Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë

Do vdisnit për vendin tuaj?

5 - 71%
2 - 29%
 
Totali i votave: 7
 
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Do vdisnit për vendin tuaj?

prej Sat 27 Feb 2010 - 0:57
Message reputation : 100% (1 vote)
A do ishit ne gjendje te vdisni e te vrisni per vendin tuaj?
Do luftonit ne nje lufte te mundeshme per te mbrojtur Shqiperine, shqipetaret, interesat kombetare?
Do luftonit per pavaresine e Kosoves, nese dicka ne KS te OKB-se nuk shkon si duhet dhe fillon nje lufte e re?

Arsyetoni qendrimet tuaja PRO ose KUNDER!


Do vdisnit për vendin tuaj? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Vigani
Vigani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 105
<b>Postime</b> Postime : 3582
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com

default Re: Do vdisnit për vendin tuaj?

prej Sat 27 Feb 2010 - 21:16
Message reputation : 100% (1 vote)
E kam bere dhe do e beja deri ne bashkimin kombetarAnonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Do vdisnit për vendin tuaj?

prej Sun 28 Feb 2010 - 11:49
po
Vigani
Vigani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 105
<b>Postime</b> Postime : 3582
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com

default Re: Do vdisnit për vendin tuaj?

prej Sun 28 Feb 2010 - 14:27
Message reputation : 100% (1 vote)
Patjeter pse joAnabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Do vdisnit për vendin tuaj?

prej Mon 1 Mar 2010 - 2:05
Message reputation : 100% (2 votes)
Eshte shume heroike ta mendosh,por shume e larget per tu bere vertete.Shkurt ne nuk kemi ndjenjen e vetesakrifikimit per atdheun.S'jam dakord ,sepse nuk mund te them qe jemi popull qe nuk ia vlejme etj,sepse historia tregon ndryshe .Qe nga koha e Skenderbeut,Ismail Qemalit etj.Kjo kohe tregon me se miri se populli yne,ose me mire te themi shqiptaret kane dashur gjithmone lirine e vendit dhe jane sakrifikuar me breza.Dhe mendoj se eshte shume per tu vleresuar.Me vjen keq qe shoh qe nuk vleresohet ajo qe eshte bere,sepse kur vete ne shqiptaret nuk vleresojme dhe njohim historine dhe te kaluaren e vendit qe e ka bere POPULLI,ath c'presim nga BOTA??!!
Prape historia tregon me luften e Kosoves qe populli eshte vetesakrifikuar per lirine e vendit.
Mbase ne brezi i sotem shprehemi ndryshe per 2 motive mendoj:
1-sepse fatmiresisht nuk ndodhemi ne nje situate te tille,dhe sigurisht as mendojme per te marr nje vendim te tille te rendesishem
2-sepse dhe nqs do te ndodheshim ne ate situate,shumica e shqipetareve jane neper bote...

Megjithate mendoj se vetesakrifikimi fillon nga gjerat e vogla,e kur nuk jemi ne gjendje te bejme as ato,sakrifikimi per shqiperine eshte shume i larget!flm per mirekuptimin.


Do vdisnit për vendin tuaj? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Jehona
Jehona
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 190
<b>Hobi</b> Hobi : okk
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Strug
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2010

default Re: Do vdisnit për vendin tuaj?

prej Mon 1 Mar 2010 - 20:16
Message reputation : 100% (1 vote)
mendoj se po por kam shum frik nga vdekja
Vigani
Vigani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 105
<b>Postime</b> Postime : 3582
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com

default Re: Do vdisnit për vendin tuaj?

prej Mon 1 Mar 2010 - 20:21
Message reputation : 100% (1 vote)
Nuk kisha frige dhe skam frige te vdes,per me vdek per atdhe do te duket si kam leTimi
Timi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 6346
<b>Hobi</b> Hobi : internet
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/11/2010
http://www.engjujtshqiptare.com

default Re: Do vdisnit për vendin tuaj?

prej Mon 11 Apr 2011 - 8:34
Message reputation : 100% (1 vote)
PO
Alkimisti
Alkimisti
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 3685
<b>Hobi</b> Hobi : tegjitha ngapak
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : nenqellin e hapur
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 02/05/2011

default Re: Do vdisnit për vendin tuaj?

prej Sat 25 Jun 2011 - 0:19
Message reputation : 100% (1 vote)
Aren shkruajti:Eshte shume heroike ta mendosh,por shume e larget per tu bere vertete.Shkurt ne nuk kemi ndjenjen e vetesakrifikimit per atdheun.S'jam dakord ,sepse nuk mund te them qe jemi popull qe nuk ia vlejme etj,sepse historia tregon ndryshe .Qe nga koha e Skenderbeut,Ismail Qemalit etj.Kjo kohe tregon me se miri se populli yne,ose me mire te themi shqiptaret kane dashur gjithmone lirine e vendit dhe jane sakrifikuar me breza.Dhe mendoj se eshte shume per tu vleresuar.Me vjen keq qe shoh qe nuk vleresohet ajo qe eshte bere,sepse kur vete ne shqiptaret nuk vleresojme dhe njohim historine dhe te kaluaren e vendit qe e ka bere POPULLI,ath c'presim nga BOTA??!!
Prape historia tregon me luften e Kosoves qe populli eshte vetesakrifikuar per lirine e vendit.
Mbase ne brezi i sotem shprehemi ndryshe per 2 motive mendoj:
1-sepse fatmiresisht nuk ndodhemi ne nje situate te tille,dhe sigurisht as mendojme per te marr nje vendim te tille te rendesishem
2-sepse dhe nqs do te ndodheshim ne ate situate,shumica e shqipetareve jane neper bote...

Megjithate mendoj se vetesakrifikimi fillon nga gjerat e vogla,e kur nuk jemi ne gjendje te bejme as ato,sakrifikimi per shqiperine eshte shume i larget!flm per mirekuptimin.


Do vdisnit për vendin tuaj? 135196 Do vdisnit për vendin tuaj? 135196 Do vdisnit për vendin tuaj? 135196 Do vdisnit për vendin tuaj? 135196 Do vdisnit për vendin tuaj? 135196 Do vdisnit për vendin tuaj? 135196 Do vdisnit për vendin tuaj? 135196

Do vdisnit për vendin tuaj? 89497 Do vdisnit për vendin tuaj? 89497 Do vdisnit për vendin tuaj? 89497 Do vdisnit për vendin tuaj? 89497 Do vdisnit për vendin tuaj? 89497

shum shum e vertet esht kjoCalypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Do vdisnit për vendin tuaj?

prej Sun 31 Jul 2011 - 23:30
Message reputation : 100% (1 vote)
Arjana shkruajti:Eshte shume heroike ta mendosh,por shume e larget per tu bere vertete.Shkurt ne nuk kemi ndjenjen e vetesakrifikimit per atdheun.S'jam dakord ,sepse nuk mund te them qe jemi popull qe nuk ia vlejme etj,sepse historia tregon ndryshe .Qe nga koha e Skenderbeut,Ismail Qemalit etj.Kjo kohe tregon me se miri se populli yne,ose me mire te themi shqiptaret kane dashur gjithmone lirine e vendit dhe jane sakrifikuar me breza.Dhe mendoj se eshte shume per tu vleresuar.Me vjen keq qe shoh qe nuk vleresohet ajo qe eshte bere,sepse kur vete ne shqiptaret nuk vleresojme dhe njohim historine dhe te kaluaren e vendit qe e ka bere POPULLI,ath c'presim nga BOTA??!!
Prape historia tregon me luften e Kosoves qe populli eshte vetesakrifikuar per lirine e vendit.
Mbase ne brezi i sotem shprehemi ndryshe per 2 motive mendoj:
1-sepse fatmiresisht nuk ndodhemi ne nje situate te tille,dhe sigurisht as mendojme per te marr nje vendim te tille te rendesishem
2-sepse dhe nqs do te ndodheshim ne ate situate,shumica e shqipetareve jane neper bote...

Megjithate mendoj se vetesakrifikimi fillon nga gjerat e vogla,e kur nuk jemi ne gjendje te bejme as ato,sakrifikimi per shqiperine eshte shume i larget!flm per mirekuptimin.

shume drejt e bukur naqe te njejtin mendim kam


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Do vdisnit për vendin tuaj? N
avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

default Re: Do vdisnit për vendin tuaj?

prej Mon 1 Aug 2011 - 2:49
Message reputation : 100% (1 vote)
po Do vdisnit për vendin tuaj? 45550


<br>Per te gjith shqiptaret qe ne SHQIPERI jetoni
fuck all ju qe kombesin nderroni
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Do vdisnit për vendin tuaj?

prej Thu 8 Jun 2017 - 20:30
...te gjithe nje dite do vdesim, pyetja eshte cfare kemi bere para se te vdesim dhe ne kete rast a kemi bere dicka qe vdekja mund te quhej per vendin tone, PO, edhe nje fjale e mire deshmon se vdes per vendin tend mjafton vepra mos ta genjej fjalen.


Do vdisnit për vendin tuaj? 6ds9w0
Sponsored content

default Re: Do vdisnit për vendin tuaj?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi