Shko poshtë
Malwina
Malwina
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 2624
<b>Hobi</b> Hobi : nthg
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/07/2011

default Kjo është sakrificë!!!

prej Wed 8 Feb 2012 - 18:47
Dy të rinjë shumë të dashuruar më njëri tjetrin vendosën të martoheshin. Disa muaj përpara martesës, vajza pëson një aksident dhe pas kësaj mbetet me fytyre të shpërfytyruar.

"Nuk mund të martohem me ty",- i thotë të fejuarit, " Unë do te mbetem gjithnjë e shëmtuar. Gjej ndonjë vajzë tjetër të bukur ashtu siç e meriton, sepse unë nuk ia vlej për ty."
...
Pak ditë më vonë, ajo merr këtë përgjigje nga djali:
"Ai që duhet në të vërtetë të ndihet keq jam unë, Pas një vizite tjetër të mjekut, ai më tha që se shpejti nuk do të mund të shoh dot më. Por megjithë këtë, nëse ti do akoma të martohesh me mua, unë jam gati"

Pas pak kohësh ata u martuan dhe djalit i iku shikimi.
Pavarësisht kësaj jetuan 20 vjet së bashku në dashuri dhe mirëkuptim.
Vajza ishte ajo që kujdesej dhe u bë drita e syve të tij.
Dashuria i drejtoi ata edhe në tunelin e errësires.
Një ditë ajo u sëmur keq dhe vdiq, duke lënë pas një keqardhje të madhe që po e linte në ate gjendje.

Atë ditë, për çudinë e të gjithëve ai hapi sytë.
"-Unë nuk isha i verbër"- tha, .... "Por, bëra si i tillë në mënyre që ajo mos të ndihej keq që do e shihja përditë me fytyrë të shpërfytyruar, sepse dashuria ime ishte e bazuar në bukurinë që ajo kishte në shpirt. "

Shtrohet pyetja se? Athua ne jemi të gatshëm të sakrifikojmë për dashurinë e jetës për hir të Allahut?, Allahu na e shtoftë sa më shumë sinqeritetin ndaj gruas apo burrit tonë. amin.


Prayer is an open line to ALLAH..

No cards to use,
No low battery problem,
No network error,

No charging,
always good signal and all messages sent.

▓▓▓▓█░▓█░░░▓█░░░▓▓▓▓█░▓█░▓█
▓█░▓█░▓█░░░▓█░░░▓█░▓█░▓█░▓█
▓▓▓▓█░▓█░░░▓█░░░▓▓▓▓█░▓▓▓▓█
▓█░▓█░▓█░░░▓█░░░▓█░▓█░▓█░▓█
▓█░▓█░▓▓▓█░▓▓▓█░▓█░▓█░▓█░▓█

──────────██
─────────█▒▒█
─────────█▒▒█
─────────█▒▒█
──────██▒█▒▒█
────██▒▒██▒▒█
──██▒▒█▒█████
─█▒▒█▒▒█▒▒▒▒▒█
█▒█▒▒█▒▒███▒▒▒█
─█▒█▒▒█▒▒█▒█▒▒█
─█▒█▒▒███▒▒▒▒█
──█▒██▒▒▒▒▒▒█
───█▒▒▒▒▒▒▒█
────█▒▒▒▒▒▒█
[/b]
my Kjo është sakrificë!!! Zemer beats for ALLAH
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Kjo është sakrificë!!!

prej Wed 8 Feb 2012 - 18:52
Nje perralle e bukur e kjo si te gjitha


Kjo është sakrificë!!! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi