Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Mësuesja kërcënon nxënësit: Do t’ju bëj të hani sapun!

prej Fri 17 Feb 2012 - 19:51
Mësuesja kërcënon nxënësit: Do t’ju bëj të hani sapun! 1218Firence, 16 shkurt, NOA – “Do t’ju bëj të hani sapun”, “Do t’ju mbyll në një dollap të errët”, e të tjera kërcënime si këto, kanë mbërritur ndaj nxënësve nga ana e mësueses së tyre, në një shkollë të Firences, në Itali.

Dhe kanë qenë pikërisht ato të cilat kanë bërë që ajo të përfundojë në një hetim, prej autoriteteve përkatëse, pas denoncimit të prindërve.

Akuza nga ana e saj, pretendon se është ushtruar abuzim psikologjik mbi fëmijët.

Ndërsa mësohet se kanë qenë mëse dhjetë të tillë, të konsideruar nga hetuesit si viktima të mësueses së tyre të dhunshme.

58-vjeçarja Luçiana Singlitico, tashmë është përballur me trupën gjykuese, e cila pritet që të marrë një masë të ashpër ndaj saj.

Madje në raportin e prokurorisë, thuhet edhe se ajo ka arritur deri aty sa t’u nxjerrë thikën fëmijëve ...

e.t/NOA


Mësuesja kërcënon nxënësit: Do t’ju bëj të hani sapun! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi