Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Delet, si babagjyshi i Vitit të Ri me rastin e festave të fundvitit

prej Sat 26 Nov 2011 - 0:25
Delet, si babagjyshi i Vitit të Ri me rastin e festave të fundvitit Dele-noaKore, 25 nëntor NOA - Me rastin e festave të fundvitit vijnë dhe ngjarje nga më të ndryshme për sa i përket zbukurimeve të shumta që bëhen gjatë kësaj periudhe.
Diçka e tillë ka ndodhur në Kore, në kopshtin zoologjik të Yongin, ku delet janë veshur pikërisht me rrobat klasike të këtyre festave dhe kanë sfiduar në sytë e të gjithë fëmijëve dhe personave të tjerë të pranishëm.
Kostumet përbëheshin nga një bluzë e ngjashme me atë të babagjyshit të vitit të ri një kapele dhe kambana të vogla.
Një situatë, e cila duhet thënë se ka zbavitur të gjithë fëmijët dhe zëvendësimi i drerëve klasikë me delet, ishte një ide që i ka entuziazmuar të gjithë të pranishmit duke e bërë disi të veçantë këtë prag festash, e duke i futur të gjithë në atmosferën magjike të fundvitit.
r.b/NOA


Delet, si babagjyshi i Vitit të Ri me rastin e festave të fundvitit Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi