Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Femrat tërhiqen nga meshkujt e “këqij”

prej Fri 2 Mar 2012 - 17:57
BRITANI- Shprehja që asnjëherë dy persona të ‘mirë’ bëhen bashkë duket se qëndron, nëse i referohesh studimit më të fundit britanik. Studiuesit e Universiteti British Columbia kanë treguar se femrave u pëlqejnë meshkujt e ‘këqij’, ndërkohë që për meshkujt është krejt e kundërta. Autorët e studimit theksojnë se në intimitet femrat joshen nga meshkujt jo të rregullt dhe të rrezikshëm.Edhe pse buzëqeshja konsiderohet si armë kryesore për lënien e përshtypjes së parë, meshkujt nuk duhet ta shfrytëzojnë atë, pasi femrat preferojnë mashkullin misterioz dhe krenarë.

“Duket se femrave u pëlqejnë meshkujt krenarë me dukje të lehtë arrogante në fytyrë, sepse lënë të kuptohet se kanë status të mirë, janë kompetentë dhe mund të jenë parterë të mirë, por edhe prindër të mirë. Meshkujt me buzëqeshje japin mesazh se nuk janë dominues, ndërsa femrave u pëlqejnë meshkujt dominues”, thonë autorët e studimit.
(el.me/BalkanWeb)


Femrat tërhiqen nga meshkujt e “këqij”  Spacer [/td][/tr][/table]


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Femrat tërhiqen nga meshkujt e “këqij”  1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Femrat tërhiqen nga meshkujt e “këqij”

prej Fri 2 Mar 2012 - 20:29
e vertet...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Femrat tërhiqen nga meshkujt e “këqij”  Image
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21428
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Femrat tërhiqen nga meshkujt e “këqij”

prej Fri 2 Mar 2012 - 20:38
Ky eshte gabimi fatal i femrave...


Femrat tërhiqen nga meshkujt e “këqij”  6ds9w0
Sponsored content

default Re: Femrat tërhiqen nga meshkujt e “këqij”

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi