Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Zhduket dhjami, rritet gjoksi

prej Fri 2 Mar 2012 - 15:35
Zhduket dhjami, rritet gjoksi Gjoks-noaParis, 2 Mars 2012, NOA - Quhet micro-craft-grafting metoda më e re për të zmadhuar gjoksin duke përdorur dhjamin e marrë nga një pjesë tjetër e trupit.

Dhjami nxirret nga trupi me anë të një ndërhyrjeje kirurgjikale të lehtë që quhet liposuction.

“Kirurgjia plastike – shpjegon Nicola Standoli, specialist i fushës – është huazuar nga SHBA. Me anë të kësaj metode, jo vetëm që femrat mund të eliminojnë kilet e tepërta, por në të njëjtin kohë mund të zmadhojnë dhe gjoksin”.

Në 10 vjet llogaritet të jenë kryer rreth 70 mijë ndërhyrje kirurgjikale të këtij lloji, kështu që ato tashmë nuk konsiderohen më si eksperimentale.

r.b/NOA


Zhduket dhjami, rritet gjoksi Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi