Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Mrekulli. 3 bebe (vëllezër) lindin 15 javë parakohe dhe mbijetojnë

prej Sat 25 Feb 2012 - 21:05
Max, Harvey dhe Lucas Udell mrekullia e tre vëllezërve të lindur 15 javë para kohe.

E gjitha kjo ka ndodhur në Britani, pasi nëna e tyre filloi të ndiejë dhimbje mesi dhe ikjen e ujrave nga trupi i saj, që e detyruan atë të shkojë në spital.

Ajo deri në atë moment kishte bërë të gjitha vizitat dhe çdo gjë ishte në rregull dhe fëmijët rriteshin për mrekulli.

Por papritur çifti i ri u gjendën para kësaj lindjeje të parakohshme.

Çifti, nga Trowbridge, Wiltshire, menduan që fëmijët nuk do të rronin pasi ata e dinin që në atë moshë asgjë nuk është e sigurt. Ata ishin fare të vegjël dhe për 3 muaj kanë qëndruar në inkubator, duke mos patur kontakt me jashtë dhe kanë marrë transfuzion gjaku.
Pasi erdhën në shtëpi prindërit e tyre shprehen se përsëri do të jenë në kujdes pasi ata janë shumë të ndjeshëm qoftë dhe me prekjen por dhe me dritën.
Prindërit kanë shprehur falënderimet për aftësinë dhe kujdesin e gjithë stafit të spitalit për këtë mrekulli.


Mrekulli. 3 bebe (vëllezër) lindin 15 javë parakohe dhe mbijetojnë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi