr


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Muzika ndikon në trup dhe psikikë 74537453
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Muzika ndikon në trup dhe psikikë

prej Fri 30 Mar 2012 - 16:13
shume me ndihmon muzika


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Muzika ndikon në trup dhe psikikë 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

default Re: Muzika ndikon në trup dhe psikikë

prej Wed 18 Apr 2012 - 0:20
Po ne momente te caktuara esht e vetmja gje qe me gjendet pran pasi nuk me zhgnjen asnje her Very Happy


Muzika ndikon në trup dhe psikikë 517545930 Interist Forever....Vlonjat Me Zemer Muzika ndikon në trup dhe psikikë 517545930

Jeta Na Ofron Shum Surperiza Ne Te Ardhmen, Jetoje C`do Sekonde Te Sajen SIkur Te Ishte Sekondi Fundit I Jetes Tuaj.......

Gjithcka duhet nisur nga vetja:Respekti,Vleresimi,Thjeshtesia dhe Dashuria,Kur ti zotrosh keto cilesi dhe ti aplikosh mbi veten... Fillo te mendosh per dik tjeter..

Ti mund te kthehesh ne kriminel a shenjtor dhe asnjeri s'e ve re por ne te mungofte ndonje kopse kete e vene re te gjithe.Kjo eshte cudia dhe lezeti yne......M.Remark
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Muzika ndikon në trup dhe psikikë

prej Wed 18 Apr 2012 - 0:26
Engjelli Embel shkruajti:
Aяjαиα shkruajti:mua sme ndihmon nuk e di pse por jam e vetmja mendoj qe muzika nuk me qeteson kur ndihem e stresuar
nesoj jam dhe unee sdi pse cenkemi keshtu ne o goceee grrrr

E kam seriozisht moj...sidomos kur jam e stresuar me ben me keq muzika,me fut ne vetmi e ne mendime te tjera qe duhet ti harroj ne fakt...sdi tek mua ndikon keshtu shpesh edhe pse te shumica jo...


Muzika ndikon në trup dhe psikikë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Muzika ndikon në trup dhe psikikë

prej Wed 18 Apr 2012 - 1:25
asht miku ma i mire ne ato caste


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Muzika ndikon në trup dhe psikikë N
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: Muzika ndikon në trup dhe psikikë

prej Wed 18 Apr 2012 - 1:27
...varet se per cgjendje flitet

ne pergjithesi me relakson


Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Muzika ndikon në trup dhe psikikë

prej Wed 18 Apr 2012 - 1:49
po te qeteson ..dhe kto momente muzik njigjoj


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Muzika ndikon në trup dhe psikikë N
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

default Re: Muzika ndikon në trup dhe psikikë

prej Wed 18 Apr 2012 - 2:27
Po degjoj ne kto momente nje keng qe dikush e ka fiksimin e saj gje qe dhe mua ajo keng me qetson jasht mase Very Happy


Muzika ndikon në trup dhe psikikë 517545930 Interist Forever....Vlonjat Me Zemer Muzika ndikon në trup dhe psikikë 517545930

Jeta Na Ofron Shum Surperiza Ne Te Ardhmen, Jetoje C`do Sekonde Te Sajen SIkur Te Ishte Sekondi Fundit I Jetes Tuaj.......

Gjithcka duhet nisur nga vetja:Respekti,Vleresimi,Thjeshtesia dhe Dashuria,Kur ti zotrosh keto cilesi dhe ti aplikosh mbi veten... Fillo te mendosh per dik tjeter..

Ti mund te kthehesh ne kriminel a shenjtor dhe asnjeri s'e ve re por ne te mungofte ndonje kopse kete e vene re te gjithe.Kjo eshte cudia dhe lezeti yne......M.Remark
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Muzika ndikon në trup dhe psikikë

prej Wed 18 Apr 2012 - 2:32
te nigjosh kte kange dhe shpirti qetesohet ne finit ......fiksim*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Muzika ndikon në trup dhe psikikë N
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

default Re: Muzika ndikon në trup dhe psikikë

prej Wed 18 Apr 2012 - 2:38
Kjo gjithashtu percjell nje ndjenje qetsi ne shpirtin tim me ben te dnihem mir Very Happy Very Happy


Muzika ndikon në trup dhe psikikë 517545930 Interist Forever....Vlonjat Me Zemer Muzika ndikon në trup dhe psikikë 517545930

Jeta Na Ofron Shum Surperiza Ne Te Ardhmen, Jetoje C`do Sekonde Te Sajen SIkur Te Ishte Sekondi Fundit I Jetes Tuaj.......

Gjithcka duhet nisur nga vetja:Respekti,Vleresimi,Thjeshtesia dhe Dashuria,Kur ti zotrosh keto cilesi dhe ti aplikosh mbi veten... Fillo te mendosh per dik tjeter..

Ti mund te kthehesh ne kriminel a shenjtor dhe asnjeri s'e ve re por ne te mungofte ndonje kopse kete e vene re te gjithe.Kjo eshte cudia dhe lezeti yne......M.Remark
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Muzika ndikon në trup dhe psikikë

prej Sat 28 Apr 2012 - 11:51
te nigjosh muzike asht qetesi ...kur nigjoj kte muzike e adhuroj*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Muzika ndikon në trup dhe psikikë N
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Muzika ndikon në trup dhe psikikë

prej Sun 7 Oct 2012 - 16:10


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Muzika ndikon në trup dhe psikikë 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Muzika ndikon në trup dhe psikikë

prej Sun 7 Oct 2012 - 16:44
Kot smerren me muzike njerezit per te qene te relaxuar................Muzika eshte nje ilac i cmuar dhe me nje vlere te papercaktuar ...........thjesht kenaqesi ...........


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Muzika ndikon në trup dhe psikikë

prej Sat 26 Jan 2013 - 4:02
Per mua muzika eshte ilaci shpirtit dhe I mendjes.......


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Muzika ndikon në trup dhe psikikë Bar_glitter_crown_bar
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Muzika ndikon në trup dhe psikikë

prej Sat 26 Jan 2013 - 4:19
Per mua muzika dhe gota veres jan gjithcka qe dua ne momente te ndryshme te jetes time!


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Muzika ndikon në trup dhe psikikë Bar_glitter_crown_bar
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Muzika ndikon në trup dhe psikikë

prej Sat 26 Jan 2013 - 16:16
e adhuroj muziken.....dhe me qeteson ne cdo seconde te jetes


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Muzika ndikon në trup dhe psikikë N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Muzika ndikon në trup dhe psikikë

prej Sat 26 Jan 2013 - 16:18
"Cfare roli luan muzika ne gjendjen tuaj shpirterore?A ju ndihmon? "
me
"Muzika ndikon në trup dhe psikikë"

temat u bashkun


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Muzika ndikon në trup dhe psikikë N
Sponsored content

default Re: Muzika ndikon në trup dhe psikikë

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi