Shko poshtë
Ajo...
Ajo...
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 27
<b>Postime</b> Postime : 21467
<b>Hobi</b> Hobi : .
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Te shpia Re
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011

default Drita e Zemrës..

prej Sat 29 Oct 2011 - 12:34
First topic message reminder :

O Zoti im! Jeten e kam dhurate nga Ty e askush nuk ma mer vec Teje..
Dua ta jetoj ne menyren me te mire dhe te bukur...
Ashtu sic ma fale Ti...


Edituar për herë të fundit nga Essi në Sat 29 Oct 2011 - 12:43, edituar 1 herë gjithsej


O Zoti im!!
Jetën e kam dhurat nga Ti...
e askush nuk ma merr veq Teje..
Dua ta jetoj në mënyren më të mirë,
dhe të bukur, Ashtu siq ma fale TI!


Kurrë mos i thuaj 1 sekret dikujt që sa po të tha 1 sekret të DIKUJT TJETER !!.

Ajo...
Ajo...
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 27
<b>Postime</b> Postime : 21467
<b>Hobi</b> Hobi : .
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Te shpia Re
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011

default Re: Drita e Zemrës..

prej Sat 19 May 2012 - 19:56
O Zoti ynë !
Krijues i çdo gjëje,
Vetëm Ty të drejtohemi me lutjet tona,
Vetëm Ty të adhurojmë dhe vetëm prej Teje ndihmë kërkojmë !
Rinia jonë ka nevojë për Ty,
Ka nevojë për faljen dhe mëshirën Tënde, Amin


O Zoti im!!
Jetën e kam dhurat nga Ti...
e askush nuk ma merr veq Teje..
Dua ta jetoj në mënyren më të mirë,
dhe të bukur, Ashtu siq ma fale TI!


Kurrë mos i thuaj 1 sekret dikujt që sa po të tha 1 sekret të DIKUJT TJETER !!.
Ajo...
Ajo...
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 27
<b>Postime</b> Postime : 21467
<b>Hobi</b> Hobi : .
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Te shpia Re
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011

default Re: Drita e Zemrës..

prej Sat 19 May 2012 - 19:57
“O ju që besuat, mos e hani mallin e njëri-tjetrit në mënyrë të
palejuar, përpos tregtisë në të cilën keni pajtueshmëri mes vete,”(Nisa:
9)


O Zoti im!!
Jetën e kam dhurat nga Ti...
e askush nuk ma merr veq Teje..
Dua ta jetoj në mënyren më të mirë,
dhe të bukur, Ashtu siq ma fale TI!


Kurrë mos i thuaj 1 sekret dikujt që sa po të tha 1 sekret të DIKUJT TJETER !!.
Ajo...
Ajo...
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 27
<b>Postime</b> Postime : 21467
<b>Hobi</b> Hobi : .
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Te shpia Re
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011

default Re: Drita e Zemrës..

prej Sat 19 May 2012 - 20:06
O Zoti im, Ti krijove shpirtin tim dhe Ti më bën të vdes. Në dorën Tënde
është jeta dhe vdekja ime. Nëse më jep jetë, më mbroj, e nëse më bën të
vdes, m'i fal mëkatet. O Zoti im, të lutem nga xhehnemi të më
shpëtosh,nga shejtani te me mbrosh dhe n`xhennet te me dergosh..♥
All-llahumme Amiin ♥"..


O Zoti im!!
Jetën e kam dhurat nga Ti...
e askush nuk ma merr veq Teje..
Dua ta jetoj në mënyren më të mirë,
dhe të bukur, Ashtu siq ma fale TI!


Kurrë mos i thuaj 1 sekret dikujt që sa po të tha 1 sekret të DIKUJT TJETER !!.
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Drita e Zemrës..

prej Sat 19 May 2012 - 20:25
Abdulgafuri shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:
O Essi te respektoj qe je besimtare e fese qe ti beson, por ketu po gabon!
Nuk ka pse te jeshe fanatik ekstrem per te besuar diku, se sa te jeshe besimtar i bindur per ate qe beson.
Per mua ka Zot por nuk eshte as allahu, as krishterimi, as buda apo dikush tjeter qe thote "imagjinata njerezore".
Sepse ato jane thjeshte teori te njeriut se si e perfytyron Zotin, por nese duam vertete t'i bindemi besimit ndaj Zotit atehere duhet te jemi Zot vete.
Pra mos e moho qe Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria.
meqe jemi ne nje forum ku kemi hy per te shkemby mendime atehere desha edhe une te jap mendimin tim tek kjo teme.
i nderuar nese per ty ka nje Zot qe ju e besoni ne menyren tuaj ne edhe pse mund te mos pajtohemi me kete ne e respektojme mendimin tend. per ne muslimane ky Zot eshte All-llahu.per ne kjo nuk eshte teori por bindje e plote ne Krijuesin tone. per ne ka nje fe ajo eshte feja islame. sepse keshtu na urdheron ky Zot qe ne e besojme dhe na ka dhene argumente per te plotesu bindjet kah do qe te kthejme syrin e te shikojme.
ne nuk e mohojme qe kemi lind si shqiptar por ne fal All-llahu fuqiplote e kemi zgjedh islamin dhe krenohemi me kete fe.
s ai perket kesaj qe feja e shiqptarit qenka shiptaria ketu i nderuar e keni gabim shume. po ata qe jetojne ne kosove e qe tash po i quajne kosovar atehere per ata kush qenka fe?
nese shqiptari eshte nje grup njerzish qe kerkojn legalizimin e prostitucionit, lejojne dhe konsumojne droge , lejojne dhe bejne prostitucion, lejojne dhe marrin mito ,korrupcion , tentojne te shkaterrojne kete shoqeri te shendosh qe eshte nje nder shoqerite me te reja ne rajon une vet personalisht hjeki dore nga kjo shqiptari , po ja fali kujt do kete shqiptari nje shqiptari e tille nuk me duhet asgje

I nderuar, une nuk e mohova Islamin por ju e mohuat Shqiptarine!
Per Shqiptarine kam dhene sqarimin me heret, por nuk doni apo nuk dini ta kuptoni!

Nese eshte apo jo teori "feja", duhet te studioni gjuhen Shqipe dhe do kuptoni (teoria-theonia > e thena / feja-fejala)...
Feja Islame mban po ate respekt qe mban cdo fe ne bote, atehere i lutemi fese apo i lutemi Zotit?

Sa per krahasimin qe me bere per ata qe jetojne ne Kosove, kush te tha ty se ne Shqiperi nuk jetojne ne Toskeri, ne Gegeri, ne Laberi, ne Diber, ne Malesi?

Shqiptaria eshte emri qe mban historine...

Besoni ku te doni, por mos u beni fanatike!!!


Drita e Zemrës.. - Faqe 2 6ds9w0
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 41
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

default Re: Drita e Zemrës..

prej Sat 19 May 2012 - 20:57
Luan_Valikardi shkruajti:
I nderuar, une nuk e mohova Islamin por ju e mohuat Shqiptarine!
Per Shqiptarine kam dhene sqarimin me heret, por nuk doni apo nuk dini ta kuptoni!

Nese eshte apo jo teori "feja", duhet te studioni gjuhen Shqipe dhe do kuptoni (teoria-theonia > e thena / feja-fejala)...
Feja Islame mban po ate respekt qe mban cdo fe ne bote, atehere i lutemi fese apo i lutemi Zotit?

Sa per krahasimin qe me bere per ata qe jetojne ne Kosove, kush te tha ty se ne Shqiperi nuk jetojne ne Toskeri, ne Gegeri, ne Laberi, ne Diber, ne Malesi?

Shqiptaria eshte emri qe mban historine...

Besoni ku te doni, por mos u beni fanatike!!!

dhe te them perseri per ata shqiptar qe kerkojne qe ne te legalizojme homoseksualitetin dhe mburre ta fali shqiptarine sme duhen shqiptar te ketill.
sa i perket kesaj qe feja qenka teori une te them qe feja islame eshte program jete te pelqeu ose jo.
kam ca dite shkolle qe te kuptoj se qka eshte teori e qka jo.nese per ju ka kete kuptim per mua jo.
une kam te drejt te besoj siq dua une si q keni te drejt qe ju te besoni ne ate qe doni.une kam fene time ju tuajen e nje dite do ta kuptojme cili e kemi pas mire e cili keq.


5:3.Sot përsosa për ju fenë tuaj, plotësova ndaj jush dhuntinë Time, zgjodha për ju islamin fe.

3:102. O ju që besuat, kini frikë All-llahun me sinqeritet të vërtetë dhe mos vdisni, pos vetëm duke qenë muslimanë (besimtarë)!

18 : 27. Lexo çka të është shpallur ty nga libri i Zotit tënd! Nuk ka kush që mund t'i ndryshojë fjalët e Tij dhe pos Tij, nuk mund të gjesh strehim.
18:29. E ti thuaj: “E vërteta është nga Zoti juaj, e kush të dojë, le të besojë, e kush të dojë, le të mohojë. Ne kemi përgatitur për jobesimtarët zjarr që muret e tij (të flakës) i rrethojnë ata, e nëse kërkojnë shpëtim, ndihmohen me një ujë si katran që përzhit fytyrat. E shëmtuar është ajo pije, e vend i keq është ai”.
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Drita e Zemrës..

prej Sat 19 May 2012 - 21:12
Abdulgafuri shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:
I nderuar, une nuk e mohova Islamin por ju e mohuat Shqiptarine!
Per Shqiptarine kam dhene sqarimin me heret, por nuk doni apo nuk dini ta kuptoni!

Nese eshte apo jo teori "feja", duhet te studioni gjuhen Shqipe dhe do kuptoni (teoria-theonia > e thena / feja-fejala)...
Feja Islame mban po ate Drita e Zemrës.. - Faqe 2 884628 qe mban cdo fe ne bote, atehere i lutemi fese apo i lutemi Zotit?

Sa per krahasimin qe me bere per ata qe jetojne ne Kosove, kush te tha ty se ne Shqiperi nuk jetojne ne Toskeri, ne Gegeri, ne Laberi, ne Diber, ne Malesi?

Shqiptaria eshte emri qe mban historine...

Besoni ku te doni, por mos u beni fanatike!!!

dhe te them perseri per ata shqiptar qe kerkojne qe ne te legalizojme homoseksualitetin dhe mburre ta fali shqiptarine sme duhen shqiptar te ketill.
sa i perket kesaj qe feja qenka teori une te them qe feja islame eshte program jete te pelqeu ose jo.
kam ca dite shkolle qe te kuptoj se qka eshte teori e qka jo.nese per ju ka kete kuptim per mua jo.
une kam te drejt te besoj siq dua une si q keni te drejt qe ju te besoni ne ate qe doni.une kam fene time ju tuajen e nje dite do ta kuptojme cili e kemi pas mire e cili keq.

Kot hyre ne nje bisede qe fajin e mbante "pala" tuaj, qe te perseriten te njejtat thenie!
Nese ke lexuar sakte fjalimet qe jane bere nuk do zgjatej me teje shpjegimi...
Per shqiptaret e mekate drejtohuni Saliut, ju qe e ngrehni ne qiell!!!
Fete nuk jane kush e ka mire e kush e ka keq, fete jane "interesi" i bashkesive njerezore...


Drita e Zemrës.. - Faqe 2 6ds9w0
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 41
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

default Re: Drita e Zemrës..

prej Sat 19 May 2012 - 21:39
Luan_Valikardi shkruajti:
Kot hyre ne nje bisede qe fajin e mbante "pala" tuaj, qe te perseriten te njejtat thenie!
Nese ke lexuar sakte fjalimet qe jane bere nuk do zgjatej me teje shpjegimi...
Per shqiptaret e mekate drejtohuni Saliut, ju qe e ngrehni ne qiell!!!
Fete nuk jane kush e ka mire e kush e ka keq, fete jane "interesi" i bashkesive njerezore...

i nderuar nuk kam hy me u konfrontu me ju ketu , kam hy me diskutu, ju mund te mos e pelqeni mendimin tim ashtu siq une nuke pelqej mendimin tend. ti nuk e beson ate qe besoj une dhe une nuk besoj ate qe ju besoni , une kam fene time ju tuajen. e pranoj mendimin tend por kam te drejt ta shpreshi mendimin tim.
nese mendon se kam hy me te kundershtu fene tende e ke gabim , por ka hy me keshillu aq sa kam mundesi aty ku keshilla ben dobi. sa per Salihun ju merruni me ate ne kemi pune tjera .


5:3.Sot përsosa për ju fenë tuaj, plotësova ndaj jush dhuntinë Time, zgjodha për ju islamin fe.

3:102. O ju që besuat, kini frikë All-llahun me sinqeritet të vërtetë dhe mos vdisni, pos vetëm duke qenë muslimanë (besimtarë)!

18 : 27. Lexo çka të është shpallur ty nga libri i Zotit tënd! Nuk ka kush që mund t'i ndryshojë fjalët e Tij dhe pos Tij, nuk mund të gjesh strehim.
18:29. E ti thuaj: “E vërteta është nga Zoti juaj, e kush të dojë, le të besojë, e kush të dojë, le të mohojë. Ne kemi përgatitur për jobesimtarët zjarr që muret e tij (të flakës) i rrethojnë ata, e nëse kërkojnë shpëtim, ndihmohen me një ujë si katran që përzhit fytyrat. E shëmtuar është ajo pije, e vend i keq është ai”.
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Drita e Zemrës..

prej Sat 19 May 2012 - 21:52
Shikoni punet!!!


Drita e Zemrës.. - Faqe 2 6ds9w0
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 41
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

default Re: Drita e Zemrës..

prej Sat 19 May 2012 - 22:13
Luan_Valikardi shkruajti:Shikoni punet!!!
nuk e di qe eshte kulture te sillet nje njeri ne bashkbisedim me tjetrin ne menyre urdherore po ja qe njeriu sa te rron meson gjera te reja. ne i shiqojme punet tona dhe ua tregojem edhe te tjereve se qka na meson islami dhe si duhet te jetohet .


5:3.Sot përsosa për ju fenë tuaj, plotësova ndaj jush dhuntinë Time, zgjodha për ju islamin fe.

3:102. O ju që besuat, kini frikë All-llahun me sinqeritet të vërtetë dhe mos vdisni, pos vetëm duke qenë muslimanë (besimtarë)!

18 : 27. Lexo çka të është shpallur ty nga libri i Zotit tënd! Nuk ka kush që mund t'i ndryshojë fjalët e Tij dhe pos Tij, nuk mund të gjesh strehim.
18:29. E ti thuaj: “E vërteta është nga Zoti juaj, e kush të dojë, le të besojë, e kush të dojë, le të mohojë. Ne kemi përgatitur për jobesimtarët zjarr që muret e tij (të flakës) i rrethojnë ata, e nëse kërkojnë shpëtim, ndihmohen me një ujë si katran që përzhit fytyrat. E shëmtuar është ajo pije, e vend i keq është ai”.
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Drita e Zemrës..

prej Sat 19 May 2012 - 22:23
Abdulgafuri shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:Shikoni punet!!!
nuk e di qe eshte kulture te sillet nje njeri ne bashkbisedim me tjetrin ne menyre urdherore po ja qe njeriu sa te rron meson gjera te reja. ne i shiqojme punet tona dhe ua tregojem edhe te tjereve se qka na meson islami dhe si duhet te jetohet .

Menyra urdherore eshte me e drejte se sa menyra tallese...
Qysh me thua "sa per Salihun ju merruni me ate ne kemi pune tjera ." per kulture te duket ty ky drejtim?!


Drita e Zemrës.. - Faqe 2 6ds9w0
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 41
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

default Re: Drita e Zemrës..

prej Sat 19 May 2012 - 22:36
Luan_Valikardi shkruajti:
Menyra urdherore eshte me e drejte se sa menyra tallese...
Qysh me thua "sa per Salihun ju merruni me ate ne kemi pune tjera ." per kulture te duket ty ky drejtim?!

i nderuar nuk jam duke iu pengu une por feja ime! po me duket kulture se ju e kuptuat se une jam nga kosova dhe ju menduat qe une prej kosove me ardhe me ua rrezu salihun nga pushteti.
ju jeni ai qe po mundoheni me tall fene time .All-llahu ua shperblefte sipas qellimit qe keni.


5:3.Sot përsosa për ju fenë tuaj, plotësova ndaj jush dhuntinë Time, zgjodha për ju islamin fe.

3:102. O ju që besuat, kini frikë All-llahun me sinqeritet të vërtetë dhe mos vdisni, pos vetëm duke qenë muslimanë (besimtarë)!

18 : 27. Lexo çka të është shpallur ty nga libri i Zotit tënd! Nuk ka kush që mund t'i ndryshojë fjalët e Tij dhe pos Tij, nuk mund të gjesh strehim.
18:29. E ti thuaj: “E vërteta është nga Zoti juaj, e kush të dojë, le të besojë, e kush të dojë, le të mohojë. Ne kemi përgatitur për jobesimtarët zjarr që muret e tij (të flakës) i rrethojnë ata, e nëse kërkojnë shpëtim, ndihmohen me një ujë si katran që përzhit fytyrat. E shëmtuar është ajo pije, e vend i keq është ai”.
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Drita e Zemrës..

prej Sat 19 May 2012 - 22:49
Abdulgafuri shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:
Menyra urdherore eshte me e drejte se sa menyra tallese...
Qysh me thua "sa per Salihun ju merruni me ate ne kemi pune tjera ." per kulture te duket ty ky drejtim?!

i nderuar nuk jam duke iu pengu une por feja ime! po me duket kulture se ju e kuptuat se une jam nga kosova dhe ju menduat qe une prej kosove me ardhe me ua rrezu salihun nga pushteti.
ju jeni ai qe po mundoheni me tall fene time .All-llahu ua shperblefte sipas qellimit qe keni.

O SHQIPTAR BES NGA KOSOVA lere allahun e krishtin se nuk te fola une i pari per fene por mos be propagande...
Saliu ne djall te shkoje se tradhetar eshte...

Dhe jo "qellimi" por DASHURIA, e dashuria ime eshte ATDHEU.

Ate "All-llahun" qe ma thua zoterote, po je ATDHETAR SHQIPTAR thuaje SHQIP dhe jo turkoarabce!!!

Flisni Shqip.


Edituar për herë të fundit nga Luan_Valikardi në Sat 19 May 2012 - 22:56, edituar 1 herë gjithsej


Drita e Zemrës.. - Faqe 2 6ds9w0
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Drita e Zemrës..

prej Sat 19 May 2012 - 22:56
Njerzit qe nuk e njohin krijuesin apo qe nuk ekan njohur krijuesin e tyre , gjithmon kan qen tradhtar te kombit apo dickai tjeter.....


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Drita e Zemrës.. - Faqe 2 J5zhxd
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 41
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

default Re: Drita e Zemrës..

prej Sat 19 May 2012 - 23:00
nese je musliman je tradhtar nese je atesit je kombtar sa qudi. e ka tregu histroria se kush eshte patroti. qudi krejt kosovart qenkan tradhetar te kombit!


5:3.Sot përsosa për ju fenë tuaj, plotësova ndaj jush dhuntinë Time, zgjodha për ju islamin fe.

3:102. O ju që besuat, kini frikë All-llahun me sinqeritet të vërtetë dhe mos vdisni, pos vetëm duke qenë muslimanë (besimtarë)!

18 : 27. Lexo çka të është shpallur ty nga libri i Zotit tënd! Nuk ka kush që mund t'i ndryshojë fjalët e Tij dhe pos Tij, nuk mund të gjesh strehim.
18:29. E ti thuaj: “E vërteta është nga Zoti juaj, e kush të dojë, le të besojë, e kush të dojë, le të mohojë. Ne kemi përgatitur për jobesimtarët zjarr që muret e tij (të flakës) i rrethojnë ata, e nëse kërkojnë shpëtim, ndihmohen me një ujë si katran që përzhit fytyrat. E shëmtuar është ajo pije, e vend i keq është ai”.
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 41
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

default Re: Drita e Zemrës..

prej Sat 19 May 2012 - 23:03
Luan_Valikardi shkruajti:

O SHQIPTAR BES NGA KOSOVA lere allahun e krishtin se nuk te fola une i pari per fene por mos be propagande...
Saliu ne djall te shkoje se tradhetar eshte...

Dhe jo "qellimi" por DASHURIA, e dashuria ime eshte ATDHEU.

Ate "All-llahun" qe ma thua zoterote, po je ATDHETAR SHQIPTAR thuaje SHQIP dhe jo turkoarabce!!!

Flisni Shqip.
sa e di une kjo teme ka te beje me religjionin islam dhe eshte e sigurt se ketu do flas per islamin e jo per politike,atyre qe si u pelqen kjo fe mos te futen fare ne menyre qe mos ti besdisim.


5:3.Sot përsosa për ju fenë tuaj, plotësova ndaj jush dhuntinë Time, zgjodha për ju islamin fe.

3:102. O ju që besuat, kini frikë All-llahun me sinqeritet të vërtetë dhe mos vdisni, pos vetëm duke qenë muslimanë (besimtarë)!

18 : 27. Lexo çka të është shpallur ty nga libri i Zotit tënd! Nuk ka kush që mund t'i ndryshojë fjalët e Tij dhe pos Tij, nuk mund të gjesh strehim.
18:29. E ti thuaj: “E vërteta është nga Zoti juaj, e kush të dojë, le të besojë, e kush të dojë, le të mohojë. Ne kemi përgatitur për jobesimtarët zjarr që muret e tij (të flakës) i rrethojnë ata, e nëse kërkojnë shpëtim, ndihmohen me një ujë si katran që përzhit fytyrat. E shëmtuar është ajo pije, e vend i keq është ai”.
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Drita e Zemrës..

prej Sat 19 May 2012 - 23:09
Abdulgafuri shkruajti:nese je musliman je tradhtar nese je atesit je kombtar sa qudi. e ka tregu histroria se kush eshte patroti. qudi krejt kosovart qenkan tradhetar te kombit!

More pse e keni zakon t'i beni corbe gjerat?!
Tradhetar nuk thash myslimanin, thashe Saliun qe ju "legalizon" ato cmendurite e tije...


Drita e Zemrës.. - Faqe 2 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Drita e Zemrës..

prej Sat 19 May 2012 - 23:18
Abdulgafuri shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:

O SHQIPTAR BES NGA KOSOVA lere allahun e krishtin se nuk te fola une i pari per fene por mos be propagande...
Saliu ne djall te shkoje se tradhetar eshte...

Dhe jo "qellimi" por DASHURIA, e dashuria ime eshte ATDHEU.

Ate "All-llahun" qe ma thua zoterote, po je ATDHETAR SHQIPTAR thuaje SHQIP dhe jo turkoarabce!!!

Flisni Shqip.
sa e di une kjo teme ka te beje me religjionin islam dhe eshte e sigurt se ketu do flas per islamin e jo per politike,atyre qe si u pelqen kjo fe mos te futen fare ne menyre qe mos ti besdisim.


Nuk kam shprehur une mospelqimin e fese Islame, por propaganda juaj dhe as e kisha nder mend t'u luaj fene (na i luajti njehere turku, mos te behet dy here se s'ka lezet)...

Єѕмiяα shkruajti:FEJA E SHQIPTARIT NUK ËSHTË SHQIPTARIA, AI E KA ZGJEDHUR FENË E VET!
Dëshira për t'u respektuar nga tjerët shërben si nxitje për vepra të mira.
Të njëjtën e kërkoj në përputhshmëri me rregullat e caktuara nga Zoti, por me një përjashtim!

- Nuk e dua respektin e të vetëquajturve “ateist(i pa Zot)”.
...
Të hutuar në mosbesim nuk përfillin asnjë vlerë moralo-njerëzore,
boshllëkun në zemrat e tyre të sëmura mundohen ta plotësojnë me ofendime
ndaj atyre që mendojnë ndryshe.

Duke mos pasur as idenë më të
vogël se ç’ka do të thotë “Feja e Shqiptarit është Shqiptaria!” ata janë
më të zëshmit në këtë drejtim!

O ateist nga e merr guximin të flasësh për tjerët?!
Ti o ateist je frikacak, meqë s’ke se ku të mbështetesh.
Mos u thirr në shkencë, ngase shkencat ekzakte janë të panjohura për ty!
Të kanë mbetur vetëm filozofit boshe të bazuara në hiç!

Oh sa mirë ndihem kur ateistët më urrejnë, vazhdoni dhe mos u ndalni!
Sa më e madhe urrejtja e juaj, aq më afër Zotit ndihem.
Kështu me frikë para Zotit lutem që dikur edhe ju të udhëzoheni.

E përsërisë:
Ne
Myslimanët Shqiptarë dhamë shumë dëshmorë në mbrojtje të Atdheut dhe
jemi në gjendje ta bëjmë përsëri, por s'pranojmë që "Shqiptaria" t'jet
fe e jona, e kemi përzgjedhur Islamin si fe dhe e dallojmë shumë mirë
Kombin nga Feja.
As Shqiptarët Katolik dhe Ortodoks që gjithashtu e
dallojnë mirë Kombin nga Feja s'duan që "Shqiptaria" t'jet fe e tyre, e
kanë Biblën dhe Isain(Mesiha).

Kemi dhënë prova të mjaftueshme të bashkëjetesës krahas njëri-tjetrit.

Ateist, "Shqiptaria" si fe vlen vetëm për ty dhe askënd tjetër, mbaje për vete, falë të qoftë!

"Feja e Shqiptarit nuk eshte Shqiptaria" tja thoni TURKUT qe i pelqen...


Drita e Zemrës.. - Faqe 2 6ds9w0
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Drita e Zemrës..

prej Sat 19 May 2012 - 23:23
Luan_Valikardi shkruajti:
Abdulgafuri shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:

O SHQIPTAR BES NGA KOSOVA lere allahun e krishtin se nuk te fola une i pari per fene por mos be propagande...
Saliu ne djall te shkoje se tradhetar eshte...

Dhe jo "qellimi" por DASHURIA, e dashuria ime eshte ATDHEU.

Ate "All-llahun" qe ma thua zoterote, po je ATDHETAR SHQIPTAR thuaje SHQIP dhe jo turkoarabce!!!

Flisni Shqip.
sa e di une kjo teme ka te beje me religjionin islam dhe eshte e sigurt se ketu do flas per islamin e jo per politike,atyre qe si u pelqen kjo fe mos te futen fare ne menyre qe mos ti besdisim.


Nuk kam shprehur une mospelqimin e fese Islame, por propaganda juaj dhe as e kisha nder mend t'u luaj fene (na i luajti njehere turku, mos te behet dy here se s'ka lezet)...

Єѕмiяα shkruajti:FEJA E SHQIPTARIT NUK ËSHTË SHQIPTARIA, AI E KA ZGJEDHUR FENË E VET!
Dëshira për t'u respektuar nga tjerët shërben si nxitje për vepra të mira.
Të njëjtën e kërkoj në përputhshmëri me rregullat e caktuara nga Zoti, por me një përjashtim!

- Nuk e dua respektin e të vetëquajturve “ateist(i pa Zot)”.
...
Të hutuar në mosbesim nuk përfillin asnjë vlerë moralo-njerëzore,
boshllëkun në zemrat e tyre të sëmura mundohen ta plotësojnë me ofendime
ndaj atyre që mendojnë ndryshe.

Duke mos pasur as idenë më të
vogël se ç’ka do të thotë “Feja e Shqiptarit është Shqiptaria!” ata janë
më të zëshmit në këtë drejtim!

O ateist nga e merr guximin të flasësh për tjerët?!
Ti o ateist je frikacak, meqë s’ke se ku të mbështetesh.
Mos u thirr në shkencë, ngase shkencat ekzakte janë të panjohura për ty!
Të kanë mbetur vetëm filozofit boshe të bazuara në hiç!

Oh sa mirë ndihem kur ateistët më urrejnë, vazhdoni dhe mos u ndalni!
Sa më e madhe urrejtja e juaj, aq më afër Zotit ndihem.
Kështu me frikë para Zotit lutem që dikur edhe ju të udhëzoheni.

E përsërisë:
Ne
Myslimanët Shqiptarë dhamë shumë dëshmorë në mbrojtje të Atdheut dhe
jemi në gjendje ta bëjmë përsëri, por s'pranojmë që "Shqiptaria" t'jet
fe e jona, e kemi përzgjedhur Islamin si fe dhe e dallojmë shumë mirë
Kombin nga Feja.
As Shqiptarët Katolik dhe Ortodoks që gjithashtu e
dallojnë mirë Kombin nga Feja s'duan që "Shqiptaria" t'jet fe e tyre, e
kanë Biblën dhe Isain(Mesiha).

Kemi dhënë prova të mjaftueshme të bashkëjetesës krahas njëri-tjetrit.

Ateist, "Shqiptaria" si fe vlen vetëm për ty dhe askënd tjetër, mbaje për vete, falë të qoftë!

"Feja e Shqiptarit nuk eshte Shqiptaria" tja thoni TURKUT qe i pelqen...

-Nejse nuk ke faji ti ngase nuk din me ber dallimin me fes dhe arabit Turkut apo edhe ndonji Kombesie tjeter...


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Drita e Zemrës.. - Faqe 2 J5zhxd
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 41
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

default Re: Drita e Zemrës..

prej Sat 19 May 2012 - 23:24
Message reputation : 0% (1 vote)
Luan_Valikardi shkruajti:
"Feja e Shqiptarit nuk eshte Shqiptaria" tja thoni TURKUT qe i pelqen...
turku e di kete po dikush tjeter spo e di fatkeqesisht.


5:3.Sot përsosa për ju fenë tuaj, plotësova ndaj jush dhuntinë Time, zgjodha për ju islamin fe.

3:102. O ju që besuat, kini frikë All-llahun me sinqeritet të vërtetë dhe mos vdisni, pos vetëm duke qenë muslimanë (besimtarë)!

18 : 27. Lexo çka të është shpallur ty nga libri i Zotit tënd! Nuk ka kush që mund t'i ndryshojë fjalët e Tij dhe pos Tij, nuk mund të gjesh strehim.
18:29. E ti thuaj: “E vërteta është nga Zoti juaj, e kush të dojë, le të besojë, e kush të dojë, le të mohojë. Ne kemi përgatitur për jobesimtarët zjarr që muret e tij (të flakës) i rrethojnë ata, e nëse kërkojnë shpëtim, ndihmohen me një ujë si katran që përzhit fytyrat. E shëmtuar është ajo pije, e vend i keq është ai”.
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Drita e Zemrës..

prej Sat 19 May 2012 - 23:28
I nderuar Princo pa ma thoni ju, dallimin mes fese dhe kombesise?


Drita e Zemrës.. - Faqe 2 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Drita e Zemrës..

prej Sat 19 May 2012 - 23:31
Abdulgafuri shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:
"Feja e Shqiptarit nuk eshte Shqiptaria" tja thoni TURKUT qe i pelqen...
turku e di kete po dikush tjeter spo e di fatkeqesisht.

Kush mo, serbi apo shqiptari?


Drita e Zemrës.. - Faqe 2 6ds9w0
Sponsored content

default Re: Drita e Zemrës..

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi