Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
jeta.17
jeta.17
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 400
<b>Hobi</b> Hobi : lEXIMI
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : KOSOV
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2011

default Studimi, kush janë kombet që vuajnë nga mbipesha në Europë !

prej Sat 26 Nov 2011 - 22:25
Studimi, kush janë kombet që vuajnë nga mbipesha në Europë ! 38706031914323143043814 Gratë angleze janë zyrtarisht me të shëndoshat në Europë. Një në katër gra angleze rezulton të jetë obeze dhe me probleme serioze me mbipeshën. Në bazë të një studimi të kryere nga EuroStat, pas grave angleze, probleme me mbipeshën kanë dhe maltezet dhe estonianet.

Po ashtu edhe meshkujt anglezë renditet në vendet kryesore. 22. 1 për qind e meshkujve anglezë janë mbi peshë. Ndërsa vendin e parë në Europë për mbipeshë tek meshkujt e merr Malta.

Por ajo që e bënë të veçantë studimit është se ka ndarë dhe moshat që kanë probleme me mbipeshën. Në Angli, tek femrat janë moshat e reja, 8 në 24, të cilët kanë më shumë probleme me kilet e tepërta. Ndërsa tek meshkujt janë moshat e mesme ato që kanë probleme.


Mos e krahaso personalitetin tim me sjelljen time sepse personaliteti im jam un ndersa sjellja ime varet nga ti!!!
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi