Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Aldino82
Aldino82
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 4586
<b>Hobi</b> Hobi : sporti,formula uno,moto GP
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ITALI
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 05/11/2011

default Bie nga qielli një objekt metalik misterioz në formë sfere, çuditen banorët e lokalitetit

prej Sun 26 Feb 2012 - 22:50
Bie nga qielli një objekt metalik misterioz në formë sfere, çuditen banorët e lokalitetit Sfere-300x200

Një objekt misterioz metalik, me origjinë të panjohur në formë sfere, ra në Tokë ne rajonin e Maranhao të Brazilit.
Objekti, që ka formë sfere, ka një peshë rreth 30 kg dhe me dimension rreth 1 metër katrorë, u gjet më 22 shkurt 2012 në orën gjashtë ora lokale.
Siç pohojnë banorët e fshatit Richo dos Pocos, u dëgjua një zë i fuqishëm dhe më pas një shpërthim. Vladir Menders u frikësua shumë siç edhe të gjithë banorët e lokalitetit, pasi konsideruan se erdhi fundi i botës!
Ky ‘top’ është krijuar nga aliazh metalik dhe ka një hapësirë (vrimë) të vogël.
Brenda saj duket të ketë diçka!
Objekti para se të bjerë në Tokë, u përplas me një pemë e më pas në sipërfaqe të tokës duke krijuar një krater/vatër të madh.
Objeto não identificado encontrado em Anapurus


Bie nga qielli një objekt metalik misterioz në formë sfere, çuditen banorët e lokalitetit 138970eg0jnigthy
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi