Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Elefanti piktor (Video)

prej Wed 23 Nov 2011 - 15:20
Elefanti piktor (Video) Elefanti-piktoreEdhe pse duket e pabesueshme, një elefant në Tajlandë ka mësuar të pikturojë, ndërsa në një rast ai është xhiruar duke pikturuar imazhin e elefantit i cili mban një lule.Ky elefant i talentuar shihet duke bërë lëvizje të kujdesshme dhe të ngadalta në letër dhe me brushë pikturon një elefant tjetër i cili mban një lule.

Pikturat e tij kanë filluar të shiten në Tajlandë, ndërsa secila kushton nga 15 dollarë.

Shumë ekspertë në Tajlandë mendojnë se është më mirë që elefantët të mbijetojnë nëse jetojnë në natyrë, e të mos lejojnë kampe të tilla, por popullata lokale i ka mësuar këto kafshë të bëjnë numra të ndryshëm dhe ata përfitojnë para prej tyre. /Telegrafi/
[/youtube]


Elefanti piktor (Video) Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi