Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Makina-motor që nuk bie kurrë

prej Tue 28 Feb 2012 - 15:28
Makina-motor që nuk bie kurrë Makina-motorr-noaLondër, 28 Shkurt 2012, NOA - Ekologji dhe dizajn.

Është ajo çka propozohet nga C-1, një kombinim i veçantë mes makinës dhe motorit që do të jetë në shitje duke filluar që nga viti i ardhshëm.

Është krijuar nga një kompani në San Francisco dhe mund të mbajë në bord deri në dy pasagjerë.

Ndër të tjera në këtë automjet unik, nuk do të jetë e domosdoshme të kesh aftësitë e një piloti profesionist, pasi falë sistemit të saj të qëndrueshmërisë qëndron në ekuilibër dhe pse është me vetëm dy rrota.

Edhe në rast aksidenti sistemi garanton stabilitetin dhe evitimin e ndonjë rënie.

Megjithatë çdo objekt e ka një çmim dhe ky mjet tepër i veçantë transporti kushton mes 15 dhe 20 mijë eurove.

r.b/NOA


Makina-motor që nuk bie kurrë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi