Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Vetëtima, ja si ndodh

prej Tue 28 Feb 2012 - 22:12
Vetëtima, ja si ndodh  VetetimaVetëtima është një dukuri ajrorë e cila paraqitët më përplasjen e e dy reve që lëshojnë një rrëzë deri në tokë. Vetëtimat janë ngjyrë të bardhë. Kur në shohim vetëtimën do vëmë re së më parë do të shohim dritën që ajo lëshon dhe më pas do të dëgjojmë zhurmën që shkaktohet nga përplasja e reve më njëra-tjetrën.

Kjo ndodh sepse shpejtësia e dritës është më e madhe së shpejtësia e zërit.
Vetëtima, ja si ndodh  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi