Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dhuna apo urtesia ndaj armikut?

+25
olsi
Valbona
shaban cakoli
Miikaaa
gentleman
Isida
Gangsterja
Alboss
Lyr@
Bestt
kosovar
Calypso
Silvana
Fata
Princo
Kristiina
Malwina
BeSaa
Marin
Anila
Luan_Valikardi
Ermira_vlore
InTeRiStI_vLoNjAt
Filozof
Anabel
29 posters
Shko poshtë

Reagimi i duhur ndaj qendrimit te armikut ?

7 - 17%
34 - 83%
 
Totali i votave: 41
 
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Dhuna apo urtesia ndaj armikut? - Faqe 2 Empty Dhuna apo urtesia ndaj armikut?

Tue 27 Dec 2011 - 15:43
First topic message reminder :

Kush do te sillte rezultat pozitiv ne lirite dhe te drejtat e individeve-popull shqiptar:
Dhuna apo urtesia ndaj "armikut"?

Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Dhuna apo urtesia ndaj armikut? - Faqe 2 Empty Re: Dhuna apo urtesia ndaj armikut?

Tue 19 Feb 2013 - 22:38
alfred33 shkruajti: Very Happy une nuk e kam fjalen per marrdheniet me ju.kur them armik them per ata qe me drejtojne armen e jo buzeqeshjen.kur ju psh me ktheni me buzeqeshje une nuk jam shpellar qe te vazhdoj te bej shpellarin. kyyyy buzeqeshjes me buzeqeshje i pergjigjem dhe cdo gje e zgjidh me paqe.

Shembullin qe permendet ju ka te bej me vetmbrojtjen,sigurisht qe edhe une nese ndiej e shikoj qe dikush ben te me godase eshte normale qe do i kundershtoj e do ngre zerin dhe doren per tu vetmbrojtur..Sdo rrija duar kryq dihet kjo por une fola me shume ne marredheniet e perditshme brenda shoqerise dhe marredheniet mes dy shteteve qe konsiderohen *armiq* te betuar...Ne fakt ketu tek e fundit luan rol edhe diplomacia padyshim e personave...Dhe mund te them ne kete qe nganjehere kur butesia nuk sjell fryt e vetmja menyre qe ta detyrosh armikun te te respektoj eshte ta sfidosh ate ne menyren e sjelljes se tij ndaj teje.
Ariol11
Ariol11
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 2251
<b>Hobi</b> Hobi : Sporti
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Lushnje
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/10/2012

Dhuna apo urtesia ndaj armikut? - Faqe 2 Empty Re: Dhuna apo urtesia ndaj armikut?

Tue 19 Feb 2013 - 22:40
Filozof shkruajti:Eshte shume e logjikshme se dhuna duhet larguar.Sepse arma me e forte eshte vet urtua.Per te mundur armikun,eshte ne pyetjen vetem koha dhe dituria!
gjithmon i sakte
Sponsored content

Dhuna apo urtesia ndaj armikut? - Faqe 2 Empty Re: Dhuna apo urtesia ndaj armikut?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi