Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Helikopteri përplaset teksa monton pemën e Vitit të Ri

prej Sat 26 Nov 2011 - 0:24
Helikopteri përplaset teksa monton pemën e Vitit të Ri Hekikopter-noaAuckland, 25 nëntor NOA - Janë me të vërtetë imazhe impresionuese ato që janë kapur nga televizioni neo-zelandez, të cilat paraqesin një helikopter që përplaset në tokë teksa përpiqej për të ngritur në këmbë një pemë gjigande të vitit të ri.
Teatër i këtij incidenti ka qenë qyteti i Auckland, ku Greg Gribble, pilot me 20 vite eksperiencë, po zbatonte një operacion tepër delikat në një lartësi prej tetë metrash nga toka, mes skelave të shumta dhe kabllove të çelikut.
Ndoshta një shpërqendrim i vogël apo një lëvizje e vogël dhe helikopteri ka prekur skelat duke përfunduar në tokë në mesin e shumë punëtorëve të cilët ishin impenjuar në këtë instalim.
Edhe pse përplasja ishte e fortë, mrekullisht piloti ka arritur të shpëtojë duke marrë vetëm disa plagë të lehta, madje duke dalë vetëm pa ndihmën e askujt nga helikopteri.
r.b/NOA


Helikopteri përplaset teksa monton pemën e Vitit të Ri Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi