Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Kryeministri italian Mario Monti ka 16 shtëpi

prej Thu 23 Feb 2012 - 16:47
- Qeveria italian ka publikuar sot listën e pasurive të anëtarëve të saj e kërshëria për të ditur ç’pasuri kanë kryeministri Mario Monti dhe ministrat e tij ka qenë aq e madhe sa që ueb sajti është bllokuar shumë shpejt.

Lista me pasuritë është publikuar vullnetarisht e Monti, ish –komisar europian dhe profesor i ekonomisë, në regjistrin e pasurive të veta ka thënë se vjet kishte fituar 1,01 milionë euro, se ka 16 shtëpi si dhe bono dhe investime në fonde të përbashkëta me vlerë 11 milionë euro, njofton France Presss.

Fitimin më të madh ndër ministra e ka pasur ministrja e Drejtësisë Paola Severino, e cila në vitin 2010 ka pasur të ardhura në shumë 7 milionë euro, ndërsa ministri për zhvillim ekonomik Corado Pasera, ish shefi i bankës "Intesa Sanpaolo", në po atë viti kishte fituar dyfish më pak

"Më i varfri" në qeverinë e Italisë për bashkëpunim ndërkombëtar Andrea Riccardi, i cili vjet ka fituar “gjithsej” 120.309 euro.

Lista e pasurisë kanë zbuluar se ministri i Punëve të Jashtme Giulio Terzici ka motor motor "Harly Davidson", e ministri për marrëdhënie me parlamentin Piero Giarda i cili ka dy shtëpi guri në Alpe.

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi