Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default 7 vjeçarit ja ndalojnë mjekët të qeshë, rrezikon atak kardiak

prej Mon 21 Nov 2011 - 23:57
7 vjeçarit ja ndalojnë mjekët të qeshë, rrezikon atak kardiak Djali-300x230Një djalë me një gjendje të rrallë kardiake është ndaluar nga mjekët të qeshë pasi diçka e tillë mund të rrezikojë ti kthehet në një atak kardiak. Mjekët thanë se Bradley Burhouse ka një tregues të rrallë në rrahjet e zemrës dhe se duhet të qëndrojë në një gjendje normale që të mos provokojë lëvizje të ndjeshme të rrahjeve. Djali shtatë vjeçar ka ndaluar së kryeri ushtrime dhe se nëna e tij është porositur që të bëjë maksimumin për të shmangur qeshjet e mëdhaja pasi mund të shkaktojnë një ritëm anormal i cili mund të çojë deri në vdekje. Djali nuk është lënë as të luajë me vëllezërit e tij 14 vjeçarin Jack, 12 vjeçarin Dalton dhe motrën gjashtë vjeçare Maddison. Bradley është diagnostikuar me një takikardi ventrikulare.


7 vjeçarit ja ndalojnë mjekët të qeshë, rrezikon atak kardiak Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi