Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Twitter shumë afër shifres 500 milionë përdorues

prej Thu 23 Feb 2012 - 17:19
Twitter shumë afër shifres 500 milionë përdorues Download-43-150x150Numërimi mbrapsht në Twopcharts.com, faqja e internetit e specializuar në statistikat e Twitter-it, është drejt fundit.

Brenda 24 orëve të ardhshme, sipas grafikut të publikuar në rrjet, populli i Twitter-it duhet të arrijë gjysmë miliardi përdorues me një ritëm prej 12 regjistrimesh në sekondë, duke arritur kështu “shpejtësinë” e Facebook që nga ana e tij ka kaluar 845 milionë përdoruesit dhe po shkon drejt shifrës 1 miliardë.

Arritja e shifrës 500 milionë do të shënonte një hap tjetër para në historinë e këtij microblogging që ka lindur në vitin 2006 dhe që i lejon përdoruesve të tij të publikojnë mesazhe prej 140 karakteresh.

I “lindur” nga Jack Dorsey, fillimisht Twitter nuk merrej aspak në konsideratë ndërsa sot po rivolucionarizon botën e informacionit duke i bërë konkurrencë edhe agjensive të shtypit dhe gazetave online.


Twitter shumë afër shifres 500 milionë përdorues Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi