Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Shqipetaret Neper Bote !

prej Tue 9 Mar 2010 - 10:22
këtu Kam disa pyetje për shqiptaret
qe jetojn jasht vendlindjes..

Si Ndjeheni Jasht Vendlindjes tuaj ?
A
e keni pas problem ti fitoni Letrat?
Si e kaloni Kohen e lirë ?
Dhe
diqka me shum mbi jeten tuaj jasht vendlindjes
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Shqipetaret Neper Bote !

prej Tue 9 Mar 2010 - 15:41
e per neve qe jena mbrenda a ka pyetje
Njera Si Asnjera
Njera Si Asnjera
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 30454
<b>Hobi</b> Hobi : Te realizoj enderrat e mija
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Gjakun e zemres te Mamit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/01/2012

default Re: Shqipetaret Neper Bote !

prej Wed 15 Feb 2012 - 16:38
Princesha shkruajti:këtu Kam disa pyetje për shqiptaret
qe jetojn jasht vendlindjes..

Si Ndjeheni Jasht Vendlindjes tuaj ? ne fillim ishte nje temerre i vertet, se jo vetem duhet te beja shoqeri te reja dhe te integrohesha por meq isha rritur me gjyshrit duhet edhe te njeja vertet prindrit e mi
A
e keni pas problem ti fitoni Letrat? po kemi pasur probleme
Si e kaloni Kohen e lirë ? kame vetem nga nje ore koh te lire ne dit dhe keroj ta kloj me shoqerin ose me familjen
Dhe
diqka me shum mbi jeten tuaj jasht vendlindjes jeta ne mergrim eshte nje luft e perditeshme dhe duhet te luftish kunder razismit se ketu me thon ja shqiptarja dhe kur shkoj ne shqiperi erdhi italianja


★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★Ne jete mos i beso askujt .. sepse dhe trendafili i bardhe .. hijen e ka te zeze★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★

Une nuk jam nje stop gjate rruges. Une jam destinacioni.
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Shqipetaret Neper Bote !

prej Sat 17 Mar 2012 - 13:11
Princesha shkruajti:këtu Kam disa pyetje për shqiptaret
qe jetojn jasht vendlindjes..

Si Ndjeheni Jasht Vendlindjes tuaj ?

Si ushtari i panjohur...

A
e keni pas problem ti fitoni Letrat?

Nuk me interesojne, mjafton qe jane leje qendrimi...

Si e kaloni Kohen e lirë ?

Duke lexuar, me teper...

Dhe
diqka me shum mbi jeten tuaj jasht vendlindjesJashte vendlindjes asgje s'ka vlere...Shqipetaret Neper Bote ! 6ds9w0
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Shqipetaret Neper Bote !

prej Mon 19 Mar 2012 - 21:14
Si Ndjeheni Jasht Vendlindjes tuaj ?
Ndihem mir,kur shkon ne mosh te vogel jasht arrin te integrohesh shpejt dhe ske probleme edhe pse shqipri me mungon...
A
e keni pas problem ti fitoni Letrat?

jo...
Si e kaloni Kohen e lirë ?
Shkoll,pun ,shopping,xhiro me shoqeri...

Dhe
diqka me shum mbi jeten tuaj jasht vendlindjes

Esht nje ekpserinc tjeter,dicka qe te jep shum,por du qe te kthehem ne shqipri,te provoj dhe jeten atje dhe pastaj te vendos se ku ja vlen me jetu....


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Shqipetaret Neper Bote ! Image
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 79
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: Shqipetaret Neper Bote !

prej Mon 19 Mar 2012 - 21:30
[quote="Princesha"]këtu Kam disa pyetje për shqiptaret
qe jetojn jasht vendlindjes..

Si Ndjeheni Jasht Vendlindjes tuaj ? fillimi ishte i veshtire tani ndihem sh mire
A
e keni pas problem ti fitoni Letrat? jo kam pssaporte greke
Si e kaloni Kohen e lirë ? ne kafeteri me shoket internet kafe hd ndonje xhiro ne breg det
Dhe
diqka me shum mbi jeten tuaj jasht vendlindjessado mire te ndihemi prap ne dhe te huaj mbetemi shqiptare


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Shqipetaret Neper Bote !

prej Mon 19 Mar 2012 - 21:53
këtu Kam disa pyetje për shqiptaret qe jetojn jasht vendlindjes..

Si Ndjeheni Jasht Vendlindjes tuaj ? ......si ne shpi pa cati
A
e keni pas problem ti fitoni Letrat? ......une personalisht jo se i kam marr prej prinerve
Si e kaloni Kohen e lirë ? .....luj volejboll kur jam ne ishull ktu ne athine varet
Dhe
diqka me shum mbi jeten tuaj jasht vendlindjes.....erdhem fmi e u rritem jashte shpis tone


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Shqipetaret Neper Bote ! N
Sponsored content

default Re: Shqipetaret Neper Bote !

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi