Share
Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Barsaleta.................

prej Tue 2 Mar 2010 - 15:30
Message reputation : 100% (4 votes)
First topic message reminder :

Patentë shoferi


Zezaku e gjen një patentë shofer në emër të Leonardo di Caprios dhe vendosë ta mbajë.
Pas një kohe, e ndalë policia për tejkalim shpejtësie dhe pasi nuk kishte patentë shofer të vetin, vendosi t’ia tregonte policisë atë që e kishte gjetur..
Polici e shikon patentën, e shikon shoferin dhe prapë patentën dhe diçka nuk e ka të qartë, kështu që e thërret shefin në stacion: “Shef, me të pyet diçka, a u mbyt apo u djeg ‘Titaniku’?”


70 gjëra


Shtatëdhjetë gjëra që gruaja duhet t’i dijë mirë:
a)Të gatuajë
b) 69 Barsaleta................. - Faqe 25 Icon_razz Barsaleta................. - Faqe 25 Icon_razz


Barsaleta................. - Faqe 25 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM

Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Fri 30 Jan 2015 - 0:10
Bisede mes nje cifti :
-Zemer do vish me mua ne palester?
-Me quan te shendosh tani ee?!
-Mire mos hajde atehere...!
-Cfare? Me quan pertace tani???
-Qetesohu zemer!!
-Aaaaa tani thua qe jam nevrike???
-Nuk doja te thoja kete shpirt!!!
-Domethene do me nxjeresh dhe genjeshtare tani???
-Puuuu mire mos hajde......!!
-Prit,prit.....pse don te shkosh vetem???! Ke ndonje gje me ndonje tjeter??!!

Ehhh Femrat !!


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 25 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Fri 30 Jan 2015 - 0:12
shte nje her nje djale me babin e vet tek salloni...dhe i thote babi-djalit:
-Te dhoma ku jan duke luajtur motrat jan shapkat e mia,mi sill pak!
Vete djali tek dhoma dhe i thot dy motrave:
-Babi me tha tju rraf te dyja!
-Ik ore andej i thot motra,ti genjen...!!
Djali: Baaaabi njeren apo te dyja....??!
Babi: Te dyja o budalla.....!!


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 25 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Fri 30 Jan 2015 - 0:14
ishin te cmendurit dhe shkonin ne sarande ,por disa prej tyre kishin marre edhe grate. grate kishin hipur ne autobus vec ndersa burrat ne autobus tjeter.
Rruges autobusi i grave permbyset ,ne ate moment burrat dalin jasht te shohin se cfare ndodhi, me pas pane se njeri prej tyre qante dhe e pyesin keta ,
-pse qan mo ti nuk kishe as gruan ne autobus ?
dhe burri pergjigjet
-qaj se po ta dija qe autobusi i grave do rrezoheshe do e kisha marre edhe une gruan time!


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 25 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Fri 30 Jan 2015 - 0:15
Nje cift del per te ngrene darke.sapo ulen ne tavoline ,bejne porosine dhe befas, aty kalon nje femer shume e bukur,burri ngrihet nga tavolina ,me fal i thote gruas sa ta takoj pak,dhe e puth, gruaja xheloze i thote si me inat -kush ishte ajo,
-dashnorja ime i thote ky.
pas kesaj plas sherri pse ma bon kete ,pse ……
-i thote burri ik po deshe qe tani,….zhduku.
Pas disa minutash meditime ,pa folur asnje fjale me njeri tjetrin, gruaja mendohet dhe thote me vete,bo bo cmu desh mua gjith kjo potere,shpi te mire po,prona po,lek po,ghjithe te mirat po,cme duhet mua se po e lashe mjere un ku te shkoj,por po bej gjoja si nevrike kot sa per seder.
Mbas disa castesh hyn nje tjeter femer edhe kjo e mire,dhe burri ngrihet perseri nga tavolina dhe e takon,gruaja gjith “inat”e pyet po kjo kush eshte
-burri i thote ,a kjo eshte dashnorja e Mondit,dhe gruaja gjith delikatese i thote :degjo ajo e jona ishte me e mire...


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 25 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Fri 30 Jan 2015 - 0:19
TE trembesh 1 Italian :
: -O mio dio........
Te trembesh 1 Anglez :
: -O my God...
. Te trembesh 1 Shqiptar :
: -O te Q.R


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 25 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Fri 30 Jan 2015 - 0:20
Sot shpetova jeten e nje njeriu
.
I thashe nje lypesi:
- Si do ndiheshe nqs do te te jepja
1 milion leke?
Me tha:
- Do vdisja nga lumturia . Keshtu
qe nuk ja dhashe.


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 25 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Fri 30 Jan 2015 - 0:22
2 shkenctar dhe 1 shqiptar po tregonin teknologjine per te kontrolluar tradhetine bashkshortore.
I pari thoshte
-kemi shpikur kte kameren qe vendoset pa e vene re ne cdo rrobe dhe zbulon cdo detaj
tjetri tha
- un per te zbuluar se me tradheton gruaja shpika nje mikrorobot qe njeh parfumet e burrave te tjer
i treti tha
-po ju jeni budallenj more gjith ato shpenzime per kot gje...ja si zbulohet me ke te tradhoton gruaja:
dhe del ne ballkon dhe i flet komshijes nga ballkoni
-he mi ****** po hap rrobat eee
-un ******???po ****** eshte gruaja jote qe ka shku me bashkimin me skenderin me ritvanin e gjysmen e lagjes.


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 25 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Fri 30 Jan 2015 - 0:27
Nje grua ne autobus shkel pa dashje nje plake pa dashje dhe i thote
-sorry!

-sorra e satome,se shef veten qe je si larask!


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 25 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Fri 30 Jan 2015 - 0:28
takohen dy shoke pas disa vitesh: 
-Ckemi Miri,si ke kaluar? 
-cfar te kaloj more shok,me ka vdekur babi 
-babai yt?nje njeri aq i shendetshem si ai?si? me thuaj si vdiq? 
-ja more ishte prishur llampa e guzhines,dhe hipi ne karrike qe ta nderronte,nderkohe vjen korenti!! 
-ah lere e kuptova,e kapi korenti dhe vdiq. 
-jo jo por sic ishte ra dhe perplasi koken tek cepi tavolines 
-ah kuptova,mbeti ne vend! 
-jo jo ashtu sic ishte i hutuar shkoi e ja futi me koke televizorit.. 
-ah e paska djegur televizori te gjalle! 
-jo jo sic ishte i hutuar shkoi e theu me koke xhamat e ballkonit 
-tani e kuptova,e prene xhamat ! 
-jo jo!! 
-po atehere si vdiq??? 
-si perfundim e vrau mami me cifte qe mos te shkaterronte me shtepine !!!!


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 25 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Fri 30 Jan 2015 - 0:32
Gruaja - I dashur cfare do te te sjell kur te kthehem nga Brazili ?
- Hmm me sill 1 Braziliane zemer??!
-
-
[Pas kthimit]
-
-
Burri: E solle ate Brazilianen? 
- Sigurisht zemer une i mbaj premtimet, vetem se duhet te presesh 9 muaj...!!


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 25 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Barsaleta.................

prej Fri 30 Jan 2015 - 0:37
Nje Anglez nje Shkodran dhe nje Italjan ishin te uritur ata duan te
hane ne nje lokal por nuk kane lek.
Por hyne te tre po ne tavolina te ndar, porosisin te tre dhe hane.
Cohet Anglezi me ik dhe vjen kamarjeri dhe i thot:
Kamarjeri: Zotri pagesen.
Anglezi: Po une ti dhash;
Kamarjeri: Jo nuk me dhe gje
Anglezi: Po ja thot ai pyet ate dhe shkon tek italjani dhe i thot:
Kamarjeri: O zoteri a e pe a ka
paguar ky?
Italjani: Po i pagujti pak mbrapa meje
Kamarjeri: Po ti nuk i ke paguar per veten tate
Italjani: Jo une i kam paguar ja pyet ate atje dhe shkon tek
Shkodrani dhe i thot:
Kamarjeri: O zotri a pe gje a kan paguar kto dy?
Shkodrani: Zdi gja un maj naqe po m'jep mu 
kusurin se du me ik!!!


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Barsaleta................. - Faqe 25 Bar_glitter_crown_bar
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Sat 31 Jan 2015 - 19:31
Durrsaku shkruajti:Nje cift del per te ngrene darke.sapo ulen ne tavoline ,bejne porosine dhe befas, aty kalon nje femer shume e bukur,burri ngrihet nga tavolina ,me fal i thote gruas sa ta takoj pak,dhe e puth, gruaja xheloze i thote si me inat -kush ishte ajo,
-dashnorja ime i thote ky.
pas kesaj plas sherri pse ma bon kete ,pse ……
-i thote burri ik po deshe qe tani,….zhduku.
Pas disa minutash meditime ,pa folur asnje fjale me njeri tjetrin, gruaja mendohet dhe thote me vete,bo bo cmu desh mua gjith kjo potere,shpi te mire po,prona po,lek po,ghjithe te mirat po,cme duhet mua se po e lashe mjere un ku te shkoj,por po bej gjoja si nevrike kot sa per seder.
Mbas disa castesh hyn nje tjeter femer edhe kjo e mire,dhe burri ngrihet perseri nga tavolina dhe e takon,gruaja gjith “inat”e pyet po kjo kush eshte
-burri i thote ,a kjo eshte dashnorja e Mondit,dhe gruaja gjith delikatese i thote :degjo ajo e jona ishte me e mire...
Ha ha ha  grrrr  .
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Fri 3 Apr 2015 - 14:44
Gruaja e vjen në shtëpi natën vonë
dhe në heshtje e hap derën e dhomës së gjumit të saj.
Në fund të krevatit ajo e sheh katër këmbë në vend të dy!
Ajo merr një shkop baseballi
dhe fillon t'i godasë mbi batanije me sa fuqi që kishte.
Më pas,ajo shkon në kuzhinë për të pirë dicka.
Kur ajo hyn në kuzhinë, sheh burrin e saj atje, duke lexuar një revistë. : s
"Përshëndetje e dashur ", thotë ai,
"Prindërit e tu kanë ardhur të na vizitojnë ,
kështu që unë i lashë ata të qëndrojnë në dhomën tonë të gjumit.
Shpresoj se shkove ti përshëndetësh.


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 25 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Mon 13 Apr 2015 - 12:26
Nje vajze ne aeroport i afrohet nje prifti dhe i
thote:
- Pershendetje at! Dua te me ndihmosh!
- Fol moj bije! Cfare ka ndodhur?
- Kam blere nje tharese flokesh, shume te
shtrenjte...Porнннata nuk me lene ta kaloj...
- Une nuk mund te genjej moj bije...
- Te lutem at! Mund ta futesh poshte veshjes
tende...Ata nuk do te te kontrollojne. Kur po
kalonin, polici e pyeti priftin:
- Ke ndo1 gje te padeklaruar, at?
- Nga mesi e lart nuk kam asgje...nga mesi e
poshte...
- Cfare keni nga mesi e poshte?
- Eshte nje instrument i vogel, i krijuar per t'u
perdorur mbi femrat, dhe qe nuk eshte perdorur
kurre...
- Zoti ju bekofte, at! Mund te kaloni!


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 25 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Mon 13 Apr 2015 - 12:27
KULMI I XHELOZISE

Sa po flija tani kur te vjen nje grusht nga gruaja :
- ' Kush ishte ajo qe po shihje tani ne enderr ? "


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 25 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Sun 16 Aug 2015 - 15:13
nje grua shkoi te blinte nje krevat dopio per vete dhe burrin e saj
Sapo pa nje krevat te bukur ne nje dyqan i tha shitesit :
- Eh shume i bukur qenka ky krevat por qenka i ulet !
Shitesi i habitur e pyeti :
- I ulet?Hera e pare qe degjoj dicka te tille,Dhe perse eshte i ulet ?
Menjehere gruaja hoqi rrobat e saj,u shtri ne krevat,hapi kembet dhe i tha:
- Hajde afrohu
I mahnitur shitesi hoqi rrobat e tij dhe hipi siper saj e filluan punen
Pas pak minutash gruaja thirri:
- O bobooo,burri im !!
Shitesi i trembur u hodh poshte dhe shkoi qe te fshihej poshte krevatit mirepo vrau koken
Atehere u kthye gruaja dhe i tha:
- He e pe qe eshte krevati i ulet ..?!!!


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 25 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Sun 16 Aug 2015 - 15:16
JA SE SI VIJN RROTULL GJERAT KUR GJERAT NUK JAN TE VERTETA
Skena 1:
Shefi me hile i shkel syrin sekretares se tiij duke i thene:
-Je per nje udhetim javor jasht shtetit,un edhe ti?Do e bejme te duket si udhetim pune!
Skena 2
Sekretarja telefonon menjehere burrit te saj:
-I dashur un me shefin duhet te shkojme per nje jave jasht shtetit per arsye pune,ndaj kujdesu per veten tende ,mire i dashur?
Skena 3
Burri tinzar telefonon dashnoren e tij sekrete:
-Gruaja ime do shkoje per nje jave jashte shtetit ,Le ta kalojme bashke kete jave.
Skena 4
Dashnorja sekrete telefonoi nxenesit te saj qe i zhvillonte kurs anglishtje:
-Per nje jave kam nje pune te rendesishme prandaj mos hajde per mesime
Skena 5
Nxenesi i vogel telefonoi gjyshit te tij:
- Gjyshi,per nje jave nuk kam mesim sepse mesuesja kishte nje pune,te vij te rri kete jave me ty?
Skena 6
Gjyshi qe ishte shefi,telefonoj sekretares se tij:
- Me fal por kete jave do qendroj me nipin ,keshtu qe fatkeqsisht duhet ta anullojme udhetimin qe kishim ne plan
Skena 7
Sekretarja telefonon burrin e saj:
- I dashur,kete jave shefi ka nje pune e keshtu e anulloi udhetimin e punes
Skena 8
Burri sekretares telefonoi dashnores se tij,mesueses:
- Me fal por nuk do mund ta kalojme javen bashke sepse gruaja ime e anulloi udhetimin
Skena 9
Dashnorja,mesuese mori ne telefon nxenesin e saj
- Degjo, u anullua ajo puna qe kisha keshtu qe eja rregullisht per mesime
Skena 10
Nxenesi i vogel telefonoi gjyshin e tij:
- Gjysh, mesuesja ime si perfundim nuk ka pune kete jave e duhet te vazhdoj shkollen rregullisht,Me fal por nuk do mund te bej shoqeri
Skena 11
Gjyshi qe ishte shefi i tha serisht sekretares se tij:
- Degjo,mos u shqeteso per ate qe te thash, si perfundim do shkojme ne ''udhetim'' .Vazhdo dhe ber rezervimet normalisht..
DUKE U BAZUAR NE INFORMATA SEKRETE ,TELEFONATAT AKOMA VAZHDOJNE....


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 25 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Sun 16 Aug 2015 - 15:17
Një fermer blen një Gjel tê ri. Sapo
e sjell në fermë, ai i kap dhe i
'fekondon' të gjitha ,150 pula.
Fermerii mbetet i impresionuar. Në
drekë, Gjeli i kap përsëri të gjitha
pulat dhe i 'zhvidon' rendshem
fare, Farmeri shqetësohet tani.
Ditën tjetër, ai e gjen Gjelin Duke
'fekonduar' rosat, dhe
papagalleshat gjithashtu. Më vonë,
ai e gjen Gjelin të shtrirë perdhe,
te zbehtë, gjysmë-vdekur & Sorrat
po silleshinn mbi kokën e tij.
Fermeri thotë: He k*r*ar, e
meritoje këtë! Shpresoj të të hajnë
sorrat taniii! Gjeli hap 1 sy, ngre
pak kokën dhe thotë: Sshhh! Mos
fol, leri të zbresin në tokë


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 25 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Sun 16 Aug 2015 - 15:19
Duke ber seks njeri me gruan dhe i thote:
- Ngritu pak, ashtu ... pak me djathtas, ehe... prit - mire mire... vec dhe pak majtas, drejtohu nje cik... tash pak me poshte...
Nervozohet gruaja dhe i thote: - Ore ti po ben sex apo po parkon makinen?


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 25 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Tue 18 Aug 2015 - 6:29
Durrsaku shkruajti:Një fermer blen një Gjel tê ri. Sapo
e sjell në fermë, ai i kap dhe i
'fekondon' të gjitha ,150 pula.
Fermerii mbetet i impresionuar. Në
drekë, Gjeli i kap përsëri të gjitha
pulat dhe i 'zhvidon' rendshem
fare, Farmeri shqetësohet tani.
Ditën tjetër, ai e gjen Gjelin Duke
'fekonduar' rosat, dhe
papagalleshat gjithashtu. Më vonë,
ai e gjen Gjelin të shtrirë perdhe,
te zbehtë, gjysmë-vdekur & Sorrat
po silleshinn mbi kokën e tij.
Fermeri thotë: He k*r*ar, e
meritoje këtë! Shpresoj të të hajnë
sorrat taniii! Gjeli hap 1 sy, ngre
pak kokën dhe thotë: Sshhh! Mos
fol, leri të zbresin në tokë
Ha ha,ha ca gjel I poshter paska qene grrrr
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Tue 18 Aug 2015 - 14:08
nje vajze e pasur del nje dite xhiro me xhipin e saj jasht qytetit
duke ecur i cahet nje gome e xhipi,,e doli te kerkonte njeri ti zevendesonte rroten
takoi nje bari dhe e pyeti:
-mund te me ndihmoni me rroten e makines?
-jo nuk mundem i tha cobani!!
-do te bej cfar te deshironi vetem me nderro rroten
-po te nderrova rroten dua ta bej njehere me ty..i tha cobani
-mire tha vajza..
e pasi nderroi gomen cobani i kerkoi shperblimin
pasi bene dashuri e vajza mbeti e mahnitur ne sex i tha cobanit:
-hajde se do vijsh me mua ne qytet
-joo jam mire ketu coban,,ketu eshte qetesi
-jo hajde ne qytet do kalojme shume me mire bashke tha vajza
-po merni me mire vellain tim qe eshte pa pune tha cobani
-vajza:ai di te bej sex keshtu si ti??
-cobani:nuk e di !!por vjet ka bere sex me nje arushe dha arusha akoma i sjell mjalte ne shtepi!!!


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 25 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Barsaleta.................

prej Tue 18 Aug 2015 - 14:09
Dy zezake duke ecur shohin nje makine qe me 1.5 dollar te zbardhonte .
E shohin dhe i thot i pari
- a futemi se un i kam 2 dollar
- po un kam vetem 1 , ja kthen ky tjetri
- po ska prob se do futem un e kusurin do ta jap ty.
Pasi futet i pari del i bardhe si bora dhe shoku i thote
- uauuu sa bukur dole , ma jep mua ate gjys dollari ta bej dhe un
Shoku qe u be i bardhe e shikon dhe i thote
- booooo si na cmenden kto zezaket gjith jeten duke lyp


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Barsaleta................. - Faqe 25 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Sponsored content

default Re: Barsaleta.................

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi