Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Kofshë të përziera me kaçkavall

prej Tue 20 Dec 2011 - 1:44
Kofshë të përziera me kaçkavall F.1204000112857_mNevojitet:

* 4 karota të mëdha
* 300 gr. bizele
* 2 kokë qepe
* katër kofshë të zogut të pulës
* 100 gr. kaçkavall
* kripë, piper, vaj

Gatimi

Zihen 10 minuta bizelja dhe karota e grirë me flegra dhe kullohen. Qepa prehet në flegra të holla dhe fërgohet me vaj.

Hidhen kofshët, kriposen, shtohet piperi dhe fërgohen rreth 15 minuta. Shtohet një filxhan ujë dhe herë pas here përzihen kofshët.

Të bëra miks hidhen karota, bizelja, dhe përmbi grihet kaçkavalli.

Piqet në furrë 20 minuta në 180 gradë celsius.


Kofshë të përziera me kaçkavall Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi