Share
Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Barsaleta.................

prej Tue 2 Mar 2010 - 15:30
Message reputation : 100% (4 votes)
First topic message reminder :

Patentë shoferi


Zezaku e gjen një patentë shofer në emër të Leonardo di Caprios dhe vendosë ta mbajë.
Pas një kohe, e ndalë policia për tejkalim shpejtësie dhe pasi nuk kishte patentë shofer të vetin, vendosi t’ia tregonte policisë atë që e kishte gjetur..
Polici e shikon patentën, e shikon shoferin dhe prapë patentën dhe diçka nuk e ka të qartë, kështu që e thërret shefin në stacion: “Shef, me të pyet diçka, a u mbyt apo u djeg ‘Titaniku’?”


70 gjëra


Shtatëdhjetë gjëra që gruaja duhet t’i dijë mirë:
a)Të gatuajë
b) 69 Barsaleta................. - Faqe 24 Icon_razz Barsaleta................. - Faqe 24 Icon_razz


Barsaleta................. - Faqe 24 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM

Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Fri 14 Nov 2014 - 17:57
Tre të dehur hipin në një taksi.
Shoferi e kupton që kanë pirë, ndez makinën e fik, dhe i thotë “Arritëm”.
I pari i jep lekët, i dyti i thotë faleminderit, i treti e qëllon me shpullë!
Taksisti u trondit pasi mendoi se ai e kishte kuptuar dhe e pyet:
"Pse më godet?"
Dhe i dehuri i tretë i përgjigjet: “Që të mësosh mos t'i japësh më aq shpejt makinës, desh na vrave…”.


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Sat 15 Nov 2014 - 2:04
E bukur kjo
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Sun 16 Nov 2014 - 21:15
Shkon nje gabel tek dentisti ulet ne karrige dha hapi gojen,shiko dentisti e
gjithe goja ishte e mbushur me dhembe floriri
-cfar te dhemb?cfar do qe te bej?e pyeti dentisti i habitur
-nuk me dhemb asgje-po meqense jan shtuar vjedhjet shume ne lagjen time ,erdha te me vendosni nje alarm,nji antifurt


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Sun 16 Nov 2014 - 21:19
Pyet nje cun shokun e vet
qe sapo u martua:
-He..? Si e ke gruan?
- Ta ha, nuk
ngopem.
Mbas 10vjetesh e pyet perseri shoku:
- He...? Si e ke gruan?
-Ta kisha ngrene, do kisha
shpetuar


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Sun 16 Nov 2014 - 21:21
Ha ha ha
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Sun 16 Nov 2014 - 21:30
Message reputation : 100% (1 vote)
Një burrë i tregoi shokut të vet që po divorcohej. I habitur shoku i vet e pyet përse. Dhe burri i përgjgjet: “Mbrëmë nuk erdhi gjithë natën në shtëpi, dhe më tha së ishtë nga e motra!”

“Dhe cili është problemi këtu?” e pyeti shoku.

“Sepse kjo është një gënjeshtër!” përgjigjet i inatosur burri “Unë isha me motrën e saj mbrëmë!”


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Sun 16 Nov 2014 - 21:35
Message reputation : 100% (1 vote)
Gruaja zgjohet nga gjumi në orën 2 të natës dhe vë re se burri i saj nuk ishte në shtrat.
Filloi t’a kërkojë dhe ai ishte në kuzhinë, kishte ndezur një cigare, pinte kafe dhe qante. Gruaja ju drejtua: “I dashur a të kujtohet sot ne festojmë 20 vjetorin e martesës?”. Burri përgjigjet: “Po po e di moj grua më kujtohet shumë mirë edhe takimi i ynë i parë ne bënim dashuri në makinën time, në atë kohë unë isha 20 vjeç e ti ishe 16 vjeçare, babai yt na zuri, mua më kërcënoi ose do të martohem me ty ose do të shkoj 20 vite në burg, mendoje po kisha shkuar në burg sot do të isha i lirë.”


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Sun 16 Nov 2014 - 22:14
Një burrë i thotë shokut të tij:
- Kam një muaj me dhimbje koke të tmerrshme.
- Edhe une kam patur një dhimbje të tillë - i tha tjetri po e kam gjetur ilaçin. Sa më fillon dhimbja e kokës, vrapoj drejt e në shtëpi, bëj dashuri me gruan dhe dhimbja e kokës më pushon menjëherë.
- Si ka mundësi?! - e pyeti shoku.
- Provoje dhe do ta shohësh! - i tha tjetri.
Pas një muaji dy shokët takohen.
- Faleminderit shumë! - i thotë ai që kishte dhimbje koke. - E provova ilaçin tënd dhe kishe të drejtë. Koka nuk më dhemb më. Dhe më lejo të të them se apartamentin e ke shumë të bukur...


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Mon 17 Nov 2014 - 15:11
Tre javë pas dasmës, Zana mori priftin në telefon:
- Unë dhe Nikoja patëm një debat shumë të fortë, - i tha ajo.
- Qetësohu, bija ime, i tha prifti. Gjërat nuk janë aq keq sa ti mendon. Të gjitha çiftet kanë zënkën e tyre të parë në një moment, - u përpoq prifti që t'a qetësonte.
- E di, e di, u përgjigj Zana, po me kufomën çfarë të bëj?


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Tue 18 Nov 2014 - 15:25
1 cun i vogel shkon te mami vet me vrap!

-O ma o ma do te pyes 1 gje!

-Po he o t’keqen mami!

-O ma, a lindin bebe gocat e vogla?

-Po jo ore te keqen mami, cjane keto qe thua!

Cuni i gezuar del me vrap perjashta te kalamajt dhe bertet:

-Hajdeni kalamaja, cdo gje ne rregull!

Mund ta lozim prap ate lojen! 


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Tue 18 Nov 2014 - 15:26
nje goce nga taraca e katit te 7 po shikonte rreth parkut sa te vogla i dukeshin gjerat, sheh nje burre te bente xhiro e i dukej si beb,,filloi te zbresi ne kat te gjashte burri filloi te dukej pak me i madh e keshtu zbriti katet me rradhe gjersa ne kat te fundit i dukej te 1,20 duke u afruar pa qe u be njeri normal 1.80cm iu afrua dhe e puthi kete burrin ..burri i habitur pyeti : 
-njihemi gje??! 
-te mbaj mend qe kur ishe beb i tha bjondja.. 


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Tue 18 Nov 2014 - 15:31
hyn nje i dehur ne autobus dhe berrtet, ju para jeni pederasta ju ne mest jeni gay dhe ju me fun jeni frikacak.
e degjon shoferi dhe e frenon ne vend autobuzin dhe vete tek i dehuri dhe i thot plot nerva, pa thuaj dhe njer kush eshte pederast kush eshte gay dhe kush eshte frikacak?
-me kete frenim qe bere ti shofer u perzjen te gjith kta..


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Tue 18 Nov 2014 - 15:32
Nje i huaj ndalet para dy policesh per ti pyetur per nje adrese.

I pyeti ne anglisht,gjermanisht,italisht,frengjisht dhe smori pergjigje e iku i inatosur.

Pasi iken i huaji njeri nga policet i thot tjetrit

-ore e di qe eshte mire te dim ndonje gjuhe te huaj.

-po pse kshu

-po se mund te na hyj ne pune.

-po cthua more ,po ai tjetri dinte 4 gjuh te huaj dhe si hyren ne pune i lesh..


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Tue 18 Nov 2014 - 15:34
Message reputation : 100% (1 vote)
Shkon nje plak 80 vjecar te doktori dhe i thot :
- Ckemi, desha tju thoja se gruaja ime ka ngelur shtatezene , cfare mendimi ke?
-Shiko ,, do te tregoj nje histori.
"Shkon njeher nje burr per gjah dhe ne vend te armeve kishte mar nje cader .Sa futet ne xhungel i del luani perpara dhe ky e qellon me cader dhe luani bie i vdekur ne toke"
-Ua , po si ka mundesi ?! Ai s'mund te vdesi ashtu vetem po ta ket qelluar dikush tjeter .
-Pikerisht pra.


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Tue 18 Nov 2014 - 15:34
shkoi njeri ne dyqan
-cfar jane keto?
-domate
-me bej nje kg por futi cdo kokerr ne qese te vecanta
shkoi me tutje
-cfar jane keto?
-qepe!
- me bej nje kg por cdo kokerr fute ne qese te vecante
ne fund pyeti:
-cfar jan keto?
-fasule ,,,por nuk i shesim!!!


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Tue 18 Nov 2014 - 15:36
-babi do me blesh nje iphone 5 ?
-thuaj fjalen magjike.
-Mira
-Mira??
-po dashnorja jote..
-ke iphone deshe ti?


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Tue 18 Nov 2014 - 15:44
Edhe ne fund te botes te shkosh do e njohesh Shqiptarin .

1 : Nga ajo ecja sikur ka cliruar boten .
2 : Kur shikon nje femer te bukur ia ngul syte sikur do e hane me sy ,
3 : Gjthm i mban syzet ne maj te kokes dimer vere .
4 : Nga veshja 1 pal jeans kepuce te zeza me maje dhe
bluze me zinxhir te shkruajtur italia , gjasme esht italjan .
5 : kur ulet per kafe nxjerr duhan me te dredhur , celsat e
shpis , celsat e makines , 2-3 telefona etj
6 : dhe gjthm pasi trazon kafen i fut nje te lepime luges :


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Fri 21 Nov 2014 - 0:01
Gruaja shumë e lumtur, po tundte një letër që e mbante në dorë dhe i drejtohet burrit:
- E more vesh? Së shpejti, nga dy do bëhemi tre.

I shoqi që se priste që gruaja e tij të ishte shtatëzënë e pyeti përsëri:
- Je e sigurt për këtë?!
- Shumë e sigurt - i tha e shoqja dhe i lexoi telegramin:
- Vendosa të jetojmë së bashku. Ju puth: Mamaja!


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Fri 21 Nov 2014 - 15:32
Një djalë i vogël hypën në autobus, po nuk kishte lekë për të paguar biletën. Kur afrohet fatorinoja, djali filloi të qante:
- Unë kisha 1000 lekë po më paskan humbur. Të lutem ndaloje autobuzin që të zbres dhe do të bëj rrugën me këmbë.
Fatorinos i erdhi keq dhe i tha:
- Jo. Mos zbrit. Ta quajmë se e ke paguar biletën.
- Po për kusurin si do t’ja bëjmë?! - i tha djali.


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Tue 25 Nov 2014 - 21:27
Në një kurs vallëzimi, një 15 vjeçar ju bëri shumë përshtypje instruktorëve për talentin e tij në vallëzim. Njëri prej tyre e pyeti djalin:
- Ku keni mësuar të vallëzoni kaq mirë?
- Kur ishim të vegjël, kemi qënë dhjetë fëmijë në shtëpi dhe kishim vetëm një banjë - tha djali.


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Thu 27 Nov 2014 - 23:41
Doktori më tha se unë kam një personalitet të dyzuar dhe më kërkoi të paguaja 82 dollarë për vizitën. Unë nxorra nga xhepi paratë dhe i thashë:
“Këtu keni 41 dollarë, gjysmën tjetër merrjani atij tjetrit”.


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Thu 27 Nov 2014 - 23:42
Një vajzë shumë e shqetësuar po lëvizte në trotuar, pastaj filloi të qante duke folur me vete:
- Çdo të diel…. Çdo të diel ai ka qënë i përpiktë në takimin tonë… Vinte përherë në orar, madje, ishte ai që më priste i pari mua. Kjo është e diela e parë, pas kaq vitesh që jemi të dashuruar, që ai nuk po vjen. U bënë tre orë që po e pres këtu si budallaqe, as në telefon nuk më ka lajmëruar.

Vajza ishte aq e stresuar nga orët që po priste, sa në një moment, nuk e mendoi gjatë dhe i doli një makine përpara me idenë se i dashuri e kishte braktisur….

Një burrë që e kishte parë gjithë skenën i tha:
- O budallaqe! Po sot është ditë e shtunë dhe jo e diel!


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Sat 29 Nov 2014 - 22:57
Nje nate burri nuk kthehet ne shpi dhe ne mjes justifikohet te gruaja se kishte fjetur te nje shok.
Gruaja si xheloze qe ishte i telefonon 10 shokeve me te ngushte qe kishte burri.
8 nga keta i thon se i shoqi kishte fjet te shpija e tyre,ndersa 2 te tjeret kembengulnin se ai vazhdon te jete ne shtepine e tyre.


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Sun 30 Nov 2014 - 0:20
shte njeher nje plak e cila nk shihte mir....cdo jav ajo blinte sheqer dhe sa her blinte kishte radh.....
Nje dit policia kapi disa prostituta ruse ne nje lokal aty afer dhe i rrjeshtoi per tiu marre identitetin....plaka pa radhen dhe u ndal te priste per sheqer...kur polici shkon ne fun i thote plakes:
-o nonee,edhe ti ktuu?!
Plaka:ehhh osh i omel dreqii..


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Mon 1 Dec 2014 - 23:30
Vajza: mami ver8 jam e shemtuar?

-Mamaja: sa here te kam thene qe te mos me therrasesh mami kur jemi ne rruge


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Wed 3 Dec 2014 - 15:10
Vizitorët shkonin në kopshtin zoologjik për të parë një majmun, një gorillë të madhe. Një ditë papritur gorilla ngordhi.
Drejtori thirri një djalë të ri të papunë dhe i tha:
- Do të të paguaj pesë dollarë në ditë nëse zëvendëson gorillën, duke bërtitur e duke u kacavjerrur nëpër pemë i maskuar si gorillë.

Djali pranoi. Një ditë ndërsa hidhej nga një pemë në tjetrën, ai ra në pjesën ku rrinte luani.
- Ndihmë! Ndihmë! - bërtiti djaloshi, duke parë luanin shume afër tij.
- Pusho budalla! - i tha luani - po vazhdove të bërtasësh do na pushojnë të dyve nga puna!


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Thu 4 Dec 2014 - 21:39
Në një vagon treni një burrë dhe një grua po shikoheshin fshehtas, por asnjëri nga të dy nuk guxonte të hapte bisedën i pari.

Pas disa minutash burri nxorri një fletë A4, vizatoi një cigare dhe një pikëpyetje dhe ja tregoi gruas. Ajo e pa dhe ja bëri me shenjë që jo (nuk e pi cigaren).

Burri atëherë vizatoi një gotë dhe një pikëpyetje. Gruaj lëvizi kokën në shenjë pohimi. Pasi pinë disa gota, gruaja i merr letrën burrit, vizaton një krevat dhe ja tregon.

Burri i çuditur i përgjigjet:

- Po ti ku e di që unë merrem me shitje mobiljesh?!


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Fri 5 Dec 2014 - 15:10
Një burrë shkon në një piceri dhe pyet:
- A keni 1000 pica me kërpudha?
- Jo nuk kemi po përse të duhen? - i tha shitësi, kur ndërkohe burri ishte larguar.
Kjo ndodhi disa ditë rresht. Shitësi ja tregoi këtë ngjarje pronarit të vet dhe ai ju dha porosi kuzhinierëve të punonin gjatë gjithë natës për të gatuar 1000 picat, që burri t'i gjente gati të nesërmen në mëngjes.
Kur burri vjen të nesërmen dhe pyet përsëri shitësin për 1000 picat, shitesi i përgjigjet:
- Sigurisht që i kemi.
- Po poo.. çfarë do hiqni ju për t’i shitur ato! - tha burri.
Morali: Fillimisht siguro klientin, pastaj përgatit ushqimin!


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Vigani
Vigani
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 104
<b>Postime</b> Postime : 3582
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com

default Re: Barsaleta.................

prej Fri 5 Dec 2014 - 15:25
Gruaja zgjohet nga gjumi ne ora 2 te nates ve re se burri i saj nuk ishte ne shtrat.
Filloj ta kerkoj aj ishte ne kuzhine, kishte ndezur nje cigare, pinte kafe dhe qante, gruaja ju drejtuar i dashur a te kujtohet sot ne festojme 20 vjetorin e marteses, po po e di mori grua me kujtohet shume mire edhe takimi i yne i pare ne benim dashuri ne makinen time, ne ate kohe une kisha 20 vjete e ti ishe 16 vjecare, babai i yte na zuri, mua me kercenoj ose do te martohem me ty ose do te shkoj 20 vite ne burg, paramendoje po kisha shkuar ne burg sote do te isha i lire.Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Tue 9 Dec 2014 - 22:10
U zhvillua një anketë. Intervistuesit duhet t’i përgjigjeshin pyetjes:
- Pse burrat ngrihen natën nga krevati?
20% e të anketuarve u përgjigjën:
- Burrat ngrihen natën nga krevati për të ngrënë në frigorifer.
30% e të anketuarve dhanë këtë përgjigje:
- Burrat ngrihen natën nga krevati për të shkuar në banjë.
Ndërsa 50% e të anketuarve u shprehën kështu:
- Burrat ngrihen natën nga krevati për të shkuar në shtëpi.


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Sat 13 Dec 2014 - 16:44
Pse je kaq i mërzitur? - e pyeti shoku
- Si të mos jem. Martova vajzën, por dhëndri më qëlloi llupës i madh, i tha ai.
- Vetëm për kaq të jesh i mërzitur, nuk ja vlen, e këshilloi shoku.
- Jo vetëm kaq, u detyruam të marrim një kuzhiniere, shtoi ai.
- Dhe e paguani shtrenjtë?, u bë kurioz shoku.
- Jo, nuk është kjo çështja. Dhëndrit i pëlqeu kuzhinieria dhe u martua me të.


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Sat 13 Dec 2014 - 22:20
Gruaja duke tradhetuar burrin
me 2 dashnore...
-Papritur vjen burri dhe kjo e
fsheh njerin nga dashnoret lart
ne dollap, kurse tjetrin poshte
shtratit...
- Bashk me burrin shtrihen ne
shtrat dhe kjo fillon :
-Gruaja- o burr kur do blejm
makin ?
-Burri- kur te na e sjelli ai lart (per
zotin)
Gruaja- o burr kur do blejme
shtepi te re ?
-Burri- kur te na e sjelli ai lart..
-Gruaja- o burr kur do kemi
femij ?
-Burri- kur te na e sjelli ai lart...
-Dashnori qe ishte siper nxjerr
koken e thot :
-po pse ore te gjitha une ? po ai
poshte shtratit nuk do sjelli
asgjë!!!! 


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Mon 15 Dec 2014 - 21:49
Babai i dergon leter djalit ne burg ..
-Biri im, kete vit nuk mund ta punoj token qe ta mbjellim se ti je ne burg dhe une u plaka. Nuk kam me fuqi..
Djali i kthen leter babait
- Mos bej gabim ta punosh token se ty kam fshehur armet dhe drogen..
Policia hap letren e dalit dhe me pas shkon germon token per te gjetur armet dhe drogen po nuk gjejne gje..
Te nesermen djali i dergon perseri leter babait:
-Ja ta punova dhe token.. nuk mund te bej dot me shume..


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Tue 16 Dec 2014 - 22:33
- Si duhet të ta them se nuk më pëlqen?! - i thotë e bezdisur një vajzë e bukur një djali që e ndiqte për një kohë të gjatë.
- E mendon sot kështu - i tha djali - po një ditë ke për të ndryshuar mendim.
- Ndoshta - buzëqeshi vajza - po sigurisht as nesër, as pasnesër. Kalo pas njëzet vjetësh!
- Kur?! Paradite apo pasdite? - tha i gëzuar djali.


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Wed 17 Dec 2014 - 15:47
Ha ha ha
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Mon 12 Jan 2015 - 21:26
Futet njoni me pistolete ne lokalin e lagjes dhe thote : Kush eshte ai qe ka fjetur me gruan time se do ta vras !
Ne mes te turmes degjohet nje ze : ste dalin plumbat plako.


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Mon 12 Jan 2015 - 21:27
U zura sot me të dashurën time...!
-Pse re?
-Më tha çun mamaje..!
-Ua vërtet?
-Po re...desh e qëllova po smë la mami.


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Mon 12 Jan 2015 - 21:33
Shkojne Gagaci me Qorrin per te kap peshk. Qorri gagacit:
- Degjo, kur te shohesh nje peshk do me thuash mua dhe une do te hidhem ta kap.
Gagaci:
- Mi.. mi.. mire.
Rrine sa rrine. Gagaci:
- Pe... pe... peshku.
Hidhet qorri po se kap dot dhe i thote gagacit:
- Rradhen tjeter sa te thuash ti pe un do te hidhem.
Gagaci:
- O.. o.. o.. ok.
Gagaci:
- Pe pe...
Qorri hidhet menjehere ne det.
Gagaci:
- Pe.. Peshkaqeni reee


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Fri 30 Jan 2015 - 0:08
Nje dit Djali i thot Mamit:
- O Ma o Ma babi ka varur veten ne sallon !!
Mamaja me vrap Shkon ne sallon po aty nuk kishte gje !!
-
-
Dhe djali thot : Hahaha esht nje Prilli sot babi eshte varur ne Kuzhin !!


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Fri 30 Jan 2015 - 0:08
mer beni ne tel policine: 
-afro policia? 
-Po,policia jemi 
-Babai im ka ketu e nje ore qe zihet me komshiun me grushta 
-Perse nuk moret ne tel me pare?? 
-epo babai im ishte ne fitore atehere,,,!!!


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 24 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Sponsored content

default Re: Barsaleta.................

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi