Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Rusia plan rreth 800 miliardë USD për ushtrinë

prej Mon 20 Feb 2012 - 11:10
Rusia plan rreth 800 miliardë USD për ushtrinë 33360_12MOSKE-Kryeministri rus, Vladimir Putin, që është kandidati kryesor për president në zgjedhje e 4 marsit në Rusi, bëri të ditur se Rusia do të shpenzojë rreth 800 miliardë dollarë në dekadën e ardhshme për ushtrinë.

Ai i ka bërë këto komente në një intervistë për gazetën “Rosiskaja Gazeta”.

“Është e qartë se nuk mund ta forcojmë pozicionin ndërkombëtar, ta zhvillojmë ekonominë dhe instituticonet demokratike, po që se nuk jemi në gjendje ta mbrojmë Rusinë”, ka thënë Putin.

Për këtë arsyse, ai ka theksuar se në 10 vjetët e ardhshëm 770 miliardë dollarë do të shpenzohen në ushtrinë ruse, pjesë nga të cilat do të përdoren për ndërtimin e më shumë se 400 raketave ndërkontinentale balistike, rreth 100 satelitëve ushtarakë, luftanijeve dhe aeroplanëve të rinj luftarakë.

Putini ka komentuar edhe mburojën antiraketore të SHBA-së dhe aleatëve të saj që po e vendosin në Evropë, me gjithë kundërshtimet e Rusisë, duke thënë se Rusia “ka një përgjigje “efektive dhe asimetrike” për sistemin.

(d.b/BalkanWeb


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Rusia plan rreth 800 miliardë USD për ushtrinë 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Rusia plan rreth 800 miliardë USD për ushtrinë

prej Mon 20 Feb 2012 - 11:11
ja pse bota eshte kaq e qelbur kaq mizerabel ku ruset amerikanet dhe shume vende te tjera nuk i shpenzojne parate per te ushqyer popujt qe skane buke te hane por merren me armatimet


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Rusia plan rreth 800 miliardë USD për ushtrinë 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Re: Rusia plan rreth 800 miliardë USD për ushtrinë

prej Mon 20 Feb 2012 - 17:18
NDOSHTA PER USHTRI KA FONDE TE MJAFTOSHEM KURSE PER POPULL ESHT NB MJERIM TE VARFERISE


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Sponsored content

default Re: Rusia plan rreth 800 miliardë USD për ushtrinë

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi