Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Për shkak të Kosovës Serbia ndoqi ambasadorin e Ganës

prej Thu 1 Mar 2012 - 1:24
- Beogradi e ka ndjekur ambasadorin e Ganës në Serbi, Samuel Valis-Akyianu, në përplasjen e ashpër ndërmjet këtyre dy shteteve. Sipas indeksonline, shkak për këtë është bërë njohja që Gana i ka bërë shtetit të pavarur dhe sovran të Kosovës.

Për këtë ka raportuar sot në Parlamentin e Ganës ministri i Jashtëm, Alhaji Mohammed Mumuni, që tha se ky është një presion i Serbisë për ta tërhequr njohjen, ndaj të cilit Gana nuk do të përkulet, dhe si rrjedhojë do ta mbyllë krejt ambasadën e vet, dhe atë të Serbisë në Accra.

“Marrëdhëniet e gjata të mira ndërmjet Ganës dhe Serbisë, që datojnë qysh nga koha e ish-Jugosllavisë tani mund të bazohen vetëm në konsiderata politike, më shumë sesa në interesa të dyanshme ekonomike. Reagimi i Qeverisë së Serbisë ndaj njohjes që i kemi bërë Kosovës njuk na lë me opsion tjetër pos ta urdhërojmë mbylljen komplete të misionit tonë në Beograd. Për më tepër Qeveria e Serbisë ka urdhëruar mbylljen e konsullatë së saj në Accra”, ka thënë Alhaji Mumuni.
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Për shkak të Kosovës Serbia ndoqi ambasadorin e Ganës

prej Fri 2 Mar 2012 - 13:10
...Dhe Berisha thote qe serbia e njohu Pavaresine e Kosoves!!!

Po tallet tmerresisht ky Sali Berisha, si e ka hallin...!!!


Për shkak të Kosovës Serbia ndoqi ambasadorin e Ganës 6ds9w0
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Re: Për shkak të Kosovës Serbia ndoqi ambasadorin e Ganës

prej Sat 3 Mar 2012 - 1:30
SERBIA KA HMUBUR RUGGE NE OBOOR TE VET


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Sponsored content

default Re: Për shkak të Kosovës Serbia ndoqi ambasadorin e Ganës

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi