Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Marijuana nuk i dëmton mushkëritë

prej Thu 23 Feb 2012 - 17:27
Marijuana nuk i dëmton mushkëritë Lll-150x150 Një studim i ri i realizuar nga shkencëtarët amerikanë, ku janë përfshirë 5.000 njerëz, ka treguar se tymosja e marihuanës nuk shkakton pasoja afatgjate në mushkëri, për dallim nga duhani.

Shkencëtarët pranë Institutit kombëtar për zemër, mushkëri dhe gjak shpresojnë se studimi i cili ka zgjatur 20 vite do të ndihmojë që të ndryshohen mendimet e deritanishme rreth konsumimit të marihuanës.

“Marihuana vazhdon të jetë drogë ilegale dhe ka shumë efekte të komplikuara në organizmin e njeriut dhe funksionin e tij”.

“Ekzistojnë shumë rreziqe të tjera nga tymosja e vazhdueshme e marihuanës, por kjo që kemi studiuar ne ka treguar se nuk shkakton dëmtim të mushkërive”, ka deklaruar udhëheqësi i studimit, Stefan Kertesy.

Në studim janë përfshirë njerëz të moshave ndërmjet 18 dhe 30 vjeç, ndërsa janë analizuar nga viti 1985 deri në vitin 2006.


Marijuana nuk i dëmton mushkëritë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi