Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default “Penisi i italianeve gjithnje e me i vogel”. Alarm ne universitetin e Padovas

prej Fri 24 Feb 2012 - 18:20
Padova- Sipas nje studimi te kryer nga Sherbimi per Patalogjine e Riprodhimit njerezor, ne siptalin rajonal te universitetit te Padovas, drejtuar nga profesor Carlo Foresta, te rinjte e milleniumit te trete kane penisin me te vogel me rreth nje centimeter ne krahasim me bashkemoshataret te gjysem shekullit te kaluar.
Hulumtimi ka ekzaminuar masat e 2.019 te rinjve, me moshe mesatare 18 vjec, duke hetuar karakteristikat antropometrike.

Duke krahasuar te dhenat, studiuesit e Padovas kane identifikuar faza te rendesishme, ne baze te parametrave konsideruar normale deri me sot, ne raport te hapjes se kraheve- gjatesia (raport qe tek nje individ normal duhet te jete e barabarte ose pak me e madhe se lartesia), 36 per qind e kampionit rezulton te kete krahet me te gjata dhe 47, 7 per qind kane kembet per te gjata ne krahasim me bustin. Keshtu ndryshon edhe madhesia e penisit; gjatesia mesatare 9.7 cm ne vitin 1948, ne 2001 prej 9 cm, ne 2012 ndalet ne 8.9 cm.

“Propocionet e sistemit skeletor, shpjegon profesor Foresta, udhehiqen kryesisht nga sistemi endokrin dhe vecanerisht nga hormonet gonadal, pra te testikujve. Ne studimin tone kemi kerkuar edhe per ndikimet qe kane nderhyre me hormonet duke ndryshuar ne menyre te konsiderueshme strukturen; hipoteza me e mundshme eshte se ka ndryshime mjedisore qe ne njefare menyre ndikojne ne sistemin endokrin.

Nje rol te rendesishem luan dhe obeziteti, ne rastet e analizuara 18 per qind e te rinjve ishin mbipeshe dhe obeze, shkalla e obezitetit lidhet me ndryshimet ne strukturat skeletore. Obeziteti ne fakt influencon negativisht prodhimin e hormoneve gjate moshes se zhvillimit. Per kete arsye gjatesia e penisit eshte ne perpjestim me mbipeshen”.(E.A/infoalbania)“Penisi i italianeve gjithnje e me i vogel”. Alarm ne universitetin e Padovas Meter


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 “Penisi i italianeve gjithnje e me i vogel”. Alarm ne universitetin e Padovas 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: “Penisi i italianeve gjithnje e me i vogel”. Alarm ne universitetin e Padovas

prej Fri 24 Feb 2012 - 19:15
epo te hash tre here ne dite makarone ca do presesh pastaj dhe ca e vrasin mendjen kot keta italianet pse kot jane cunat tone andej i japin ndihme nqs duan“Penisi i italianeve gjithnje e me i vogel”. Alarm ne universitetin e Padovas 81192


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 “Penisi i italianeve gjithnje e me i vogel”. Alarm ne universitetin e Padovas 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Bestt
Bestt
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 4512
<b>Hobi</b> Hobi : ......
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/05/2011
http://......

default Re: “Penisi i italianeve gjithnje e me i vogel”. Alarm ne universitetin e Padovas

prej Fri 24 Feb 2012 - 21:27
sa gjynaff ,,,,

tani do do ikin gjith shqiptaret atje hahahahhahaa pasi italjenet skryjn pun me


Nuk m'do askush.................... M'do Allahu ♥️
Nuk m'sheh askush................ M'sheh Allahu ♥️
Nuk m'beson askush.............. M'beson Allahu ♥️
Nuk m'gjykon askush............. M'gjykon Allahu ♥️
Nuk kam afer askend.............. Kam afer Allahun ♥️
Nuk lutem te askush............... Lutem te Allahu ♥️
Nuk gjunjezohem te askush... Gjunjezohem te Allahu ♥️


Zoti na i dha te gjitha cift, dy duar, dy sy, dy vesh. Po zemren pse na dha vetem nje? Sepse te dyten ja dha dikujt tjeter dhe ne duhet ta kerkojm deri sa ta gjejm ...
Sponsored content

default Re: “Penisi i italianeve gjithnje e me i vogel”. Alarm ne universitetin e Padovas

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi