Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Në foto: Abuzim me natyrën në Shqipëri

prej Thu 11 Mar 2010 - 15:42
Në foto: Abuzim me natyrën në Shqipëri 20091204170109pyje_puke_albania_environme

document.getElementById('picGalleryNoScript_0').style.display = 'none';


Pyjet në Qafën e Malit pranë Pukës nuk janë edhe aq të dendur sa disa dekada më parë. Prerja pa kriter e drurëve pyjorë ndikon në ndryshimet klimatike, thonë shkencëtarët.


Në foto: Abuzim me natyrën në Shqipëri Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Në foto: Abuzim me natyrën në Shqipëri

prej Thu 11 Mar 2010 - 15:43
Në foto: Abuzim me natyrën në Shqipëri 20091203120548mbeturina_buze_rrugeve_komb

document.getElementById('picGalleryNoScript_1').style.display = 'none';


Mbeturina buzë rrugëve kombëtare. Një kafshë ushqehet e qetë me mbeturinat e hedhura nga banorët e zonës. Kjo pamje haset dëndur përgjatë rrugëve në Shqipëri. Erërat e pakëndshme që përhapen prej plehrave, janë shoqërues të pashmangshëm të udhëtarëve.


Në foto: Abuzim me natyrën në Shqipëri Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Në foto: Abuzim me natyrën në Shqipëri

prej Thu 11 Mar 2010 - 15:44
Në foto: Abuzim me natyrën në Shqipëri 20091207144805environ_cars_tirana416

document.getElementById('picGalleryNoScript_2').style.display = 'none';


Në Tiranë dhe në të gjithë Shqipërinë numri i automjeteve rritet me shpejtësi duke ndikuar ndjeshëm në cilësinë e ajrit, sidomos në zonat urbane. Sipas statistikave, në Shqipëri hyjnë çdo vit në qarkullim 20-30 mijë automjete.


Në foto: Abuzim me natyrën në Shqipëri Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Në foto: Abuzim me natyrën në Shqipëri

prej Thu 11 Mar 2010 - 15:44
Në foto: Abuzim me natyrën në Shqipëri 20091204170011liqeni_pogradecit_environme

document.getElementById('picGalleryNoScript_3').style.display = 'none';


Liqeni i Pogradecit, në juglindje të Shqipërisë, është ndotur mjaft dy dekadat e fundit për shkak të derdhjeve urbane. Një ndërhyrje me makineri për sistemimin e bregut të liqenit.


Në foto: Abuzim me natyrën në Shqipëri Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Në foto: Abuzim me natyrën në Shqipëri

prej Thu 11 Mar 2010 - 15:45
Në foto: Abuzim me natyrën në Shqipëri 20091208133812destroyed_factory_vlora416

document.getElementById('picGalleryNoScript_4').style.display = 'none';


Ish-uzina e Sodë-PVC në bregdetin e Vlorës, një nga ndotësit kryesorë të mjedisit në vitet 1970-1990. Sot këto germadha shëmtojnë ndjeshëm pamjen dhe ruajnë ende rreziqe ekologjike.


Në foto: Abuzim me natyrën në Shqipëri Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Në foto: Abuzim me natyrën në Shqipëri

prej Thu 11 Mar 2010 - 15:46
Në foto: Abuzim me natyrën në Shqipëri 20091203120500mal_i_zhveshur_nga_zjarret_

document.getElementById('picGalleryNoScript_5').style.display = 'none';


Mal i zhveshur në Sarandë. Dora e njeriut "ka punuar" mbase për të hapur terrenin për të ndërtuar një tjetër godinë pa leje.


Në foto: Abuzim me natyrën në Shqipëri Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Në foto: Abuzim me natyrën në Shqipëri

prej Thu 11 Mar 2010 - 15:46
Në foto: Abuzim me natyrën në Shqipëri 20091203120948qafa_e_llogarase_albania

document.getElementById('picGalleryNoScript_6').style.display = 'none';


Qafa e Llogorasë, pjesa që zbret drejt detit. Ndonëse shpat malor i zhveshur nga bimësia, ruan një pamje mbresëlënëse për udhëtarët që zbresin drejt plazhit të Dhërmiut dhe më tej drejt Sarandës.


Në foto: Abuzim me natyrën në Shqipëri Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Në foto: Abuzim me natyrën në Shqipëri

prej Thu 11 Mar 2010 - 15:47
Në foto: Abuzim me natyrën në Shqipëri 20091203120855plazhi_qeparo_albania

document.getElementById('picGalleryNoScript_7').style.display = 'none';


Plazhi Qeparo, një potencial turistik mjaft i rëndësishëm në bregdetin midis Vlorës dhe Srandës. Probleme të pazgjidhura të pronësisë dhe infrastruktura ende e dobët, bëjnë që të jetë në gjendje gati të virgjër.


Në foto: Abuzim me natyrën në Shqipëri Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Në foto: Abuzim me natyrën në Shqipëri

prej Thu 11 Mar 2010 - 15:47
Në foto: Abuzim me natyrën në Shqipëri 20091203120832plazhi_llamanit_himare_alba

document.getElementById('picGalleryNoScript_8').style.display = 'none';


Plazhi i Llamanit, pranë Himarës. Një nga plazhet më të bukur të Shqipërisë. Fatmirësisht ka mbetur i pandotur dhe thuajse i paprekur nga ndërtimet abuzive.


Në foto: Abuzim me natyrën në Shqipëri Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Në foto: Abuzim me natyrën në Shqipëri

prej Thu 11 Mar 2010 - 15:48
Në foto: Abuzim me natyrën në Shqipëri 20091208133840bunker_sarande416

document.getElementById('picGalleryNoScript_9').style.display = 'none';


Ndërtime abuzive buzë detit në Sarande. Bunkerit të braktisur që nga koha e diktaturës, tashmë i bën shoqëri edhe një "hotel" pa leje i papërfunduar dhe i shkatërruar nga policia ndërtimore në Sarandë, pranë kanalit të Çukës.


Në foto: Abuzim me natyrën në Shqipëri Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Sponsored content

default Re: Në foto: Abuzim me natyrën në Shqipëri

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi