Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Poezi te ndryshme

prej Wed 3 Feb 2010 - 14:28
ATHUA

Athua k´to Troje naj kan Mallkue,
Athua tan Rruzellin po dojm me Shkue,
Athua erdh Ora krejt me m´barue,
Athua edhe Zoti na asht Idhnue,

Sod sasht ka dihet qka asht ka n´doll,
Gjuhen e Gjarpnit na s´dim me Fol,
Jem z´voglue e ba saj Moll,
Se s´nje Shqipni kush s´nje Kosov,

Athua jem mjegull para Diellit,
Athua Rinija jon asht pera Ferrit,
Athua aj kem faj naj Kuj,
Athua na kan vra Lot e Dikuj,

Ik prej Dreqit e hajde ne gojê te Arushs,
Shahmat si me kan ne gryk te Pushks,
Asht ni fjal shum e Vertet,
Pa Dashuri e Rini nuk ka Jet,

Athua jem met si Vorr i Qelun,
Athua jem ba si Mish i Kelbun,
Athua tana Shpresat na jan Tretun,
Athua lirija jon asht kur jem t´vdekun,

Na jan perzi Qeni e i Biri,
Nuk po dim cili asht i keqi e cili i Miri,
Gjithkush vdes kur asht i Vjeter,
Tokat tona jan ba mej mat me Meter,

Bjeshk po na doket Shpati,
Ja ka nis me na dhimt edhe Ashti,
Edhe Jeta na asht Gerdit,
Kerkush prej Punes sod sasht tu ju Njersit,

Jo,jo nuk shuhet Shqipnija e Vogel,
Se k´tu dot mlidhem prap Vlla e Moter,
Mej n´gi ni Sofer,mej n´groh ni Voter.


Shum gjana se din se qysh Asht,
Deri at her kur vet ta Provosh,
Qka nuk ki qef me ta ba,mos ja ba Askuj,
Jo veq mua por as njerit Huj,

Mos thuaj at her,,oh Zot ndimom,zemra asht kam Dhem,
Ska met nzan as vendi Ven,
As gjumi ma nuk te Zen,
Shum gjana kan me te ra n´men,

Ki me than kurr ma s´kam me Ba,
At her asht von se veq Zemren ta kan Vra,
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Poezi-

prej Sat 27 Mar 2010 - 14:25
POEZI DASHURIE

Kur u dashuruam ishim bashkë në shkollë
kurrë nuk bisedonim ndonjëherë për ndarjen tonë
në takimin e parë më tha duke buzqeshur
eja që të shoh se si je veshur

Por për fat të keq isha veshur zi
por me një fjalë të ëmbël i shpreha dashuri
ishim bashkë të lumtur gjithmonë të gëzuar
gjithmonë ecnim bashkë duke u përqafuar

Mirëpo fati s'deshti që të jemi bashkë në këtë jetë
sepse atë të gjoren e mori vdekja e shkret
planifikonim të ardhmen plotë gaz e hare
duke menduar se sa fëmijë do ti kemi ne

Në takimin e fundit më tha me lot në sy
më përqafo i dashur se s'di më kur të shoh ty
dhe një ditë isha në heshtje për të duke mendu
kur erdhi një shoqe dhe po më thërret mu

Ja dallova disa pika loti në sy
e ajo mu kthya me fjalët : "KAM NJE LAJM TE KEQ PER TY"
njëherë mendova mos po bën shaka
e nxorri një leter nga xhepi dhe në dorë ma la

Unë mendova se është leter nga shoqëria
por kur e lexova kuptova se për mua murr fund dashuria
letren shoqja kur ma dhuroi ishte ora 10:00
më kishte shkruar këto fjalë"E DASHURA TË KA VDEK"

Mu duk se qielli me ra mbi kokë
kur më ka dalë vetëdija e kam parë vehten të shtrir në tokë
që nga ai çast rrijësha vetëm në mendime
duke thënë ç'do ditë se më se dua as jetën time

Kur i shoh të tjerët duke qen të lumtur në dashuri
nuk mund të përmbahem qaj me lot në sy
s'kisha prit kurrë atë fjalë nga një shoqe e vjeter
"mos mendo më për atë por gjeje nje vajzë tjeter"

S'dua më askend s'dua jo për besë
pasi që ajo shkoi edhe unë dua të vdes
mos më gjyko Zot që do e mbys vehten
sepse pa të dashuren time nuk e dua as jetën

Nëse pyesin profesorat pse vdiq në rini
i thuani i ka vdek e dashura e nuk mundi të jetoj në vetmi
unë me të u betova se nuk e tradhtoj i gjallë
dhe tash jam krenar se për të do të shkoj në varr

Pa të as jetën nuk e dua
kur e di se më ka dashur vetëm mua
për ju rini kam një porosi
DASHUROHUNI DASHUROHUNI por pa tradhëti TE DASHURONI...
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Poezi-

prej Sat 27 Mar 2010 - 16:26
Per se jemi te ndar
Edhe sjemi te bashkuar
Pse zoti na ka vrar kaq shum jemi te larguar
Per se syt e mi po rrjedhin veq lot
nga qe jemi t ndar
edhe ste perkdhel dot
zemra nuk me rre
se nuk gjen gezim
sepse ti mungon ne krahrorin tim
perse zemra nuk me rra
se per ty ka ndjenja
pse syri nuk sheh
se ti je rrezja te zgjedhesh nje rrug sa nuk esht von
te vish tek un zemrat ti bashkojm
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Poezi-

prej Sat 27 Mar 2010 - 17:03
ME FAL
Me fal zemer se ndoshta me flajet e mija te ledova ,
me fal shpirt se ndoshta nga dashurija te gjykova ,
me fal e dashur se vec per ty une mund te jetoj ,
me fal synushi im se pa ty une nuk dua te egzistoj

Mos harro se vetem ty te deshta ne ket bote ,
mos harro se per ty mbrem su nalen lot,
mos harro se pa ty gjdo gja eshte e kot ,
mos harro se te dua ma shum se dje sot

Me kujto edhe kur te thojn se nuk jam gjall,
mos harro se as guri skishte plas ma par
me thuj nje here se kot nuk ishte krejt ky vajtim ,
mos harro se ti je e vetmja lumturi ne shpirtin tim

!Mos lejo qe te behem i dashuris edhe nje viktim ,
me thuj nje here,se me don sa te dua shpirti im,
mos mendo se edhe nese Me Ty Nuk nuk jam
me beso se vetem ty te deshta me zemer te tham

BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Poezi-

prej Mon 14 Nov 2011 - 19:53
Ti o intelektual

Ku je o intelektual
cfare bene ne ket kohe
ne asnje media dhe asnje vend
ty nuk po te shoh

A nuk deshe liri
dhe afirmim kombetar
Pse s'del ne opinion
dhe perkrah keta luftetar

A ti e oraganizove partine
apo ajo te organizoje ty
Pse nuk do te votosh
per asnje qeveri

Nuk dua te jem anetar
i nje partie ziliqare
qe per ceshtje te popullit
nuk kujdeset fare

Ne tubimet e saja
fjalet i merr era
kurse premtimet e saja
nuk realizohen perhera

Nuk dua te merrem me politike
sepse shpesh veten e kam ven ne rrezik
Ca te urojne te lumshin kembet
kurse te tjetert te nxjerrin dhembet

Ca te ngrisin ne piedestal
pala tjeter te thot ndal
Vepra rrexohet si kulla prej karte
keshtu denohen njerez dhe fate

S'mund t'i ndaj njerezit ne tabore
se te gjithe une i kap per dore
Respekt,dashuri dhe perafim
jo sharje,inat e injorim

Une te gjitheve u takoj
per vlera unike cdoher luftoj
Koherat tona na dallojne
njeher miqe e me vone kritikojme

Une droje se ndihma ime
nuk do te dale ne drite
Sepse idete e mia
gjithmone i kane krasite

Te jesh politikan
te mbulon djersa vale
Sepse shpesh edhe vetes
duhet t'i thuash ndal

Intelektuali i ri
ka diapazon te gjere
kurse politka
s'ka lene pa bere

Ne te ka mashtrime
leversi sa te duash
Po nuk ece me kohen
shtrenjte do te paguash

Te gjithe ate intelekuale
qe jane kyq n'politik
Per nderin e tyre
duhet te kene frike...
Arton
Arton
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 7
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Prizren
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 25/02/2012

default Poezi

prej Sat 3 Mar 2012 - 17:04
Q U M E SH T I

Nenat Pellazge nga qumshti
I dy qumshtave ushqenin Pjellen
Gjaku perhapej ne ETNI
Grishtaret e PJELL - Pellazgut
Orgazem Ilirik...
O biri im ILIRICUM
Ne dere te endrres
Qumshtrashet bamiresi
Dhelprave n'kafshim!
U desh gjirin qumshtak
Ta ndrydhin n'Etnikum
Hapen syte ishte vone...
Ne fund hyrem NE
PJELLE e PELLAZGEVE
ILIRICUMI testament n'vazhdimesi.
Arton
Arton
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 7
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Prizren
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 25/02/2012

default Poezi

prej Sat 3 Mar 2012 - 17:05
G O S T I V A R I
I SHEKULLIT 21

Ne Etnikumin tim
Vaji nuk ndalet
Hapin varre
Dhembje... Pikellim...
Djajte... Vrasesite...
Hedhin vallen e Karpateve
Uuuuuu! PJELLAT E BUSHTRES
Esad Pashe Toptanet sa shume n'Etnikum!!!
Gostivari i shekullit 21...
Pushka e gjushit,stergjyshit,babait
Nga Muzdaqja rrine vare
Feniksi ku eshte valle?
Ta puth si zjarri i plumbit n'balle!
O miq!
N'Etnikum a ka yje?
Fjala e tij Hymn per ne.
Gostivari hapi syrin shqiponjes
Te gatshem per sulm e duhi
Jo,jo embelsire e pasuri
Vaji yne a ka fund!!!?
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21429
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Poezi-

prej Sat 3 Mar 2012 - 17:23
I nderuar Arton mos hapni teme te re per cdo poezi, hidhini te gjitha ne nje teme "Poezi nga Artoni"...
Talenti juaj na gezon...
Dy temat qe hapet po i bashkoj, vazhdim te kendshem...
Faleminderit, me respekt Luani...


Poezi- 6ds9w0
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 44
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Poezi-

prej Mon 21 May 2012 - 11:00
E LEXOVA DIKU KETE POEZI

Dy te rinj te dashuruar rrinin ne breg te detit,
Te perqafuar i shprehnin dashurine njeri-tjetrit
Ajo i thoshte te dua, ai perqafonte
... Cdo fjale e saj atij lumturine ja shtonte
Ata nuk e dinin por nje gje e tmershme i priste
Pas shpines se tyre dikush po i godiste
Vajzen e kerkonin si nuse ne nje tjeter shtepi
Dhe djalin do ta linin te verbuar ne vetmi
Te terhequr nga paraja prinderit e vajzes ate e martuan
Dhe dashurine e tyre perjete e shakterruan
Durimi i vajzes nje dite u shua papritur
Gjerat qe do bente zemra e djalit i kish ditur
E tradhetuar nga jeta
Doli nga shtepia per pakez te verteta
Ne rruge pa djalin qe aq shume e kerkonte
Vrapoi drejt tij per ti thene qe akoma e dashuronte
Mes lotesh peshperiste ''te dua''
Ai i thoshte ''vetem ti je per mua''
Por mesa duke zoti i kishte mallkuar per te qene te ndare
Se burri i vajzes te dy te perqafuar i la te vrar...!!

Poezi- 575019_341461452589519_137951942940472_894911_852201956_n


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Poezi- 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Re: Poezi-

prej Tue 12 Jun 2012 - 20:55
Shqipet fluturojnë nganjëherë

dhe ulët

Nuk ka kush u hap qiejt

Mbi krah u rëndon mërzia e dheut(Ulqin, qershor 2004)MUGËTIKur shndërrohesh në deponi

Pikën e bardhë kërkoje në UniversPerënditë e vdekur zgjoi pastaj

Të shkunden lisat e gjatë

të NaimitDhe Majë Pashtrikut ngjitu

Plehu të mos ia shkojë rritës(Ulpianë, maj 2004)FUNDSHEKULLIKur dhuna

bëhet ligj

liria është afërNjerëzit rrinë zgjuar

Natë as Ditë

s’tregon OraRreth qafe me gishtërinj e vesh

e sy fëmijësh

hijet shndërrohen

në varr të gjallëLiria s’është larg

kur ligji

bëhet dhunë(Feldafing, qershkor 1992)PËRFYTYRIMIDikund i kam parë këto fytyra

Dikund jam takuar me këta njerëz

Edhe këtë muzikë e kam dëgjuar

Vëllau im Aleksandër Moisiu ndoshta

Ma ka dërguar ndonjë kartpostale

Nga Salcburgu nga Vjena

Ose në ndonjë shirit filmi ka mbyllur

Tërë këtë madhështi shpirtërore

Të më trimërojë para Vdekjes

Këto fytyra i kam parë dikund…(Salcburg, 1992)MBYLLJA E LIBRIT TË TË VDEKURVEE hëngrën tokën deri në varr

se erdhën të tjerët tevona

dhe i bënë

varr(Feldafing, 5.5.1992)CREDOqeni leh

kur i bien dhëmbëtdhe thonë atëherë

se dreserët kohët e vështira i kujtojnë

Fjala Reviewshpresim
shpresim
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 35
<b>Hobi</b> Hobi : sportist
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : prishtin po jetojn ne franc
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/05/2012
http://www.llapi.clubme.net     kjo esht faqj e jem

default Re: Poezi-

prej Wed 20 Jun 2012 - 13:02
Ti Je Ajo
Me Mundon Diqka Ne Zemer Shum Po Me Mundon
Ti Je Ajo Qe Shum Po Me Mungon
Ti Je Ajo Qe Shum Un Po Vuaj
Ti Je Ajo Qe Shum Te Dashuroj
Ti Je Ajo Qe Pa Ty Smund Te Jetoj
Ti Je Ajo Qe Me Shtyn ç'mos Te Bej
Ti je Qjo Qe Sonte Po Derdhi Lot
Ti Je Ajo Qe Pa Ty JeTa Ime Ësht e Kot
Nese Nuk Kthehesh Perseri
... Ti Je Ajo Qe Dot Me Gezosh Ne Ket Bot
Te deshta te dua dhe dot te dua
Ghitha Per Ty i Bej Keto
Se Veq Ti je Ajo Tije Ajo Ti Je Ajo
shpresim
shpresim
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 35
<b>Hobi</b> Hobi : sportist
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : prishtin po jetojn ne franc
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/05/2012
http://www.llapi.clubme.net     kjo esht faqj e jem

default Re: Poezi-

prej Wed 20 Jun 2012 - 13:04
"Dy TË Panjohur e TË Dashuruar"

Thellë jetojmë në botë tjetër
Aty ku dëshirat ndjejnë mallë,
Lundrojmë s'i valë e vjetër
Shuajmë botën zjarrë...
Lehtë përplasem faqes detit
Bota verbohet në errësirë,.

Fati s'pyet as në oborrin e mbretit
... Gjithçka për te është e thjesht e lirë...!
Larg jetojmë të përmalluar
Sikur fati na shkatërron,
Larg shumë larg të dashuruar
Me një puthje që s'mbaron..
shpresim
shpresim
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 35
<b>Hobi</b> Hobi : sportist
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : prishtin po jetojn ne franc
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/05/2012
http://www.llapi.clubme.net     kjo esht faqj e jem

default Re: Poezi-

prej Wed 20 Jun 2012 - 13:06
TI JE DIELLI IM

Mes dritaresh ti hyn si i panjohur
nuk flet as ndihme s`kerkon
Ashtu i embel afrohesh te shtrati im
e me flet,cohu se shkoj vone
Ta degjoj fjalen
e nga fjala jote mar krahe
ti shoh syte e zjarrte
e ndjej dashurine qe me prvelon
... ti me prek
e une kujtoj,vitet e largeta
qe zemren time plagosen
ti me puth
e une kujtoj,castet me te bukura
ti me thua,une tani do ik
se koha ime mbaroi
jo ti mos ik.....

TI JE DIELLI IM
QE SHPIRTIN DUHET TE MA NGROHESH......
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Poezi

prej Sat 11 Aug 2012 - 3:28
Emigrimi..

........................

Dora sdonte ,te shkeputej,,

dhe nje lot nga syri shkau...

Ti e di sa shume u deshem..

por emigrimi ne na ndau..

Ti je larg dhe doren time,,

permbi sup me nuk e mban,,

Ti je larg dhe kengen time,,

E kujton dhe ndoshta qan,,,

Ti je larg dhe puthjen time..

permbi buze me nuk e ndien..

Ti je larg dhe DASHURINE

e kerkon por, nuk e gjen,,,

Do vij dita do te kthehem..

do te puth une perseri..

ti me fal e une te fala..

DASHIRI ,,,DASHURI,,

...............................
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Poezi-

prej Sat 11 Aug 2012 - 3:37
FERRI..

.........................

Ne paqe jam ne shpirtin tim..

ne paqe dhe ne harmoni...

Se nga une ike ti mallkim..

mallkim i madh dhe pabesi..

Nuk gjendet krahasim per ty ..

se vetem helm te rrjedh ne deje..

Edhe qymyri me i zi..

eshte shume i bardhe perpara teje..

Nuk gjen ne bote nje manastir..

ku ti te shkosh e te rrefehesh..

Ti je e gjitha shkretetire

nuk meriton as te URREHESH..

......................................
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Poezi-

prej Sat 11 Aug 2012 - 3:43
ANONIM.

.....................

Lapsin ne dore e mora..

dhe nje leter t,bardh si bora..

DHe me germa te medha..

emrin e E,,,,,S une shkrova ..

O E....A pse me le ..

perse me fute ,

te gjalle ne dhe..

Pse me le ti ne vetmi..

perse sme DASHURON si cdo njeri ..

..........................................
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Poezi-

prej Sat 11 Aug 2012 - 13:04
shum te bukura poezit ama ke emri ke dy shkronjat e fundit ndryshe...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Poezi- Image
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 44
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Poezi-

prej Sat 11 Aug 2012 - 13:37
Tironci shkruajti:ANONIM.

.....................

Lapsin ne dore e mora..

dhe nje leter t,bardh si bora..

DHe me germa te medha..

emrin e E,,,,,S une shkrova ..

O E....A pse me le ..

perse me fute ,

te gjalle ne dhe..

Pse me le ti ne vetmi..

perse sme DASHURON si cdo njeri ..

..........................................
kjo eshte kenga e rudines more uaaaaaaa Poezi- 2585209286 ja ku e ke kengen https://www.youtube.com/watch?v=MFUVE-n5frI


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Poezi- 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Poezi-

prej Sat 11 Aug 2012 - 18:18
Tironci shkruajti:FERRI..

.........................

Ne paqe jam ne shpirtin tim..

ne paqe dhe ne harmoni...

Se nga une ike ti mallkim..

mallkim i madh dhe pabesi..

Nuk gjendet krahasim per ty ..

se vetem helm te rrjedh ne deje..

Edhe qymyri me i zi..

eshte shume i bardhe perpara teje..

Nuk gjen ne bote nje manastir..

ku ti te shkosh e te rrefehesh..

Ti je e gjitha shkretetire

nuk meriton as te URREHESH..

......................................
ca kopjaci kjo eshte kenga e Erjon Korinit
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Poezi-

prej Sat 11 Aug 2012 - 21:08
ahahha...e nxorret bloz tani...ua ka shit kongen po ju s'merrni vesh


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Poezi- Image
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 44
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Poezi-

prej Sat 11 Aug 2012 - 21:11
Silvana shkruajti:ahahha...e nxorret bloz tani...ua ka shit kongen po ju s'merrni vesh
sa e mbron burrin tend moj uaaaaaaaaa grrrr


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Poezi- 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Poezi-

prej Sat 11 Aug 2012 - 21:12
un burr kam un...do e mbroj deri ne fun


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Poezi- Image
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 44
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Poezi-

prej Sat 11 Aug 2012 - 21:21
Silvana shkruajti:un burr kam un...do e mbroj deri ne fun
Poezi- 3631317773 Poezi- 3631317773 Poezi- 3631317773 Poezi- 3631317773kur ka fillu me vesh burri jot fun moj? Poezi- 2585209286


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Poezi- 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Poezi-

prej Sat 11 Aug 2012 - 21:28
Silvana shkruajti:ahahha...e nxorret bloz tani...ua ka shit kongen po ju s'merrni vesh
ti rri tiiiiiiiiii grrrr
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Poezi-

prej Sat 11 Aug 2012 - 21:30
Durrsaku shkruajti:
Silvana shkruajti:un burr kam un...do e mbroj deri ne fun
Poezi- 3631317773 Poezi- 3631317773 Poezi- 3631317773 Poezi- 3631317773kur ka fillu me vesh burri jot fun moj? Poezi- 2585209286
o shtrige....te erdhen cizmet kokes por mos me ngacmo burrin


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Poezi- Image
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Poezi-

prej Sat 11 Aug 2012 - 21:31
Valbona shkruajti:
Silvana shkruajti:ahahha...e nxorret bloz tani...ua ka shit kongen po ju s'merrni vesh
ti rri tiiiiiiiiii grrrr
po tu nejt jam...se ka kush me me majt... afro grrrr


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Poezi- Image
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Poezi-

prej Sat 11 Aug 2012 - 21:32
Silvana shkruajti:
Valbona shkruajti:
Silvana shkruajti:ahahha...e nxorret bloz tani...ua ka shit kongen po ju s'merrni vesh
ti rri tiiiiiiiiii grrrr
po tu nejt jam...se ka kush me me majt... afro grrrr
mos e mbro me tironcin pra te thashe
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 44
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Poezi-

prej Sat 11 Aug 2012 - 21:34
Silvana shkruajti:
Durrsaku shkruajti:
Silvana shkruajti:un burr kam un...do e mbroj deri ne fun
Poezi- 3631317773 Poezi- 3631317773 Poezi- 3631317773 Poezi- 3631317773kur ka fillu me vesh burri jot fun moj? Poezi- 2585209286
o shtrige....te erdhen cizmet kokes por mos me ngacmo burrin
Poezi- 3631317773 Poezi- 3631317773 Poezi- 3631317773 Poezi- 3631317773 Poezi- 3631317773vete the qe do e mbrosh deri ne fun Poezi- 3631317773


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Poezi- 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Poezi-

prej Sat 11 Aug 2012 - 21:55
afro nrm....slejoj qe ta tallni


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Poezi- Image
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 44
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Poezi-

prej Sat 11 Aug 2012 - 21:56
Silvana shkruajti: afro nrm....slejoj qe ta tallni
joooooooo spo e tallim fare por thjesht po i nxjerrin talentin e vjedhur grrrr


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Poezi- 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Poezi-

prej Sat 11 Aug 2012 - 21:58
rri urt se po fillova me shkrujt poezit e mija...habitesh...
pastaj sinqerisht duke fol,shkrun poezi tironci...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Poezi- Image
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 44
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Poezi-

prej Sat 11 Aug 2012 - 22:01
Silvana shkruajti:rri urt se po fillova me shkrujt poezit e mija...habitesh...
pastaj sinqerisht duke fol,shkrun poezi tironci...
epo te jete per poezi o i kam bere une lunes gati nje liber por njr puthje sma ka dhene akoma


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Poezi- 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Poezi-

prej Sat 11 Aug 2012 - 22:11
grrrr ...qyqa...po luna gruja e 3 qenka kshu se se kam kuptu un


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Poezi- Image
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 44
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Poezi-

prej Sat 11 Aug 2012 - 22:14
Silvana shkruajti: grrrr ...qyqa...po luna gruja e 3 qenka kshu se se kam kuptu un
luna eshte fiksimi im i virtualitetit stern


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Poezi- 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Poezi-

prej Sat 11 Aug 2012 - 22:16
ah...kete se dija....na fal


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Poezi- Image
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 44
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Poezi-

prej Sat 11 Aug 2012 - 22:18
Silvana shkruajti:ah...kete se dija....na fal
te fala pac grrrr


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Poezi- 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Poezi-

prej Sat 11 Aug 2012 - 23:08
Valbona shkruajti:
Tironci shkruajti:FERRI..

.........................

Ne paqe jam ne shpirtin tim..

ne paqe dhe ne harmoni...

Se nga une ike ti mallkim..

mallkim i madh dhe pabesi..

Nuk gjendet krahasim per ty ..

se vetem helm te rrjedh ne deje..

Edhe qymyri me i zi..

eshte shume i bardhe perpara teje..

Nuk gjen ne bote nje manastir..

ku ti te shkosh e te rrefehesh..

Ti je e gjitha shkretetire

nuk meriton as te URREHESH..

......................................
ca kopjaci kjo eshte kenga e Erjon Korinit

e ku e din ti se keto vargje si ka nga mua Erion Koninit ????????????
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Poezi-

prej Tue 4 Sep 2012 - 23:03
TRISHTIMI

Po iki me trishtim i zhgenjyer nga miqte
E mbylla dhe deren qe rrinte e hapur
Per lajkataret, per rrenacaket e smirezinjte
Qe shtireshin engjej te dashur.

Ku vete s'e di , vec s'dua te kthehem
Serishme ne rrenat e jetes
Diku ne nje skaj te larget do prehem
me qafen e futur ne jaken gri te xhaketes.

Dritero AgolliSinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Poezi-

prej Thu 6 Sep 2012 - 8:49
tironci te pergzoj per poezit te uroj qe te shkruash gjithmon per te bukuren e ksaj jete qe na rrethon Poezi- 492502122
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Poezi-

prej Sun 9 Sep 2012 - 14:09
Dikujt...

Nuk qesha kur dhimbja Dikë e kapërdiu,
as qava kur lumturia Dikë e përpiu,
Buzëqesha kur Dikush qeshi me shpirt
Lotova kur Dikush me sy nuk pa dritë...

Dhe ditën natë kur kam dashur e bëra
dhe natën ditë e zbardha shumë herë
Diellin me asgjë s'e ndrrova
Hëna me mua përher...

Të bardhën jo pak herë e ngjyrosa
të kaltrës bukurinë kurrë s'ia mohova
detit valën dikur ia putha
yjeve në qiell me zemër iu luta...

Pallatin e ëndrrave kaher e ndërtova
ëndrrën e jetës një ditë e realizova,
mbretërinë time një mbreti ia fala
kopshtin e Edenit në tokë e ringjalla...Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Sponsored content

default Re: Poezi-

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi