Shko poshtë
Malwina
Malwina
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 2624
<b>Hobi</b> Hobi : nthg
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/07/2011

default Katër gjëra::

prej Thu 26 Jan 2012 - 16:13 Katër gjëra::  Images_1323713917

Profeti Muhammed (paqja dhe mëshira e Allahut qoftë mbi të) ka thënë:1) 4 gjëra që të sëmurin trupin

- Të flasësh shumë

- Të flesh shumë

- Të hash shumë

- Takimet e tepërta me njerëz të tjerë

2) 4 gjëra që të shkatërrojnë trupin

- Merakosja/Shqetë simi

- Hidhërimi/Brengosja/ Pikëllimi

- Uria

- Të flesh vonë

3) 4 gjëra që të thajnë fytyrën dhe largojnë lumturinë

- Të gënjesh

- Të jeshë i pasjellshëm/ i paturp (të insistosh me qëllim në dicka të gabuar)

- Të argumentosh pa njohuritë dhe informacionin e duhur

- Imoraliteti i tepruar (të bësh dicka të gabuar pa pasur frikë)

4) 4 gjëra që të rrisin lagështirën e fytyrës dhe lumturinë

- Mëshira

- Besnikëria

- Bujaria

- Të jesh i gjindshëm te të tjerët pa ta kërkuar

5) 4 gjëra që ndalojne rriskun (mbështetjen)

- Të flesh në mëngjes (nga agimi deri në lindjen e diellit)

- Të mos kryesh namazin ose të jesh i parregullt në namaz

- Përtacia

- Tradhëtia/Pandershmë ria

6) 4 gjëra që sjellin/rrisin rriskun

- Të qëndrosh zgjuar natën për lutje

- Pendimi jashtë mase

- Bamirësia e vazhdueshme

- Dhikr (Kujtimi i Allahut/Zotit)Me emrin e All-llahut, Bamirësit, Mëshiruesit!

Pasha kohën!

Nuk ka dyshim se njeriu është në një humbje të sigurtë.

Me përjashtim të atyre që besuan, që bënë vepra të mira, që porositën njëri-tjetrin t’i përmbahen të vërtetës dhe që këshilluan njëri-tjetrin të jenë të durueshëm. (Kur’an, kaptina Asr)

Dua/Lutje

O Zot më ndihmo të të kujtoj, të falëndëroj dhe të madhëroj sa më mirë që mundem. O Zot më mëshiro, se me të vërtetë pa mëshirën Tënde jam i humbur. O Zot më fal mua, prindërit e mi dhe gjithë besimtarët e sinqertë dhe na lehtëso në ditën e llogarisë. AMIN
__________________


Prayer is an open line to ALLAH..

No cards to use,
No low battery problem,
No network error,

No charging,
always good signal and all messages sent.

▓▓▓▓█░▓█░░░▓█░░░▓▓▓▓█░▓█░▓█
▓█░▓█░▓█░░░▓█░░░▓█░▓█░▓█░▓█
▓▓▓▓█░▓█░░░▓█░░░▓▓▓▓█░▓▓▓▓█
▓█░▓█░▓█░░░▓█░░░▓█░▓█░▓█░▓█
▓█░▓█░▓▓▓█░▓▓▓█░▓█░▓█░▓█░▓█

──────────██
─────────█▒▒█
─────────█▒▒█
─────────█▒▒█
──────██▒█▒▒█
────██▒▒██▒▒█
──██▒▒█▒█████
─█▒▒█▒▒█▒▒▒▒▒█
█▒█▒▒█▒▒███▒▒▒█
─█▒█▒▒█▒▒█▒█▒▒█
─█▒█▒▒███▒▒▒▒█
──█▒██▒▒▒▒▒▒█
───█▒▒▒▒▒▒▒█
────█▒▒▒▒▒▒█
[/b]
my  Katër gjëra::  Zemer beats for ALLAH
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Katër gjëra::

prej Thu 26 Jan 2012 - 16:15
bukur shume bukur Malvina shume te sakta


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

 Katër gjëra::  N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi