Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Qeni nuk largohet nga varri i pronarit

prej Tue 22 Nov 2011 - 1:25
Nga krahina Panjiatun e Kinës na vjen edhe një rrëfim prekës për dashurinë e pandashme ndërmjet kafshëve dhe njeriut.

Pak pasi i vdiq pronari Lao Pan në moshën 68 vjeçare, bashkëfshatarët vërejtën se qeni i të ndjerit është larguar nga fshati. Shpejtë e gjetën qenin duke kaluar ditët afër varrit të Laos, i uritur dhe i etur.

Fshatarët vendosën ta kthejnë në shtëpi dhe u përpoqën që nëpërmjet ushqimit ta mashtrojnë dhe ta detyrojnë të qëndrojë në shtëpi.

Megjithatë, plani i tyre dështoi pasi qeni brenda ditës prapë u kthye në varreza, ndërsa fshatarët vendosën që t’ia ndërtojnë një kolibe afër varrit të pronarit.

Pasi ia ndërtuan koliben ata morën përsipër që për çdo ditë t’i dërgojnë ushqim dhe ujë, derisa të ‘dy miqtë’ të mos takohen prapë në botën e përtejshme, shkruan Sky NewsQeni nuk largohet nga varri i pronarit Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Qeni nuk largohet nga varri i pronarit

prej Tue 22 Nov 2011 - 21:06
as gruja nuk te don kaq shume grrrr
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi