Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Tank me 5.000 kuti vezësh

prej Fri 17 Feb 2012 - 2:46
Tank me 5.000 kuti vezësh TankkutiI janë dashur 512 orë një skulptori që të ndërtojë tankut prej kutive të vezëve. Stuart Murdoch ka realizuar vrepen e tij të rradhës, një tank ushtarak me plot 5.000 kuti vezësh.

Bëhet me dije se për realizimin e veprës së tij skulptori ka përdorur 26 litra ngjitës, 10.100 thumba, 15 litra bojë, 80 metra katror të çelikut dhe 5,013 kapëse letre.

Kjo është pjesë e fushatës “vezë për ushtarët’ e cila grumbullon fonde në ndihmë të ushtarëve të plagosur dhe familjeve të tyre për çdo kuti vezësh të blerë. /albeu.com/


Tank me 5.000 kuti vezësh Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi