Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Kane thene per FEMREN .....

prej Fri 9 Sep 2011 - 15:20
Message reputation : 100% (1 vote)
Le te mbledhim ne kete teme citate te ndryshme ne koke, dedikuar FEMRES!


Kur është fjala për femra, gjëja më e rrezikshme është se s'mund të jetohet me to, por as pa ato.
Bajroni


Ata që gjithmonë flasin mirë për femrat, nuk i njohin mirë. Ata që gjithmonë flasin keq për ato, nuk i njohin fare.
Lebruni


Femra është mbretëreshë e botës, por skllave e dëshirave.
Balzaku


Ajo që na tërheq te femra, rrallë edhe na lidh me të.
KolinsiKërko femrën që të pëlqen ty, e jo të tjerëve.
Rumune
Kane thene per FEMREN ..... Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Kane thene per FEMREN .....

prej Fri 9 Sep 2011 - 15:25
Message reputation : 100% (1 vote)
Te fusesh nje femer ne shtrat:

Ja dhe ndryshimet mes vajzave te vogla e femrave te rritura per ti futur ato ne shtrat nga mosha 8, 18, 28, 38, 48, 58. 68, dhe 78 vjece:

Kane thene per FEMREN ..... Portare-una-donna-a-letto-1

Kur eshte 8 vjece e con ne shtrat e pastaj i tregon nje perralle.
Kane thene per FEMREN ..... Portare-una-donna-a-letto-2

Kur eshte 18 vjece i tregon nje perralle e pastaj e con ne shtrat.
Kane thene per FEMREN ..... Portare-una-donna-a-letto-3

Kur eshte 28 vjece s`ke nevoje fare ti tregosh perralle se vjen vete ne shtrat.

Kane thene per FEMREN ..... Portare-una-donna-a-letto-4

Kur eshte 38 vjece te tregon ajo ty nje perralle per te te cuar ne shtrat.
Kane thene per FEMREN ..... Portare-una-donna-a-letto-5

Kur eshte 48 vjece te tregon ajo ty nje perralle vetem e vetem qe mos te futet ne shtrat.

Kane thene per FEMREN ..... Portare-una-donna-a-letto-6

Kur eshte 58 vjece je ti ai qe shkon vete ne shtrat vetem per te mos degjuar perrallat e saj.

Kane thene per FEMREN ..... Portare-una-donna-a-letto-7

Kur eshte 68 vjece...do ishte me te vertete perralle sikur te doje ta coje ne shtrat.
Kane thene per FEMREN ..... Portare-una-donna-a-letto-8

Cfare perralle?Cilin shtrat?Kush dreqin je ti?


Kane thene per FEMREN ..... Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Chiara
Chiara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
<b>Postime</b> Postime : 288
<b>Hobi</b> Hobi : kam shum se di ne cilin te specifikohem!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ku mami me lindi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/09/2011

default Re: Kane thene per FEMREN .....

prej Fri 30 Sep 2011 - 14:40
Message reputation : 100% (1 vote)
Po femra eshte mjalt e jetes se mashkullit, edhe kur plaket.
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Kane thene per FEMREN .....

prej Fri 30 Sep 2011 - 16:47
Message reputation : 100% (1 vote)
femra asht nji ner misteret ma te bukura te jetes


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Kane thene per FEMREN ..... N
Ajo...
Ajo...
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 27
<b>Postime</b> Postime : 21467
<b>Hobi</b> Hobi : .
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Te shpia Re
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011

default Re: Kane thene per FEMREN .....

prej Fri 30 Sep 2011 - 18:28
Message reputation : 100% (1 vote)
Femra...... Krijesa qe mbart,bukuri,dashuri,sakrifice,vuajtje e dhimbje gjate gjithe jetes. Eshte femra ajo qe le gjysmen e embelsires qe ta haj vellai i saj me i vogel. Eshte femra ajo qe merr persiper gabimet e vellait qe ta shpetoje nga qortimet e prinderve. Eshte femra ajo qe cdo nate lutet per te gjithe. Eshte femra ajo qe ndimon prinderit ne punet e shtepise. Eshte femra ajo qe kujdeset per qe te gjithe te duken sa me bukur. Eshte femra ajo qe sakrifikon shkollen,arsimin per hir te familjes. Eshte femra ajo qe heq dore nga dashuria vetem per te mos lenduar njerezit qe do. Eshte femra ajo qe sakrifikon karrjeren qe te kujdeset per femijet e saj. Eshte femra qe qan dhe kur dikush tjeter vuan.......ESHTE FEMRA AJO QE LINDI DHE RRITI SECILIN NGA NE


O Zoti im!!
Jetën e kam dhurat nga Ti...
e askush nuk ma merr veq Teje..
Dua ta jetoj në mënyren më të mirë,
dhe të bukur, Ashtu siq ma fale TI!


Kurrë mos i thuaj 1 sekret dikujt që sa po të tha 1 sekret të DIKUJT TJETER !!.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Kane thene per FEMREN .....

prej Fri 25 Nov 2011 - 22:28
Message reputation : 100% (1 vote)
Le te mbledhim ne kete teme citate te ndryshme ne koke, dedikuar FEMRES!


Kur është fjala për femra, gjëja më e rrezikshme është se s'mund të jetohet me to, por as pa ato.
Bajroni


Ata që gjithmonë flasin mirë për femrat, nuk i njohin mirë. Ata që gjithmonë flasin keq për ato, nuk i njohin fare.
Lebruni


Femra është mbretëreshë e botës, por skllave e dëshirave.
Balzaku


Ajo që na tërheq te femra, rrallë edhe na lidh me të.
KolinsiKërko femrën që të pëlqen ty, e jo të tjerëve.
RumuneKane thene per FEMREN ..... Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Kane thene per FEMREN .....

prej Tue 7 Feb 2012 - 17:06
Message reputation : 100% (1 vote)
"Zonja qe mahnit me bukurine fizike, ecen tok me kobin."-Franklin
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Kane thene per FEMREN .....

prej Tue 7 Feb 2012 - 17:08
"Gruaja e cila ka titull, nuk i nevojitet burri, i mjafton dashnori."- Alfred Kapusi
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Kane thene per FEMREN .....

prej Tue 7 Feb 2012 - 17:09
Message reputation : 100% (1 vote)
"I mencur eshte ai burre qe nuk ben prova me gruan dhe goten."-L.D. Vega
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Kane thene per FEMREN .....

prej Tue 7 Feb 2012 - 17:16
Hajdutet te kerkojne:"O jeten o kuleten", grat i duan qe te dyja!"- Butler (mbesin pa asnjeren Kane thene per FEMREN ..... 1698836746 )
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Kane thene per FEMREN .....

prej Tue 7 Feb 2012 - 17:16
Po deshe të hakmerresh kundër një gruaje, lëvdo në sytë e saj një grua tjetër.
Frashëri


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Kane thene per FEMREN ..... 74537453
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Kane thene per FEMREN .....

prej Tue 7 Feb 2012 - 17:18
Ata që gjithmonë flasin mirë për femrat, nuk i njohin mirë. Ata që gjithmonë flasin keq për ato, nuk i njohin fare.
Lebruni


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Kane thene per FEMREN ..... 74537453
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Kane thene per FEMREN .....

prej Tue 7 Feb 2012 - 17:21
Embelsira shkruajti:Ata që gjithmonë flasin mirë për femrat, nuk i njohin mirë. Ata që gjithmonë flasin keq për ato, nuk i njohin fare.
Lebruni

Kujdes, lexo ate qe kane sjelle antaret tjere se nuk te kushton kohe (perveq 30 sekonda), mos te perseriten te njejtat!

avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

default Re: Kane thene per FEMREN .....

prej Tue 7 Feb 2012 - 17:21
Topat në luftë e femrat në shtëpi gjithmonë thonë fjalën e fundit.
(DeGoli)
Wink
Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Kane thene per FEMREN .....

prej Tue 7 Feb 2012 - 17:23
Luna shkruajti:Topat në luftë e femrat në shtëpi gjithmonë thonë fjalën e fundit.
(DeGoli)
Wink

Me konkretishte "grate"! krt
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

default Re: Kane thene per FEMREN .....

prej Tue 7 Feb 2012 - 17:24
Femra eshte kurthi I natyres.( Friedrich Nietche)

Rolling Eyes Kane thene per FEMREN ..... 2585209286 !!!
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

default Re: Kane thene per FEMREN .....

prej Tue 7 Feb 2012 - 17:25
Arjani shkruajti:
Luna shkruajti:Topat në luftë e femrat në shtëpi gjithmonë thonë fjalën e fundit.
(DeGoli)
Wink

Me konkretishte "grate"! krt

Kuptohet ...gabim ne shkrim. Kane thene per FEMREN ..... 2585209286
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Kane thene per FEMREN .....

prej Tue 7 Feb 2012 - 17:27
mos gjemo grate dhe autobusat se te lene gjithmone ne kembe


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Kane thene per FEMREN ..... 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Ajo...
Ajo...
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 27
<b>Postime</b> Postime : 21467
<b>Hobi</b> Hobi : .
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Te shpia Re
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011

default Re: Kane thene per FEMREN .....

prej Tue 7 Feb 2012 - 17:29
Femra e fut shejtanin ne shishe


O Zoti im!!
Jetën e kam dhurat nga Ti...
e askush nuk ma merr veq Teje..
Dua ta jetoj në mënyren më të mirë,
dhe të bukur, Ashtu siq ma fale TI!


Kurrë mos i thuaj 1 sekret dikujt që sa po të tha 1 sekret të DIKUJT TJETER !!.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Kane thene per FEMREN .....

prej Tue 7 Feb 2012 - 17:30
femren kur e gjemon pas te largohet prej teje kur iken prej saj vjen me vrap pas teje


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Kane thene per FEMREN ..... 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Kane thene per FEMREN .....

prej Sat 20 Jul 2013 - 16:11
"Kane thene per FEMREN ....."
me
"Kane thene per FEMREN ....."

U bashkuan!

Nuk ka femra te keqia. Ka femra qe e dine cfare duan dhe femra naive!


Kane thene per FEMREN ..... Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Kane thene per FEMREN .....

prej Sat 20 Jul 2013 - 23:12
Message reputation : 100% (1 vote)
Eshte e vertet se femrat jane ENGJUJ, qielli i ka leshuar ne tok ne menyre qe lart te kete qetesi.-Ka dy lloje te femrave, disa qe kane nje zemer dhe dashurojne nje,dhe disa qe s’ kane zemer dhe dashurojn shume.
-Femra jeton vetem kur dashuron, por e kupton atehere kur e humb mashkullin.
-Kur nje grua urren nje burr, vet jeta eshte e urrejtur.
-Mashkujt dashurojne me sy e femrat dashurojne me vesh.
-Meshkujt duan te jene gjithmone dashuria e pare te nje femer,e femra romani i fundit i nje mashkulli.
-Nje femer intelektuale i lejon mashkullit liri te plot qe ai mos te vij te ideja qe ta keqperdor kete liri.
-Eshte veshtire kur dy te dashuruar merziten me njeri tjetrin por me veshtir kur vetem njeri merzit tjetrin.
-Me mire vete se sa me nje partner te gabuar...Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Arian 123
Arian 123
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 4194
<b>Hobi</b> Hobi : Shume.
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/08/2012

default Re: Kane thene per FEMREN .....

prej Sat 20 Jul 2013 - 23:43
...... se gjeja me e bukur qe ka nje mashkull eshte femra e tije per krah.


Wer nicht mehr liebt und nicht mehr irrt, der lasse sich begraben.

Johann Wolfgang von Goethe
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Kane thene per FEMREN .....

prej Thu 25 Jul 2013 - 0:10
Message reputation : 100% (1 vote)
Femra eshte kuptimi i jetes sidomos kur gjen ate te duhuren.

Po deshe t’i kuptosh meshkujt, studio femrat.

Te femra gjithçka eshte zemer, bile edhe koka.

Kur eshte fjala për femra, gjeja me e rrezikshme eshte se s’mund te jetohet me to, por as pa ato.

Femrat duhet të jenë të dashuruara, ne qofte se duan të mbesin të bukura.

Femrat i perballojne dhimbjet me mire se burrat.

Syte me te bukur jane ata te nje femre qe merr nje dhurate.

Sa me e rendesishme dhurata, aq me te bukura jane syte....Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
ShtriGa
ShtriGa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 24
<b>Postime</b> Postime : 220
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Burrel
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/01/2014

default Re: Kane thene per FEMREN .....

prej Wed 12 Feb 2014 - 9:17
Message reputation : 100% (1 vote)
Eshte rrezik i madh te takosh femren qe te kupton plotesisht,kjo gjithmon perfundon ne martes !
Uajldi

Femra eshte mbreteresh e botes, por skllave e deshirave !
Balzaku

Ska njeri qe gruas se vet i duket i menqur !
A.Dode

Te femra gjithcka eshte zemer, biles edhe koka !
Rihteri

Kerko femren qe te pelqen ty, e jo te tjereve !
Rumune

Topat ne lufte e femrat ne shtepi, gjithmon thon fjalen e fundit !
DeGoli

Femrat klithin kur shohin miun, ndersa qeshin kur shohin ujkun !
Montenji

Grate duhet te jen te dashuruara, neqoftese duan te jen te bukura !
Bajeri

Femra qe dashuron nuk plaket shpejt !
Gorki

Duhet te ruhemi nga grat engjellesha, sepse njeriu gjithmon ne fund martohet me to e shkon drejt e ne ferr!
Moriaku

Grate asnjeher nuk e verejn ate qe ne bejm per ato, gjithmon verejn ate qe sbejm !
Kurtleni

Askush sflet ashtu si gruaja, gjera njekohesisht te cilterta dhe te thella !
Hygo

Vajzat dhe gotat jan gjithnje ne rrezik !
Nesini

Grate nuk zbukurohen aq shume per meshkujt sa kunder grave !
Goldoni
Gruaja e menqur lejon burrin te bej ate qe i pelqen asaj !
Ulmani

Gruaja eshte enigme, qellimi saj eshte femija !
Nice

Gruaja mbetet pa fjal vetem kur puth !
O'Henri


Kane thene per FEMREN ..... Animation1-1
ShtriGa
ShtriGa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 24
<b>Postime</b> Postime : 220
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Burrel
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/01/2014

default Re: Kane thene per FEMREN .....

prej Wed 12 Feb 2014 - 9:18
Message reputation : 100% (1 vote)
Gruaja mund ta fsheh dashurine vite me rradhe, por ajo s'mund ta fsheh urrejtjen as edhe nje ore.

-Bota urdheron grate, ne urdherojme boten, kurse grate neve.

-Dora qe perkund djepin eshte ajo qe rrotullon boshtin e fatin e njerezimit.

-Gruaja burrin ne rini e ka dashnor, ne moshe e ka shok, ne pleqeri burri gruan e ka infermiere.

-Duaje gruan edhe me gabime, ashtu sic do nje liber te bukur edhe me gabime shtypi.

-Ai qe flet mire per grate, nuk i njeh sa duhet, ai qe flet keq per to nuk i njeh fare!

-Hajdutet te kerkojne : "O jeten o kuleten" ; grate i duan qe te dyja.


Kane thene per FEMREN ..... Animation1-1
ShtriGa
ShtriGa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 24
<b>Postime</b> Postime : 220
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Burrel
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/01/2014

default Re: Kane thene per FEMREN .....

prej Wed 12 Feb 2014 - 9:19
Message reputation : 100% (1 vote)
Egzistojn vetem dy lloj femrash: ato qe flasin gjithmon dhe ato qe nuk heshtin kurre

Po deshe te hakmeresh kunder nje gruaje, lavdero nen sy te saj nje grua tjeter !

Egziston vetem nje menyre qe et duhen shume gra: Nga te gjitha te dashurosh vetem Njeren !

Kur flisni me femren degjoni para se gjithash se cju thot me sy !

Askush nuk e njef me mire njeriun, se sa gruaja e cila nuk e do me !

Martohuni me gruan e cila nuk beson ne ate qe dashuron !

Femrat nuk jan krijuar qe te jen te kuptueshme, por te jen te dashuruara !

Femrat jan si gjeneralet: atyre nuk u intereson c humbje u ka kushtuar nje fitore

" Nga te gjithe budallalleqet qe ben nje vajze, me i madhi eshte dashuria e saj e pare!

" Bukuria u sjell Femrave dhe Meshkujve me shume dhembje se sa gezim !

" Mbreteresha e vetme e vertet eshte bukuria e gruas: Sundon sapo te paraqitet " !

Gruaja eshte si qyteti : per ta pushtuar eshte shume leht, per ta ruajtur eshte shume veshtire !

Grate jan paradoksi me i madh ne jeten time, vetem kur me largohen, me behen miq te mire !
Runi

Arin provojm me zjarr, gruan me ari kurse mashkullin me grua !
Pitagora
Femrat dashurojn sa munden, meshkujt sa deshirojne !

Mashkulli mund te has grua e cila nuk ka patur asnje lidhje dashurie, po asnjeher nuk mund te gjej grua qe ka patur vetem nje lidhje !

Per femra duhet tu flitet vetem meshkujve !
Nice

Meshkujt din vetem te mendojne, kurse femrat kuptojn, po nuk mendojne !
Tagora

Pse njeriu te mos e doja gruan e vet kur edhe ashtu i do grat e tjera !

Disa meshkuj kan ate qe e kan merituar, te tjeret jan te pamartuarit !

Mashkulli i vertet deshiron rrezikun dhe lojen. Per ket arsye e do gruan si lodren me te rrezikshme !
Nice

Femra eshte person qe nuk di te luaj asnje loje , por qe fiton gjithmone !

" Grua ideale eshte ajo qe, edhe pse sju qendron besnike , kujdeset per ju sikur t ju kishte dashnor"!

" Kush mund ta udheheq nje grua mund ta udheheq nje popull" !

" Para femres se bukur dhe para parave te shumta nuk ka frenim "!

"asnjeher nuk jam martuar, sepse i rrespektoj shume grat "

" Grat jan si cigarja, nese nuk e kap nga ana duhur, Digjesh !

nese kerkon dashurine e gruas jepi cfare te kerkon se zemren i sheron

kush kerkon me shume se nje grua eshte futur ne hall si me shteruar nje krua

kush lendon nje femer ai do te lendohet sa 3 fishi i saj atehere kur me shume se kurre te kete nevoje per dashuri.

femra dashuron me zemer ,por nuk e fal kurre ate
genjeshtra e femrave nuk zbulohet kurre,ne do ta mesosh kerkoja me urtesi


kur femra behet nene atehere harroje dashurine qe te ka dhene


nena dhe femra jane dy emra qe bota do me shume se gjtihcka,sepse bota nis nen kembet e tyre

Gruaja duhet te« jete« lode«r, e paste«r dhe e le«muar si guri i e§muar, e
ndrie§uar me te« gjitha virtytet e nje« bote qe« ende nuk e«shte« ke«tu.
Nie§e


- Gruaja e«shte« si qyteti: pe«r ta pushtuar e«shte« shume« lehte«, pe«r ta ruajtur
e«shte« shume« ve«shtire«.
Berto- Femra e«shte« ne« gjendje te« jetoje« qofte« edhe nga nje« kompliment i vete«m.
Morgani


Mos i thoni gruas se e«shte« e bukur. Thuajini se e«shte« ndryshe nga te«
tjerat dhe do t'ju hapen te« gjitha rruge«t.
Renardi- Vete«m gruaja mund te« qaje« dhe te« qeshe« pe«r te« nje«jte«n aryse.
Molieri


- Grate« e bukura kurre« nuk dyshojne« ne« inteligjence«n e vet, por grate«
inteligjente e§dohere« dyshojne« ne« bukurine« e vet.
Dankani

"Femra- Sherri i Botes" -Elena

"Po mos ishin grate,
burrat do te jetonin si zoterinj" -Deker

"Zoti e krijoi gruan per dobi te mashkullit" -Tonson

"Heshtja dhe modestia jane stolia me e bukur e nje femre" -Euripidi

"Femra eshte mbretereshe e Botes, por skllave e deshirave" -Balzak

"Edhe kur ju pranon edhe kur ju refuzon, femra eshte e lumtur qe e adhuron"

"TE GJITHA FEMRAT JANE *****...ME FAL NENE, EDHE TI JE FEMER" -Ajnshtajn"

"Keshilla e gruas nuk eshte Zoti e di se c'fare, por eshte budalla ai qe s'e degjon"

"Gruaja eshte si bima; lind, jep fryte dhe ne fund vdes"

"Me mire te biesh ne duart e vrasesit, sesa ne endrrat e gruas epshore" -Nice

"Shumica e grave me mire e kuptojne martesen pa dashuri, sesa dashurine pa martese"- Valeri

"Gruaja eshte si nje burim i fresket malor qe nuk duhet te lejoj cdo udhetar te pije uje nga ajo"

"Femra duhet ta ruaje trupin si pasurine, nese deshiron qe mashkulli te ndihet si germues i arit" -Foraman

"Te arsimosh nje mashkull, do te thote te arsimosh nje individ;te arsimosh nje femer do te thote te arsimosh nje shoqeri"- Gandi
Gjeja me e rendesishme ne jete per mashkullin eshte fama, kurse per femren dashuria" -Balzak

"Gruaja e keqe eshe kur qan pregadit tradheti"

"Gruaja eshte shejtane me brire" -Tolstoj

"Gruaja eshte veshgjate dhe mendjeshkurter"- Shopenhauer

"Gruaja i sjell burrit vetem dy dite lumturi: diten qe martohet dhe diten qe e percjell ne varr" -Aristofani

"Grate jane si macoket, kur i perkedhel te cjerrin me thonj" -Arabe

"Po vajte me nje grua mos e harro kamxhikun" -Nice
(ky Niceja, mos kete pase ndonje damar shqiptari?!!S'i dihet!!!

"Ti ndryshojsh femrat eshte gjeja me e bukur"

"Autobusit dhe vajzave mos u shko pas, ik njera vjen tjetra"
(s'me pelqen kjo...)

"Grate kur lindin djemte, e lindin njekohesisht edhe luften"

"Kujtimi me i bukur qe ruan gruaja nga i dashuria eshte pikerisht ajo- tradhetia qe ia ka bere"

"Burre i thuhet atij i cili dikur u ka dashuruar juve, Grua i thuhet asaj e cila ka dashuruar dike tjeter dhe eshte martuar me ju"

"Dashurine falja gruas, besimin -nenes!"

"Mashkullin duhet edukuar per lufte, kurse gruan per pushim te luftrave;gjithcka tjeter eshte budallallek"- Nice

"Gruaja ka lind tre dite para djallit"

"Kush lind e bukur, lind e martuar"

-femrat rendin pas meshkujve qe i bejne per te qeshur...meshkujt pas femrave qe i bejne per te qare...

-zemra e femres ka me shume dhoma se nje hotel me x*****

-cdo femer qe sillet me sigurine olimpike te nje gruaje te bukur.ne fund i bund te gjithe se e' nje grua e tille...


Kane thene per FEMREN ..... Animation1-1
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Kane thene per FEMREN .....

prej Wed 12 Feb 2014 - 12:18
Qe te dashurosh nje femer duhet te pakten nje shpyrt, kaq i pa shpyrt qenkam une qe cdo mashkull ka shume femra apo femrave nuk u intereson me shpyrti?!

Luan Valikardi (E.J.K)


Kane thene per FEMREN ..... 6ds9w0
Sponsored content

default Re: Kane thene per FEMREN .....

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi