Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Iluzione optike. Kujdes, do humbisni imazhin origjinal në pikturë!

prej Sun 25 Dec 2011 - 18:04
Iluzione optike. Kujdes, do humbisni imazhin origjinal në pikturë! 49743_2KIEV- Artisti ukrainas Oleg Shuplyak është mjeshtër i iluzioneve optike, talent ky që e përdor edhe në pikturat e tij tashmë të famshme të botë, për teknikën e vajit në pëlhurë.

Nëpërmjet vendeve strategjike, karaktereve, personazheve dhe objekteve, Shuplyak pikturon në veprat e tij surrealiste figura të famshme historike duke përfshirë këtu Dawin, Van Gohg dhe Shekspirin.

Po të shohësh me kujdes, brenda pikturave të Oleg Shuplyak, i cili është mjeshtër i iluzioneve optike gjenden imazhe që janë të shkrira në mënyrë perfekte me imazhin kryesor, duke bërë që publiku të humbasë imazhin origjinal të veprës.

Këto punime janë të ngjashme me veprat e meksikanit Octavio Ocampo, i cili shkrin pikturat më të vogla tek më e madhje. Ndryshimi tek Shuplyak është se ai i paraqet aq qartë pikturat “e brendësisë” sa ndonjëherë bëhet e vështirë për vëzhguesin të shohë pikturën e madhe.
(el.me/BalkanWeb)


Iluzione optike. Kujdes, do humbisni imazhin origjinal në pikturë! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Re: Iluzione optike. Kujdes, do humbisni imazhin origjinal në pikturë!

prej Wed 23 Jan 2013 - 17:59
Albania Observer ka vendosur të postojë disa foto, apo e thënë ndryshe disa iluzione optike, që janë pamje të tjera ndryshe nga pamjet reale. Në pamjen e parë të duket sikur ne mundohemi ta lidhim një objekt me gjërat e tjera që e rrethojnë atë, por më pas kuptohet se detajet e ndara të fotografisë nuk lidhen mes tyre./alb-observer.com/
Për më shumë shikoni dhe kuptoni artin e këtyre fotove fantastike…
Iluzione optike. Kujdes, do humbisni imazhin origjinal në pikturë! 190

Iluzione optike. Kujdes, do humbisni imazhin origjinal në pikturë! 248Iluzione optike. Kujdes, do humbisni imazhin origjinal në pikturë! 344Iluzione optike. Kujdes, do humbisni imazhin origjinal në pikturë! 436Iluzione optike. Kujdes, do humbisni imazhin origjinal në pikturë! 527Iluzione optike. Kujdes, do humbisni imazhin origjinal në pikturë! 527Iluzione optike. Kujdes, do humbisni imazhin origjinal në pikturë! 620Iluzione optike. Kujdes, do humbisni imazhin origjinal në pikturë! 715Iluzione optike. Kujdes, do humbisni imazhin origjinal në pikturë! 812Iluzione optike. Kujdes, do humbisni imazhin origjinal në pikturë! 910Iluzione optike. Kujdes, do humbisni imazhin origjinal në pikturë! 1012Iluzione optike. Kujdes, do humbisni imazhin origjinal në pikturë! 1116Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi