Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Aldino82
Aldino82
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 4586
<b>Hobi</b> Hobi : sporti,formula uno,moto GP
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ITALI
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 05/11/2011

096 Guzhina italiane pergatitja e pjates Spaghetti alla Carbonara.

prej Sat 28 Jan 2012 - 20:51
Vini ne zjarr nje tenxhere me uje te mbushur jo plot shume dhe kur te filloj uji te zieje hidhini kripe ne menyre te moderuar duke konsideruar dhe vete faktin qe makaronat do perzjehen me ( pancetta dhe djath pecorino.Hidhni makaronat ne tenheren me uje te zjer.(Makaronat duhen te jene spageti,makarona te gjata dhe te holla).
 Guzhina italiane pergatitja e pjates Spaghetti alla Carbonara. Carbonara_3
Ne kete pjese kohe deri sa te ziejne makaronat merrn nje tigan hidhini pak vaj,hidhni brenda copat e vogla te mishit te derrit(pancetes)dhe skuqini deri sa ti shkrije dhjami,por mos i lini deri sa te behen te forta ,duhen vetem pak minuta per ti skuqur,pastaj hiqini nga zjarri dhe lerini te ftohen pak.
 Guzhina italiane pergatitja e pjates Spaghetti alla Carbonara. Carbonara_1
Merrni tre kater kokrra veze dhe rrihini,ne te njejten kohe hidhini edhe djathin te grire dhe rrihini perseri.ne kete moment provoni makaronat dhe nese kripa nuk eshte e mjaftueshme mund te hidhni pak tek veza e rrahur.
 Guzhina italiane pergatitja e pjates Spaghetti alla Carbonara. Carbonara_2
Provoni makaronat nese jane bere sipas deshires tuaj kulloni ujin dhe tek tenxherja me makarona hidhni brenda vezen e rrahurdhe perzjejini bashke.
 Guzhina italiane pergatitja e pjates Spaghetti alla Carbonara. Carbonara_3
Makaronat alla Carbonara jane gati mund ti servirni neper pjata duke u hedhur siper prap pak djath (pecorino)dhe kush do pak piper te zi.
 Guzhina italiane pergatitja e pjates Spaghetti alla Carbonara. Carbonara_4


 Guzhina italiane pergatitja e pjates Spaghetti alla Carbonara. 138970eg0jnigthy
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi