Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Hungari, zgjidhet Miss në karrige me rrota

prej Tue 28 Feb 2012 - 1:55
Hungari, zgjidhet Miss në karrige me rrota Miss-mekarroceËshtë zgjedhur në Hungari Miss-i i parë në karrige me rrota. Bëhet fjalë për konkursin e parë të këtij lloji që zhvillohet në Europë dhe organizatorët e “Miss Colours” kanë njoftuar se ky konkurs do të jetë i përvitshëm.
Fituesja, një shitëse 26 vjeçare me emrin Katalin Eszter Varga, është kurorëzuar të shtunën. Në këtë konkurs të rrallë bukurie 50 konkurueset kanë sfiluar me këngë të Maroon 5 dhe Rihanna në sfond. Veshjet ishin stiluar nga Katti Zoob.
“Është e vështirë që personat me aftësi të kufizuar të hyjnë nëpër godina të ndryshme dhe shumë pak hotele ofrojnë shërbime për personat në karrige me rrota. Unë do të mundohem të promovoj përmirësimin e kushteve për njerëzit si unë”, theksoi Varga pas marrjes së çmimit.
Ky lloj konkursi është mbajtur për herë të parë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në vitin 1973.


Hungari, zgjidhet Miss në karrige me rrota Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi