Shko poshtë
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default HOROSKOPI PËR VITIN 2012

prej Wed 7 Mar 2012 - 14:00
PROLOGU


Krijimi i një horoskopi bazohet në skicat astronomike të situatës në qiell në momentin e lindjes. Këtu gjërat përshkruhen në bazë të gjendjes së yjeve, vendosjes së tyre dhe pozicionit momental në kohën e lindjes suaj.

Fjala horoskop rrjedh nga greqishtja dhe do të thotë:
hora = ora dhe
skopien = shikim.

Me lindje nënkuptojmë frymëmarrjen e parë që zakonisht përcillet me një britmë. Me këtë britmë të parë të fëmijës mbushen mushkëritë e tij me frymë dhe fillon procesi i jetës.

Pra, krijimi i horoskopit fillon saktë në momentin e frymëmarrjes së parë, sepse në atë moment fillon organizmi i të porsalindurit të bëjë shkëmbimin e energjisë me universin e pafund, i pavarur nga energjia e nënës së tij.

Në momentin e frymëmarrjes së parë fillon për fëmijën ritmi i jetës personale, pra fillon akordimi i energjisë së tij me atë të kozmosit. Për këtë arsye edhe janë të nevojshme të dhënat e sakta të lindjes, që të mund të krijohet një horoskop sa më i përpiktë.

Merrni të gjitha këto hulumtime si një nxitje, stimulim e jo si përcaktime definitive, pasi edhe ju duhet ta kuptoni se është i pamundur përcaktimi i 100% i personaliteteve të disa miliardë njerëzve që jetojnë sot në planetin tonë në mënyrë të saktë. Por, në përgjithësi, pjesa më e madhe e shënimeve përputhet me personalitetet e lindura në atë datë. Prandaj, dhe kuptoni këto si sinjale pozitive për t'i shfrytëzuar në momente të caktuara të jetës. Ata të cilët dinë t'i shfrytëzojnë këto sinjale të paraqitura, pra të dhënat për karakterin e tyre të përpiluar në bazë të datëlindjes, do të arrijnë suksese dhe do të kenë prioritet e prosperitet në vazhdën e rrjedhave të jetës, pasi të gjitha këto kenë mbështetjen e shkencave empirike siç janë: astronomia, matematika, psikologjia por edhe parapsikologjia. Prandaj, edhe teksti i këtij horoskopi është formuluar për këtë qëllim: që t`i njihni vetitë dhe karakteristikat e personalitetit tuaja dhe të gjeni zgjidhje në sfidat e ndryshme që ju paraqiten gjatë rrjedhave të jetës. Këtu nuk ka profetizime për ardhmërinë tuja, por të dhëna konkrete të personalitetit tuaj, nga ku ju duhet të nxirrni mësime dhe vetë ta përpiloni ardhmërinë tuaj ashtu siç dëshironi vetë.

(www.sa-kra.ch)
HOROSKOPI I PËRGJITSHËM 2012


DASHI

Për të lindurit e shenjës së dashit, yjet parashikojnë një fillim të mbarë për 2012-ën. Kjo fal vendosjes së Saturnit në shenjën e Luanit, dhe që në fillim të vitit do të bëni lëvizje të rezervuara dhe të qeta.

Gjatë ditës së festës së Shën Valentinit, do të jetoni një atmosferë pozitive. Situata do të përkeqësohet gjatë gjysmës së vitit, kur Marsi në gjysmën e muajit prill, do të s’postohet tek shenja e Gaforres si dhe në qershor, kur Mërkuri do të transferohet tek po kjo shenjë.

Përmirësimi i situatës do të filloj të ndjehet në fillim të muajit korrik dhe është parashikuar një verë e mbushur plot me dashuri dhe lumturi.

Në muajt shtator dhe tetor do të jetë një periudhë ku do të shfaqet stresi dhe nervozizmi, ndërsa mbyllja e vitit 2012 do të jetë tepër e mirë për të lindurit e kësaj shenje.DEMI

Fillimi i këtij viti do të jetë energjik fal Marsit, që do të jetë prezent në fillim të vitit deri në 14 shkurt. Transferimi i planetëve do të stimulojnë qëndrimin e personave të cilët duhet të tregohen të kujdesshëm për të cilësuar më mirë çdo situata para se të reagojnë ashpër.

Horoskopi i vitit 2012 për Demin thotë se ky do të jetë një vit tepër i ngarkuar dhe i pasur me emocione, siguri, angazhime nga këndvështrimi i punës dhe ndjenjave.

Përfitoni nga ndihmesa e Mërkurit dhe Venusit në periudhën e parë të vitit, ndërsa në fillim të pranverës do të keni përkrahjen edhe të Diellit. Më pas Marsi që në periudhën midis fundit të muajit prill dhe fillimit të qershorit, do të kaloj tek shenja e Gaforres.

Fillimi i stinës së verës është një moment i egër për parashikimet e ndjenjave. Për ata persona që kanë një marrëdhënie të qëndrueshme, mund të përfundojnë në vendimin e martesës.

Ndërsa për ata persona që po përjetojnë një histori jo të qëndrueshme, duhet që të kenë guximin për të përfunduar këtë histori, dhe të kenë besim tek njohjet e reja që vera ju ofron. Muajt e tjerë do të jenë të mbushur me punë.

Duke filluar që nga gjysma e muajit tetor do të shfaqet një periudhë negative dhe demoralizuese. Situata do të ndryshoj vetëm me fillimin e muajit dhjetor.BINJAKET

Në fillim të këtij viti të lindur në shenjën e Binjakëve do të shohin transferimin e Saturnit tek Luani, një ndryshim tepër pozitiv që do t’i ndihmojë në përmirësimin e marrëdhënieve familjare me personat që kanë pranë dhe do të lejojnë që të realizohen të gjitha projektet.

Në dashuri në fillimin e vitit, do të jeni të tërhequr nga partneri juaj në mënyrë tepër të veçantë duke e çuar lidhjen tuaj në një drejtim të mirë. Por, duhet të keni kujdes nga pasionet e shfrenuara dhe nga personat e tjerë duke filluar nga muaji Mars deri në fund të verës.

Horoskopi i vitit 2012 për Binjakët rezervon një periudhë të këndshme në këndvështrimin profesional në fundin e tre mujorit të parë, ku fal kalimit të një planeti që në fillim e deri në dhjetor do të ndriçoj këtë sektor.

Kjo periudhë mund të jetë edhe periudha ku mund të planifikohet një bashkëjetesë, ose një martesë me partnerin/ partneren tuaj.

Viti 2012 për Binjakët do të jetë mbi të gjitha një vit tepër konkret dhe do të keni fitore të shumta mbi të gjitha me ata persona që ju kishin kritikuar në të kaluarën. Periudha ideale për biznes është ajo midis muajit mars dhe prill.GAFORRJA

Gjatë këtij viti të lindur e kësaj shenje do të arrijnë të përfundojnë projektet që kanë qëndruar pezull. Do të arrijnë të gjejnë përgjigjet e duhura.

Planeti Jupiter, ndriçon në pjesën më të mirë të vitit çdo situatë në fushën profesionale, por nuk do të lërë mënjanë as ndihmesën në fushën e ndjenjave dhe në marrëdhëniet me partnerin, apo në kërkimin e personit të zemrës për ata që janë beqar.

Muajt më të mirë do të jenë maji dhe qershori, më pas do të hyni në periudhën e vdekur sidomos në shtator dhe tetor për të rinisur një periudhë të shkëlqyer drejt fundit të vitit.

Në nëntor dhe dhjetor kur periudha të jetë tepër pasiononte planetët do t’ju ndihmojnë shumë në lidhje me partnerin ose partneren tuaj.LUANI

Horoskopi i vitit 2012 për të lindurit e shenjës së Luanit nuk parashikohet ndonjë fillim viti i mirë, për shkak të negativitetit të Marsit në shenjën e Demit, dhe të Jupiterit në shenjën e Akrepit.

Do të përjetoni një fillim viti të shoqëruar me kriza sentimentale dhe profesionale, por që do të jeni në gjendje t’ia dilni mbanë vetë edhe pse humori nuk do të jetë në maksimum. Një ndihmesë e madhe do t’ju mbërrijë nga Saturni që do të largoj nga ju duke ata persona negativ që flasin për ju.

Në periudhën e përfundimit të stinës së verës dhe fillimit të pranverës, kur qielli yjor do të jetë tepër i qetë do t’ju mbërrijë një propozim. Vera do të jetë një periudhë e mrekullueshme sidomos nga këndvështrimi sentimental, beqarët do të njihen me persona të rinj dhe do të jetojnë mbrëmje të mbushura plot me emocione.

Do të jetoni një periudhë të dytë lodhje në fillim të tetorit dhe në gjysmën e parë të dhjetorit. Viti do të mbyllet mjaft mirë.VIRGJERESHA

Një vit i shkëlqyer 2012 për të lindurit e kësaj shenje. Fillimi i këtij viti do të jetë entuziast dhe plot me ide e projekte që pa vështirësi do të realizohen për gjithë vitin.

Sidomos duke filluar me javët e para të janarit do të ndjeheni të humbur dhe asnjë nuk do të arrij t’ju dekurajojë. Një fillim viti i mirë edhe nga këndvështrimi sentimental fal parashikimeve të mira të Venusit dhe Marsit që bashkohen me Diellin.

Një periudhë lodhje e vogël do të mbërrijë në fund të shkurtit, për shkak të transferimit të Marsit në shenjën e binjakëve duke u stimuluar nga Urani, sidomos për të lindurit në gjysmën e dytë të gushtit.

Muajt qershor, korrik, gusht do të sjellin të reja dhe ndonjë rast për ta vlerësuar në mënyrë delikate. Shtatori, tetori dhe nëntori do të jenë muaj tepër të mirë për të zgjidhur probleme të rëndësishme, sidomos në sektorin profesional. Edhe fundi i vitit parashikohet të jetë tepër i mirë.PESHORJA

Për të lindurit e shenjës së peshores, horoskopi i vitit 2012 rezervon transferimin e favorizuar të planetëve të Saturnit dhe Jupiterit që do t’ju shoqërojnë në mënyrë të veçantë gjatë gjithë vitit.

Do të jetë viti i investimeve dhe i biznesit. Parashikime të mira edhe në sferën sentimentale, mbi të gjitha në pjesën e fillimit të vitit, kryesisht në tre muajt e parë. Duhet të jeni të kujdesshëm në pjesën e parë të vitit dhe në tre muajt e fundit.

Gjithashtu edhe në stinën e verës duhet të jeni të kujdesshëm ndaj tendencave të ëmbla që mund të vënë në rrezik marrëdhënien tuaj me partnerin. Në muajt prill, maj dhe qershor duhet të keni kujdes nga partneri juaj që mund të mendoj për një marrëveshje që sigurisht do të dini ta ndalni.AKREPI

Fillimi i vitit 2012 do të jetë paksa i mërzitshëm për Akrepin dhe kjo për të vetmen arsye, kalimin e Marsit në vend të Diellit tuaj, që do të stimuloj në mënyrë negative tek Saturni dhe Luani.

Kujdes nga përzgjedhjet që do të bëni kryesisht në janar dhe shkurt.

Gjithçka do të përmirësohet duke filluar që nga muaji mars dhe kjo fal kalimit të Venusit tek peshqit. Do të jeni të aftë të përballoni një debat me partnerin dhe do të ndjeheni shumë të qetë.

Mund të jetë edhe një periudhë e mirë përzgjedhjesh për martesë? Gjithçka do të filloj mirë si në këndvështrimin jetësor, ashtu edhe në atë profesional deri në muajin gusht. Do të jeni të tërhequr nga një krizë e vogël pas pushimeve në muajin shtator dhe tetor dhe do të ndjeheni paksa nervoz.

Do të jetë pikëshit Venusi, që në muajin dhjetor do t’ju sjell qetësinë shpirtërore.SHIGJETARI

Influenca pozitive e Saturnit do t’ju shoqëroj për gjatë gjithë vitit. Fillimi i 2012-ës do të jetë i përshtatshëm për horizonte të reja dhe rrugë të reja. Duhet të s’postoni gjithçka duke filluar nga muaji janar për të shfrytëzuar atmosferën e këndshme.

Duke filluar nga muaji marsi, me mbështetjen e Marsit dhe të Mërkurit, do të jetoni një periudhë të shoqëruar nga nervozizmi sidomos në jetën familjare. Historitë e dashurisë për disa nuk funksionojnë dhe shumë prej jush do të vendosin të kthejnë faqe.

Do të jetoni një periudhë qetësie në muajt prill dhe maj, dhe do t’ju sjellin një verë rrezatuese. Muajt më të mirë për ata që janë në kërkim të shpirtit binjak do të jenë qershori, korriku dhe gushti, pikërisht në këto muaj do të jetoni një aventurë të re tepër të këndshme.

Periudha e fillimit të vitit do të jetë një periudhë e re përzgjedhjesh sidomos në fushën profesionale, dhe fal ndikimit të Saturnit do të arrini të gjeni rrugën e duhur. Duke filluar që nga 25 nëntori, Jupiteri do të hyj në shenjën tuaj dhe gjithçka do të bëhet më e lehtë.BRICJAPI

Yjet do të ndihmojnë të gjithë personat e kësaj shenje për të lënë pas periudhën e vështirë të tre mujorit të fundit të vitit 2011.

Fal Venusit dhe Marist, duke filluar që nga muaji shkurt, do të përkraheni nga Mërkuri, duke jetuar tre mujorin e parë të 2012-ës në mënyrë tepër pozitive sidomos në aspektin sentimental.

Ndërsa për ata persona që e kanë gjetur tashmë shpirtin binjak , do të jetojnë një periudhë pasiononte ndërsa të tjerët do të kenë mundësi të shumta fal njohjeve të reja. Puna:, sigurisht që do t’ju jap disa shanse të shumta për të përmirësuar kushtet ekonomike.

Në muajt prill dhe maj, mund të hasni disa vështirësi të paparashikuara sidomos për projektet e reja. Mund të përjetoni një periudhë të vogël mërzitje duke filluar nga tetori kur duhet të përballeni me situatat profesionale.

Kujdes tek ata persona që duhet t’ju besoni, ose që do t’ju jepni para borxh. Në çdo rast, duhet të merrni edhe mendimet e të tjerëve.UJORI

Që në fillim të vitit do të hasni ndryshime të shumta, por duhet që vet ju të mblidhni të gjitha forcat dhe të arrini atë që dëshironi.

Do të keni influencimin negativ të Saturnit për gjithë vitin dhe të Jupiterit deri në nëntor, kështu që duhet të jeni tepër të kujdesshëm ndaj asaj që bëni. Miqtë do t’ju mbështesin dhe do të arrini të zgjidhni situata me të vërtetë të vështira.

Kujdes duhet të tregoni edhe me partnerin, i cili do të jetë gjithnjë e më pak i disponueshëm në përqendrimin e lirisë të kaluar. Nëse do të arrini të menaxhoni mirë situatën, do të vazhdoni të përmirësoni historinë tuaj serioze, përndryshe rrezikoni të shkatërroni gjithçka.

Vitin 2012 do të mbyllet shumë mirë, fal kalimit të Jupiterit në shenjën e shigjetarit, ju dhuron optimizëm dhe fat për të gjithë të lindurit e kësaj shenje.PESHQIT

Të lindurit e kësaj shenje do të jetojnë një fillim viti nën influencimin pozitiv të Jupiterti që do t’ju sjell të reja të shumta. Ndihmë do të keni edhe nga Venusi dhe Marsi, që duke filluar nga javët e para të vitit do t’ju orientojnë drejt suksesit.

Muajt e fillimit të vitit, deri në maj, do t’ju ndihmojnë të kurorëzoni ëndrrat e dashurisë.

Nga këndvështrimi profesional dhe financiar, periudha më e favorshme do të jetë midis shkurtit dhe gjysmën së parë të prillit, kur Mërkuri do të jetë në shenjën tuaj, ndërsa me Marsin në shenjë do të jetë më e lehtë krijimi i marrëdhënieve të reja.

Në punë nuk duhet të keni frikë të pranoni përgjegjësi të reja, sepse do t’ju ndihmojnë në karrierën e ardhshme, madje do t’ju sjellin edhe përfitime të mira financiare. Duhet të pranoni pa asnjë rezervë.

Tepër e mirë periudha në fund të vitit duke filluar që nga nëntori, kjo fal planetëve që ndodhen tek Shigjetari.


HOROSKOPI 2012 PËR FEMRA
Horoskopi për ju femra.

Gjithçka për dashurinë, punën, shëndetin...DASHI

(21 mars-20 prill)

A jeni gati për ndryshime radikale për vitin 2012? Saturni kundër, jo vetëm ju ka mundur, por duket se ju ka bërë edhe më të urtë dhe të ndërgjegjshme. Dhe për një shenjë Piter Pani, si e juaja, ky mund të jetë një shok, sidomos në sytë e të tjerëve. Ju e kaluat një pjesë të vitit 2011 në një tërheqje duke reflektuar mbi veten dhe duke zbuluar gjëra të mahnitshme për karakterin tuaj dhe çfarë ju rrethon. Tani viti i ri nis me ide më të mira, do të doni të harxhoni më pak energji (edhe pse kjo prirje nuk ju leverdis) dhe për të bërë hapa në errësirë​​. Eshtë viti i duhur për të harruar zhgënjimin dhe mosbesimin e së kaluarës. Tani ju jeni një femër e re....

Dashuria

Nëse në vitin 2011 keni ndjerë peshën e disa nga marrëdhënieve dhe përgjegjësitë në dashuri, 2012-a do të rindizte zjarrin e pasionit! Viti fillon i ndrydhur, ndoshta edhe duhet të mendoni për diçka që ka ndodhur vite më parë. Por pranvera vjen për të gjithë dhe sidomos për ju: Stina juaj e lindjes, do ju bëjë çift, edhe ato që janë të vetmuara. Shtatzani, fat dhe një udhëtim i paharruar ...

Puna

Disa tensione deri në prill, kohë kur durimi juaj mëse i njohur dhe instinkti i zjarrtë që keni, do të ndihet sidomos në familje.

Shëndeti

Kujdesuni për kokën dhe shpinën tuaj, pikat ku do provoni dhimbje nga puna vitin e ardhshëm. Vjeshta do jetë plot me ndikime të mira....

Këshilla

Sinqeritet! Me veten dhe me të tjerët. Lëre mënjanë atë që nuk të bën të nxjerrësh energjitë dhe karakterin tënd. Jeto si një femër e vërtetë e shenjës së Dashit!DEMI

(21 prill-20 maj)

Jupiteri yt i dashur do t’ju shoqërojë edhe për vitin 2012. Rrota e fatit vazhdon të rrotullohet, por këtë vit është e rëndësishme që të tregoni vlerat tuaja të vërteta, sa keni mësuar nga ngjarjet pozitive që kanë ndikuar te ju në muajt e fundit. Përfitoni nga mundësitë e mira, kërkoni gatishmërinë e duhur dhe kështu do të kuptoni edhe karakterin e ngadaltë tuajin! Këtë vit, ata që do të merren me ju do të ballafaqohen jo vetëm një vajzë të ëmbël dhe të dobishme, por veçanërisht me një të vështirë. Me gjithë karakterin shtëpiak tuaj, ju do të shihni gjatë këtij viti mjaft festivale, udhëtime, marrëdhëniet shoqërore të reja dhe aventurat në majat e botës...

Dashuria

Ju me siguri e keni gjetur tashmë shpirtin tuaj binjak dhe njeriun me të cilin do të martoheni vitin që po mbyllet. Përndryshe, do të keni në dispozicion gjysmën e parë të vitit 2012 për ta bërë një gjë të tillë. Viti i ri do nisë mes përkëdhelisë, dëshirave të shkeljes dhe të eksperimentimit. Në mars, mund të qëndroni edhe i vetëm. Por zemrat e trembura dhe të vetmuara, më pas do e kapërcejnë mosbesimin dhe do të goditen nga Cupidi.

Puna

Jupiteri në shenjë deri më 11 qershor, do t'ju japë mjaft kohë për të marrë raste të jashtëzakonshme, veçanërisht nëse ju keni të bëni me artin dhe krijimtarinë. Kultivoni marrëdhënie, takime kyçe për të gjetur të papritura për të punuar dhe studiuar. Nëse paratë i keni patur të pakta për dy vjet, nga qershori do të burojnë, së bashku me përgjegjësi të reja. Jetoni në mënyrë më luksoze.

Shëndeti

Nëse në botë ka një krizë, në universin e Demit vitin 2012 do të mbretërojë paqja dhe qetësia. Bankete bujare dhe kënaqësi non-stop. Më 3 tetor, Saturni shkon kundër tensionit nervor dhe disa do të kenë probleme me tretjen. Asgjë serioze, vetëm një kamomil dhe mjaltë për dimër.

Këshilla

Ti e ke kuptuar tashmë se mbështetja tek vetja Juaj është mënyra më e mirë për të shkuar përpara. Çlirohuni nga peshat dhe mbani atë që keni ndërtuar deri tani. Ju mund të shkoni shumë më shpejt para se mendoni....BINJAKËT

(21 maj-21 qershor)

Për femrat Binjake, 2012-a do të jetë viti kur do të kthehet shkëlqimi dhe do jetë tronditëse çdo gjë, si një ciklon. Ne ishim duke e pritur këtë! Shumë lëvizje astrale dhe emocione. Nëse muajt e parë të vitit do të vazhdoni të ndiheni pa humor dhe kapriçoze, prisni me qetësi dhe rezistoni. Jupiteri do ju dhurojë një verë me erërat e saj të dashurisë dhe fat për të ndryshuar rrjedhën e gjërave. Përfundimisht. Ju takoni njerëz e fatit, ndryshim qyteti, ëndrrat janë realizuar, përgjigje nga qielli, të holla, admirues. Dhe ju do fluturoni nga gëzimi ...

Dashuria

Ritëm e emocione të vazhdueshme, por një Binjakët nuk mund të bëjë më shumë se kaq. Një ditë do ju duan, tjetrën edhe mund t’ju urrejnë. Viti 2012 ju sjell dashuritë që prisnit, por edhe shkurtimet e nevojshme. Largohuni nga ata që janë shumë egoistë, ose janë të lidhur shumë, pranoni vetëm të sinqertët dhe pozitivët. Udhëtim marramendës apo flirtime rreth 18 Qershorit. Thuajini Po lidhjeve me njerëzit e rinj.

Puna

Edhe në punë, që nga viti i kaluar vazhdoni të tregoni përkushtim dhe përgjegjësi. Do të duan t’ju vënë në provë. Kush ju mendonte mendjelehtë, duhet t’ju kërkojë të falur. Do të jeni e kërkuar nga të gjithë dhe të gatshme për kthesa të papritura deri në 2013-n.

Shëndeti

Energji në muajt e parë të vitit. Alergjia do të jetë e mundur, çrregullime sezonale dhe pagjumësi për shkak të teprive (netë jashtë psh). Duhet të gjeni një vend apo aktivitet që do t'ju ndihmojë të relaksoheni. Duhet të kujdeset për çdo gjë tjetër.

Këshilla

Luaj me rrezikun. Mbylle derën dhe ajo do ju hapet papritur. 2012-a do të jetë një vit i dyerve të hapura ...GAFORRJA

(22 qeshor-22 korrik)

Me shumë përpjekje, pak nga pak jeni duke marrë atë që ju mori një kohë të gjatë. Dhe sapo të arrijë vjeshta, nuk do t’u besoni syve tuaj. Viti 2012, mund të jetë viti i vërtetë i përfundimit të një gjithësie për ju dhe zbulimit të një botë të re. Dëshirë për të ndryshuar dhe për të kapërcyer blloqe të caktuara që nuk ju kanë bërë të lumtur në të kaluarën. Urani ju ndihmon të përmbysni zakonet, të ndryshoni jetën tuaj dhe të mos ktheheni përsëri mbrapsht. Çfarë fitore për një nostalgjik si ju!

Dashuria

Saturni nis të largohet dhe mund të shihni fusha të ëmbla të shtruara para jush ... Këtë vit nuk do të jeni në gjendje për të fshehur atë që je në të vërtetë dhe në disa mënyra e keni vështirë për ta shfaqur.... anën tuaj të ndjeshme, duke mundur të shfaqni të gjithë ëmbëlsinë juaj. Eshtë koha për të gjetur dikë të gatshëm që t’ju japë atë që meritoni (nën një qiell të bukur të hënave të gushtit dhe në fund të vitit).

Puna

Fjalëkalimi: Eksperimentoni! Merrni shembull nga një mik ose shokët e Ujorit dhe Akrepit, ekspertë në revolucione. Çdo ndryshim sjell fat dhe prosperitet. Merrni përparësi në muajt e parë të vitit, veçanërisht në qoftë se ju doni të bëni kërkesa dhe të merrni diçka përsipër që nuk e kishit guximin për ta bërë më parë. Puna shkon me velat tuaja.

Shëndeti

Paqja e brendshme e këtij viti do të ndihmojë gjithashtu edhe trupin. Shqetësimet që keni, do kalojnë me lehtësi më të madhe. Edhe sëmundjet klasike të sezonit, kujdes nga gastritet dhe dhimbjet nervore të shpinës.

Këshilla

Ju keni një tendencë për të jetuar me lumturi dhe stres-pozitiv, çdo ngjarje. Këtë vit, do të përpiqeni për t'u çlodhur dhe të gëzoni të mirat që ju vijnë.LUANI

(23 korrik-23 gusht)

E dashur Luaneshë, 2012-a është një fillim i madh, por ju mbani dyshimet e zakonshme në lidhje me fatin e tij. Diçka që nuk do ju kthehet. Keni shpenzuar gjithçka në rroba dhe udhëtime për të gjetur veten? Ka pasur ndonjë kafaz të mbyllur, ku ju mbajtën në 2011-n? Mos u dekurajoni, viti i ri do ju bëjë të kuptoni më mirë se si mund të jeni më të pavarur (dhe më pak ekstremë). Testet janë forca tuaj, dhe me ardhjen e pranverës filloni të arsyetoni dhe gjatë verës, do të ndiheni i s çliruar. Raste, pasione dhe ndryshime epokale.

Dashuria

Ajo që quhet dashuri ... edhe në qoftë se ndonjëherë për ju është konkurrueshmëri! Muajve të parë të vitit dikush mund t’ju mbajë të pushtuar, si të jeni në ndonjë luftë. Pastaj ju mund të filloni të ndryshoni idetë në lidhje me ndjenjat. Do ju mbërrijnë netë të nxehta nën qiellin e qershorit, magnetizëm, duke nisur nga sekretet e panjohura dhe përshëndetje tifozërie në ditën para dasmës tuaj ..., por edhe vetëdija, ndërmjetësimi dhe besnikëria, i bëjnë mirë dashurisë (gjëra që bëhen të mundura në shtator).

Puna

Vitin e kaluar ju mund të keni patur disa ambicie të gabuara. Por në qershor 2012, Jupiteri hyn në fushën e suksesit dhe shpërblimet do të vijnë të vërtet nga larg, kur kujtonit se i keni humbur. Duhet të gjeni siguritë e humbura që mund të sjellin disa akrobaci për shkak të nxitimit për të arritur atje. Në nëntor, Saturni do t'ju ndihmojë të prisni degët e vdekura. Shpluhurosuni dhe vlerat tuaja do të njihen.

Shëndeti

Një luaneshë është një pasqyrë kur ajo buzëqesh. Ekuilibri mes mirëqenies së brendshme dhe të jashtme, për ju këtë vit do të ketë një rëndësi të madhe. Nuk e teproni si zakonisht mes dietës dhe palestrës, çelësi për të kthyer bilancin e të menduarit.

Këshilla

Përpiquni të jeni në gjendje për të bërë diçka që ju bën të ndiheni sipër aftësive tuaja. A do t’i fitoni sfidat? Yjet vënë bast për ju në 2012-n!VIRGJËRESHA

(24 gusht-23 shtator)

2012 për ju është viti i angazhimit si ju pëlqen, duke punuar shumë dhe gjithmonë e gatshme të merrni përgjegjësitë tuaja. Shqetësimet tipike të karakterit tuaj do të shkojnë në sfond në krahasim me energjinë me të cilën të përballeni me të gjithë. Marsi në shenjë deri më 3 korrik bën të arrini qëllimet tuaja, zgjidhjet e çështjeve, të gjeni punë, të kaloni provimet dhe të siguroni gjërat që ju duhen. Dhe të gjitha me veten! Ju do të keni një zë të brendshëm që ju sugjeron përgjigjet dhe ju ndihmon për të kapërcyer çdo gjykim. Asnjë ngjarje shqetësuese, por një rritje e ngadaltë dhe konstruktive. Çfarë doni më shumë për një vit? Thesari vjen në vjeshtë...

Dashuria

Konfuzion, konfuzion, thotë një këngë. Në 2012-n, do të vazhdoni me kontradiktat e karakterit tuaj: duhet të jeni vetëm me një dëshirë për të ndërtuar, takuar njerëz të rinj, dëshirë për të jetuar. Sa pasiguri!Pasioni nuk do të dështojë sidomos në pranverë, një kohë kur ju më në fund ndjeheni se vërtet kuptoheni nga dikush. Tundimin e marrëdhënieve në internet, e keni gjithmonë në qoshe ... kujdes të mos e ngatërroni me realitetin, i cili është i afërt me ju dhe me surpriza të mira madje.

Puna

Vullnet nuk do të humbasë as këtë vit, por kurrë nuk të çuditeni nga të papriturat e Jupiterit dhe Mërkurit. Ju do të dëshironi të bëni më shumë dhe për të marrë një vend të lakmuar, kjo vlen edhe për disa virgjëresha të lëna në hije. 2012-a është viti i duhur për të rritur shpejtësinë.

Shëndeti

Gjashtë muajt e parë të 2012-s, më këmbë ju mban një energji e lartë. Ju keni asnjë justifikim për shmangien sportive. Dhe sëmundjet do jenë pasagjere për ju. Relax tani dhe mos u ngutni gjatë vjeshtës. Kujdes sytë. Ktheheni stresin në pozitiv.

Këshilla

Sfidoni karakterin tuaj, duke u përpjekur të jetoni si një protagonist. Duke qenë në qendër të vëmendjes, do të donit shumë....PESHORJA

(24 shtator-22 tetor)

Viti 2011 nuk ishte për t’u kujtuar prej jush. Saturni dhe sprovat e tij në vazhdim, mund t’ju kenë bërë më të lodhur. Dhe tani ju doni të shihni rezultatet e të gjitha përpjekjeve tuaja. Në fund, 2012-a ju ruan energjinë, ju keni nevojë për të gjitha burimet tuaja mendore dhe fizike për të përfunduar planin e madhe të yjeve. Vazhdoni ta kryeni atë, sepse në fund, do shihni qëllimin! Ju nuk jeni më ajo që ishte më parë, ndoshta do keni partnerë të rinj, miq, partnerë, vende pune. Ju keni bërë revolucion dhe tani ju jeni gati për të jetuar me të ardhurat e tij.

Dashuria

Fati mund t’ju vijë në shpëtim. A keni ndryshuar partner? Keni qenë gati për ta bërë? Në vitin 2012, është radha e krasitjes së degëve të thara. Për t'u kthyer të ndiheni më të lehta pasi ju keni hequr qafe peshën e panevojshme! Ju nuk merrni lehtë vendime, por yjet këtë vit ju bëjnë bërë thirrje për këtë. Merrni hapësira të lira. Kryesisht mes qershorit dhe gushtit.

Puna

Përgjegjësi! Asnjë femër peshore nuk i ka realizuar plotësisht detyrat që i janë ngarkuar në muajt e fundit. Në pjesën e parë të kërkimit të vazhdueshëm për ekuilibër, mes shtëpisë, punës dhe dashurisë, jeta profesionale duket të mbizotërojë mbi të tjerat ... por në tetor perdet e saj duken të rënda. Saturni rritet dhe përgatit një çadër ku sipër saj do të bjerë një shi parash dhe kënaqësia do të bëjë të thuash: "Unë kam të drejtë për të." Mbroje veten nga thashethemet në shtator.

Shëndeti

Shumë përgjegjësi mund të shkaktojë probleme të kockave, qafës apo dhimbje mesi. Duhet që të ndaleni në kërkimin e paqes së brendshme dhe trupit do të përfitojë prej saj. Trajtime bukurie janë në favor, sidomos në vjeshtë.

Këshilla

2012-ën, jetojeni sikur keni qenë në një vallëzim tango. Në fillim ju ndjeheni pak të lirshëm, por me anë të praktikës, ju do ta bëni atë me sytë mbyllur. Një kulm i emocioneve....AKREPI

(23 tetor-22 nëntor)

Akrepa të dashur, i gjithë vitit 2012 tashmë është një mrekulli. Në qershor, i jepet fund kundërshtimit të Jupiterit, i cili të pengoi ty të kuptoje shumë gjëra dhe të shkoje drejt asaj që shpresoje. A ndjeheni të pakënaqur, të pashpresë dhe pa dëshirë? Asgjë nuk duket të ketë një logjikë? Yjet do të vazhdojnë të kërkojnë forcë, dhe ju duhet të pranoni se nuk ka shenja të tjera që atyre mund t’u rezistoni më mirë se ju. Çmimi vjen në tetor, kur hyn në shenjën tuaj Saturni i madh, planeti i stabilitetit dhe i rritjes, i aftë për të ndryshuar jetën tuaj për mirë dhe ju korrni kredi për vitin e ardhshëm.

Dashuria

Akrepi, Dashuria dhe vuajtjet e tij! A jeni gati për të hedhur dritë mbi atë që ju duhet? 2012-a ju pyet për durim dhe kurajo, veçanërisht në qoftë se dikush do të bëjë që ju të zemëroheni në muajt e verës. Dëshira për të eksperimentuar është pjesë e juaja, mund të jetë viti i duhur për udhëtim të gjatë që ju e keni ëndërruar gjithmonë. Nevoja për të shpëtuar dhe do të jetë një lloj aventure. Ju lutemi të mësojnë nga aventurat tuaja në vjeshtë.

Puna

Racionalitet apo instinkt? Në jetën e profesionale ju do të ndiheni të ndarë midis asaj që ju doni dhe çfarë ju ofrohet me siguri. Disa herë vitin e kaluar keni ndjerë nevojën për të ndryshuar drejtimin dhe shtrembëroni zgjedhjet tuaja. Stresi dhe pakënaqësia vazhdojnë edhe në muajt e parë të vitit, por është koha për të filluar përgatitjet për përparim të madh. Besoni mbi veten, vendosni projekte të reja, studimet, deri më sot, të angazhuar. Do jeni më e vendosur se kurrë.

Shëndeti

Lodhje dhe rigjenerim, feniksi që është në ju, shfaqet jashtë. Stresi do të përgjojë trupin, mendjen tuaj dhe kyçet. Pas verës, dëshirë për rinovim, ndryshim dhe spiritualitet. Shikoni dhe nevojën për të shkarkuar tensionet.

Këshilla

Kapërceni çdo tendencë për të parë çdo gjë zi. Për gjërat më të mira që ju duhet të dini se si të prisni. Saturni mori 25 vjet kohë për t’u kthyer në shenjën tuaj dhe do t'ju ndihmojë të qartësuar idetë.SHIGJETARI

(23 nëntor-21 dhjetor)

Pavarësisht nga parashikimet astrale, Shigjetari gjithnjë ndeshet me të ardhmen plot optimizëm. Dhe 2012-a do të fillojë vetëm me një valë entuziazmi! Mos prisni të hidheni në krahët e udhëtimeve dhe aventurave që ju presin në këtë vit më shumë se kurrë, dhe yjet do ju sfidojnë për t’ju mbajtur lart humorin. Lëreni mënjanë apatinë dhe zbrazëtinë. Shigjetaret që kanë ndërmarrë një hap të rëndësishëm në kohët e fundit, në dashuri apo në punë, zhvillojnë një vetëdije të re të brendshme. Merr përparësi kjo gjysmën e parë të vitit, ndërsa në vjeshtë Jupiteri hyn në opozitë, por deri atëherë ju do të keni ndryshuar tashmë shumë gjëra për mirë.

Dashuria

Era e pasionit dhe e ndryshimeve të mëdha! Dikush shkoi për të jetuar me të, dikush martohet ... Keni bërë një zgjedhje sidomos duke pasur parasysh natyrën e papritur e të pavarur tuaj dhe të lirë. Ndoshta ju keni gjetur më në fund një person që nuk e kufizon lirinë tuaj dhe nëse jeni ende duke u përpjekur për të kaluar në mes të një flirti në një tjetër, përjetojeni siç ju pëlqen. Ju gjithmonë do të josheni nga pista të dyfishta, kërkimi i emocioneve të reja dhe të shpëtoni nga rutina ... bëjini ballë tundimit.

Puna

Pozitat mund t’i rifitoni, ka hapësira të reja! Nevojë për të vepruar, për të marrë diçka që ju vërtitet në kokë për disa kohë ... mos hiqni dorë nga ëndrrat tuaja, por para se të lëvizni, hetoni terrenin, shkruani strategjinë, të gjeni dikë që mund t’ju ndihmojë, hedhja në errësirë ​​mund të jetë e rrezikshme. Jupiteri dhe Marsi mund të bëjë që të humbni nervat dhe ekuilibrat dhe të shpenzojnë të gjitha kursimet tuaja në shopping. Qershori është kritik, por në shtator hapen horizonte të reja.

Shëndeti

Këtë vit do të jeni në frontin e vendimeve të rëndësishme dhe ekuilibri psiko-fizik tuaj mund të ndikohet. Çmenduri, paqëndrueshmëri, eksese. Gjej mirëqenien në hapësira të hapura dhe në mes të natyrës!

Këshilla

Përqendrim dhe sytë në portofol! Aventurat e 2012-s do të kërkojnë një plan të caktuar dhe të gjitha energjitë tuaja.BRICJAPI

(22 dhjetor-20 janar)

Sa ju është dashur që të luftoni në dy vitet e fundit? Tashmë ju mendoni ndryshe nga vjeshta e kaluar, gjërat janë më të mira dhe mrekullia duket se ka mbërritur. Humori ju mban! Pjesa e bukurisë në vitin 2012, është vazhdimi i korrjes së fryteve të punës tuaj me favor nga Jupiteri, Marsi dhe Saturni. Edhe një karakter i vështirë si ju duhet të mendojë përsëri: ndryshimi është i mundur dhe këtë vit ju mund të përfundoni atë që keni lënë në mes të 2011-s. Ju jeni protagonist deri në qershor, pastaj ktheheni prapa skenave ...

Dashuria

Dritat e buta dhe ndjenjat nga serialet TV do të plotësojnë vitin tuaj. Mund të takosh personin e ëndrrave të tua, atëherë kur as e pret një gjë të tillë. Ju do të keni përshtypjen se është gjithmonë pranverë, dhe bini në dashuri me dëshirën për përkushtimin e kohës për ata që ju duan. Çfarë zbulimi i madh për një qen të punës si ju! Raporte pak të ngurta deri në prill. Por vera do ju bëjë të jeni më e lirshme. Do të kuptoni një të vërtetë të madhe: Duhen dëgjuar njerëzit që ke pranë.

Puna

Vitit 2011 ka frenuar ambiciet tuaja dhe minuar vetë veten tuaj, por tani e tutje, kjo tendencë zhduket. Gjashtë muajt e parë të vitit, ju do marshoni me shpejtësi të plotë drejt një roli të ri, realizimin e një projekti afat-gjatë. Ju jeni mbretëresha e angazhimit dhe detyrave, atë që ju bëni, është se kush jeni. Nevoja për siguri, dhe gjithashtu për të siguruar stabilitetin në kohë krizash, janë shenjë se investon më shumë se kushdo për të ardhmen. Bravo!

Shëndeti

Lamtumirë dobësi, një valë e re e energjisë do ju karakterizojë, sidomos gjysmën e parë të vitit. Intoleranca e kaluar, tani mbetet vetëm në kujtesë, do të jetë më e lehtë për t'u çlodhur. Forconi kockat!

Këshilla

Mbështetja e yjeve nuk është e mjaftueshme, ju duhet rezistencë dhe duhet të mësoni për të shijuar jetën.UJORI

(21 janar-19 shkurt)

Pas dy vjetësh ndryshime të thella, edhe në 2012-n kjo nuk do jetë e mjaftueshme akoma ... do të vazhdojë të ketë prej jush një oreks për rinovimin, eksplorimin dhe revolucionin. Ju duhet t’i hidhni të gjitha larg e të ndiheni e gjallë! Viti i ri do të sjellë edhe disa dyshime, të cilat në vjeshtë fillojnë nga zeroja, por pa e ditur destinacionin. Për fat të mirë, yjet dhe njerëzit që ju duan, do t'ju ndihmojë të mbani këmbët tuaja në terren dhe t’u vendosni teprimeve limit. Investoni në veten tuaj dhe kjo po që me të vërtetë ka rëndësi. Ky vit ju premton një takim me mjedise stimuluese dhe njerëz që do ju bëjnë të rizbuloni kënaqësinë, duke ju bërë të harroni hallet e kohëve të fundit.

Dashuria

Jeta e çiftit do të udhëtojë paralelisht me dëshirën për liri! Viti i ri fillon me dëshirën për të dashur partnerin tuaj ndonjëherë, por Venusi në verë mund të sillte një takim të papritur, nëse ju jeni e vetme por edhe në çifte. Nëse ju keni një histori të qëndrueshme, megjithatë, nuk duhet të merrni rreziqe përsipër, në thelb pothuajse të gjitha shkeljet e Ujorit janë mendore! Në 2012-n, megjithatë, do të merrni një mësim të madh: edhe me të njëjtin person, ju mund të përjetoni një perspektivë të re emocionuese.

Puna

Pasiguri, ulje-ngritje, por edhe mundësi të mira, sidomos në kohën e verës, kur provat, por edhe shpërblimet do të shumëfishohen. Në tetor, Saturni hyn në kuadraturë, dhe t'ju mbushë me pyetje. Prano gjithçka që ju jepet, transfertat përfshirë.

Shëndeti

Pas ajrit tuaj të qetë dhe të qetë ... fshihen nerva të gatshëm të hidhen përpjetë në çdo moment! Muajve të parë të vitit do keni stres emocional, netë pa gjumë për shkak të mendimeve që ju rrotullohen në mendje. Nga qershori, do nisni për të gjetur paqen, t’i shkëputni telat dhe të filloni të punoni jashtë.

Këshilla

Kaosi ndonjëherë është forcë krijuese, por këtë vit juve do ju duhet më shumë saktësi. Bëni listën tuaj të prioriteteve dhe trajtojini me kujdes ato.PESHQIT

(20 shkurt-20 mars)

Peshq të dashur, këtë vit ju mund të ndiheni vërtet me fat dhe të ndjeheni e qenë se keni lindur nën një yll me fat. Lëvizjet e bukura planetare do të përfshijnë jetën tuaj deri në vitin 2015. Dhe lajmi i mirë vjen shpejt: nga shkurti, kur Neptuni hyn në shenjë, i cili mban një peshë në spiritualitetin e krijimtarisë, do nis ndryshimet në ju. Nëse keni qenë të humbur, më në fund gjeni veten dhe të dukeni më të pjekura dhe të orientuara drejt së ardhmes. Deri në korrik, lufta me Marsin në Virgjëreshë dhe planetin e dashurisë ju bën tërheqës, por pastaj keni një pikë kthese nga gushti. Ju do të gjeni fuqinë dhe forcën e një magjie rock.

Dashuria

Dashuri dashuri dhe shumë dashuri. Këtë vit do të jetë e e domosdoshme për ju. Një shtëpi ëndërr ... Edhe nëse tekat e Venusit do ushqejnë diskutime, do t’ju bëjnë të ndjeheni të gjykuar nga njerëzit që ju zgjidhni. Viti 2012 shënon fillimin e udhëtimit tuaj të brendshëm, është koha për të gjetur atë që janë nevojat tuaja të zemrës. Ndjeshmëria tuaj proverbiale do t'ju udhëheqë, duke e vënë atë në lëvizje, veçanërisht midis janar, shkurt dhe gusht, kur fati do të trokasë në derën tuaj.

Puna

Si një lëvizje! Jupiteri vazhdon në favor, edhe pse disa ankthe ju shoqërojnë ende. Jini e durueshme dhe mos i hidhni poshtë të gjitha deri në muajt e parë të vitit, ju po ndërtoni të ardhmen tuaj dhe ju do të shihni frytet gjatë verës. Çdo sakrificë do të shpërblehet.

Shëndeti

Me kaq planete në lëvizje, do të ndikoheni lehtë nga stresi. Ju keni hyrë në 2011-n me vështirësi të mëdha dhe Marsi në Virgjëreshë vazhdon t’ju bëjë që ju të shqetësoheni dhe të keni një stomak të përzier. Duhet të bëni çdo përpjekje për të gjetur kohë për veten tuaj, sidomos në mes të majit dhe korrikut.

Këshilla

Përkushtim dhe vendosmëri. Përdorni zbutësin e karakterit tuaj, larg stresit, shpërndajini konfliktet, për të sjellë harmoni në botën tuaj....

HOROSKOPI 2012 PËR MESHKUJ
Horoskopi për ju meshkuj.

Gjithçka për dashurinë, punën, shëndetin...DASHI

(21 mars-20 prill)

Viti 2012 do të jetë një vit i vetë-motivimit të jashtëzakonshëm për meshkujt e kësaj shenje. Aspektet e Uranit dhe Jupiterit në kombinim me shenjën tuaj do të sjellin në lidhje me kursin e jetës tuaj, marrëdhënie ekstra, ku pozicioni juaj në drejtim të tyre, është e pathyeshëm. Ju nuk do të jenë të pasuksesshëm, q ëtë ndjeni nevojën e ndonjë ndihme. Pa dyshim, ju do të jeni jashtë rrezikut. Pra, në fund të këtij viti për shenjën e Dashit, gjithçka duket se do të jetë e mirë.

Puna

Imagjinata juaj do të jetë një nga pasuritë tuaja më të madh, do të thotë se ju do të gjeni disa lajme të mira rreth punës në vitin 2012. Ju do të jeni në gjendje të vendosni me një korrektësi të tmerrshme nevojat për bashkëbiseduesit tuaj dhe për t’i bërë ato përputhen me tuajat. Konsultimet janë të veçanta, dhe mund të arrini qëllimin tuaj absolutisht, edhe pse nga pamja e jashtme ju shkoni larg në kundërpeshë ndaj bashkëbiseduesve tuaj. Faktet, realitetet, provat do të rrotullohen rreth arritjeve tuaja në këto konsultime.

Paraja

Ju do të përpiqeni gjatë vitit 2012 për të gjetur mënyrën për ta bërë ekstra biznesin tuaj dhe llogarinë tuaj financiare, për ta pasuruar me gjëra pozitive dhe kjo do të ndodhë. Ju gjithsesi, mbani armët gati për të bërë një goditje në jetën tuaj. Mendoni dy herë para se të mendoni se gjithçka u shkoi keq.DEMI

(21 prill-21 maj)

Horoskopi i vitit 2012, parashikon për meshkujt e Demit se butësia e jetës do të përputhet me një nevojë të përpjekjeve nga ana e tyre për të vazhduar para rrugën e nisur gjatë vitit që ata janë duke mbyllur. Ju do të ndjeni se si po rritet krijimtaria tuaj, dhe ajo nuk do të jetë një iluzion.

Puna

Për meshkujt e Demit, muajt e vitit të ardhshëm duket se nuk do të jenë aspak të lehtë në aspektin e punës. E kjo, pasi ata do të duhet të punojnë dy herë në mënyrë më të vështirë, sidomos kjo në fillim të vitit.

Paraja

E megjithëse në kushtet e një ritmi të shtuar të punës, meshkujt e Demit duhet të dinë se gjatë vitit të ardhshëm do të kenë më shumë para në dispozicion të tyre. Kjo tregon se financat e tyre janë parë favorizuar, me një harmoni të fortë.BINJAKËT

(22 maj-21 qershor)

Konfigurimin astral i vitit 2012 do t’ju mundësojë kurorën e përpjekjeve tuaja nisur vitin e kaluar, në fushën e e relacioneve. Kjo do të ketë efekte në shumë rrethana. Në të vërtetë, impulset e Urani, shoqëruar nga Marsi dhe Dielli do të lehtësojnë ndjeshëm shkëmbimet tuaja dhe qartësinë. Zgjedhje të reja bëhen të mundshme dhe ato janë kthyer spontanisht në drejtim të zhvillimeve që do t’ju sjellin më afër objektivave tuaja. Rruga juaj personale shihet në 2012-n më e lehtësuar nga rrethimet e dikurshme.

Puna

Stabiliteti i lidhjeve tuaja emocionale do të jetë një nga prioritetet tuaja absolute, këtë vit. Urani me efektet e tij, do të mbështesë përpjekjet tuaja në drejtim të një shprehje të thellë në dashuri. Për më tepër, ndryshimet që ju keni ngritur, kanë nisur të japin frutat e tyre. Klima e përgjithshme pozitive do të shfaqen që në fillim të vitit. Reagimet tuaja spontane do të jetë i pasur me emocione.

Paraja

E gjithë kjo është e lidhur me ligjshmërinë, nënshkrimet zyrtare dhe të rëndësishme, janë sidomos shitjet, mjaft të rekomanduara për vitin e ardhshëm. Ato janë të favorizuara sidomos gjatë muajit qershor, mars dhe tetor 2012.GAFORRJA

(22 qershor-22 korrik)

Ju do të jetoni impulset planetare, të cilat do të lejojnë që në mënyrë të përgjithshme, vitin e ardhshëm të gjeni më shumë butësi. Më shumë raste të kohës së lirë. Kjo sjell një qetësi në rritje për ju e në këtë mënyrë një energji më të madhe morale për të kapur rrethanat me një ndjenjë të padiskutueshëm e të nuhaturit, yje të mundshëm lirimin ju këtë vit të konsideratave material të caktuar, i cili lë fushën e lirë të bëjë më shumë humaniste për ju.

Dashuria

Ju shkruani nga dera e madhe në fushën e Eros, këtë vit. Impulset e Urani, e kombinuar me ato të Marsit dhe Venusit vijnë për ta shpejtuar jetën tuaj të dashurisë, të cilat do të korrespondojnë me një transformim total. Nuk është zbulimi në perspektivë, pa marrë parasysh vendndodhjen tuaj të tanishme. Natyra juaj e rezervuar do të lërë hapësirë ​​për një pohim më të madhe të veten, me guxim më shumë dhe shprehje të natyrës themelore tuaj sentimentale. Nismat tuaja japin rezultate me shume se praktika, ky është momenti për të shprehur ndjenjat tuaja, për të ekspozuar projektet tuaja të çiftit, për fillimin e dialogut që do të mundësojë që të dini më mirë partnerin tuaj.LUANI

(23 korrik-22 gusht)

Ngjarjet do të lidhen në mënyrë të natyrshme për sytë tuaj, këtë vit. Aspektet planetare të cilat mbretërojnë në sektorin tuaj të lehtësuar të lidhjeve të jetës, do të paraqesin më produktivite idetë thelbësore për projektet tuaja. Vetëm Saturni hedh një hije mbi realizmin e thellë që mund t’ju japë momente keqardhje personave melankolikë. Por përtej këtij fenomeni, ju do të keni shumë raste për t’u kënaqur nga efektet pozitive të realizmit tuaj, e kjo ju ndihmon për të siguruar mbështetjen tuaj me efektivitet.

Puna

Në të vërtetë, aspektet e divergjencave të Plutonit dhe Marsit, nxjerrin në pah pikat tuaja të dobëta dhe ato të njerëzve të caktuar të rrethit tuaj profesional. Fillimisht, ju do ta shihni veten tuaj në bregore me atë që duket t’ju jetë bërë gabim pas vendimeve në emër të kolegëve tuaj. Por me përpjekjet e të kuptuarit, ju do të kuptoni se në fund të fundit, se këta njerëz mund edhe t’ju ndihmojnë.

Marrëdhëniet

Jeta juaj e dashurisë në vitin 2012 do të zbutet në mënyrë të konsiderueshme. Në të vërtetë, ju spontanisht do ta dëgjoni këtë nga të tjerët, por edhe vetë do ta kuptoni se kur çdo gjë do të jetë plotësisht në vendin e saj. Ju shkoni në detajet e ndjeshmërisë së partnerit tuaj me lehtësi. Kjo shpjegohet dhe nga fakti se ju tregoni shumë ndjeshmëri ndaj tij. Ndikimet e kombinuara të Plutonit dhe Marsit, do të shkaktojnë situata të cilat do të jenë shumë e dobishme për të krijuar një klimë të marrëveshjes dhe të diplomacisë së vërtetë harmonie në çift.VIRGJËRESHA

(23 gusht-22 shtator)

Gjatë vitit të ardhshëm, ju do të afirmoni vlerat tuaja në mënyrë të qartë, përmes akteve konkrete dhe të dukshme për të gjithë. Ju do të keni ende këtë vit frymëzimin e duhur në këtë drejtim. Projekte të reja vijnë, bisedat dhe kontaktet pasurojini në vitin 2012, pasi izolimi nuk vlen asgjë, ai vetëm ju pengon. Në këtë aspekt, viti i ri do të paraqesë shanse të mëdha mbi marrdhëniet me të tjerët.

Puna

Ju do të nisni të ndjeni kënaqësi tek shihni të materializuara frytet e përpjekjeve tuaja të kalojnë në formën e një promovimi përmes rritjes dhe ndryshimit të statusit tuaj. Në një mënyrë të përgjithshme, ju do ta keni më të lehtë t’i prekni gjërat. Cilido qoftë profesioni juaj, presim që të keni më shumë shkëmbime me më shumë njerëz të tjerë dhe në të njëjtën kohë një ri-orientim të ri.

Paraja

Një njohuri më e madhe e asaj që zgjohet, ndikon te ju gjatë vitit të ardhshëm, por edhe në personalitetin tuaj, për të gjetur llojet e situatave që korrespondojnë me të vërtetë me ju. Ju do të më jeni më aktivë në kërkimin e ngjyrës tuaj sentimentale. Do t’i largoni momentet tuaja të vetmisë. Urani ju shtyn me këto analiza, do t’ju lejojë për të shmangur në të ardhmen gabimet e kaluara në sjelljen tuaj. Ju do të bëni gjithsesi një kthim në të kaluarën, për t’u ballafaquar me arritjet tuaja sentimentale do të vijnë. Duke shikuar në gabimet tuaja do të mësojnë se si të hiqni nga tendencat që ju dëmtojnë harmoninë e një marrëdhënieje.PESHORJA

(23 shtator-22 tetor)

Gjatë vitit 2012, ju do të afirmoni vlerat tuaja në mënyrë të qartë, përmes aktesh konkrete dhe të dukshme për të gjithë. Ju nuk e keni ende këtë vit frymëzimin në këtë drejtim. Projekte të reja vijnë, ndërgjegjja bëhet edhe më e lehtë dhe bisedat me persona të rinj, do t’ju mësojnë shumë nga të gjitha fushat. Mos lini asnjë nga kontaktet tuaja në vitin 2012, izolimi nuk vlen asgjë.

Puna

Ju do të jeni të kënaqur të shihni materializimin e fryteve dhe përpjekjeve tuaja, që të kalojnë në formën e një promovimi, rritje dhe ndryshimi statusi. Objektet janë të paralajmëruara, dhe njohja është me të vërtetë shumë e afërt me ju. Megjithatë, ju do të keni për të përfunduar detajet. Cilido qoftë profesioni juaj, do të keni gjatë vitit 2012 më shumë shkëmbime me të tjerët dhe ri-orientim të veprimeve tuaja, në mënyrën tuaj duke punuar drejt objektivave të reja.

Dashuria

Një njohuri më e madhe e asaj që zgjohet tek ju, do të mundësojë të kuptoni më mirë se cili partner, i cilit personalitetit dhe cilat lloje të situatave korrespondojnë me ju me të vërtetë. Urani ju shtyn me këto analiza, dhe do t’ju lejojë për të shmangur në të ardhmen gabimet me peshë në sjelljen tuaj. Ju do të bëni kthim në të kaluarën, të favorshme këto me arritjet tuaja sentimentale që do të vijnë gjatë 2012-s.AKREPI

(23 tetor-22 nëntor)

Gjithçka që do ju vijë në rrugën tuaj, gjatë vitit tjetër, do të duhet ta meritoni. Kjo është edhe deviza e vitit 2012 për meshkujt e akrepit, të cilët gjatë muajve të tij do të duhet të bëjnë përpjekje të forta për të mundësuar arritjen e qëllimeve të tyre. Vështirësi, por në fund, edhe sadisfaksion kur gjërat do të shkojnë drejt përmbushjes.

Puna

Horoskopi 2012 tregon për meshkujt akrepë se puna gjatë këtij viti do të jetë ideale për të ndërmarrë iniciativa të forta. Gjithçka do të ndodhë në jetën tuaj profesionale, ka për të qenë pjesë e meritës dhe aspak e fatit siç mund të mendohet. Çka do të thotë se akrepët duhet të përveshin mëngët dhe të ecin para, pa pritur ndihmën e askujt më.

Marrëdhëniet

Horoskopi 2012 lidhur me marrëdhëniet në çift për meshkujt e Akrepit tregon se ata duhet të bëjnë të gjitha përpjekjet për të ruajtur atë që kanë arritur në to, gjatë muajve të këtij viti që po mbyllet. Situatë e ngurtë, sidomos gjatë 4 muajve të parë të vitit të ardhshëm. Por gjërat duket se do të hapen më vonë, me kalimin e muajve të tjerë.SHIGJETARI

(23 nëntor-21 dhjetor)

Horoskopi 2012 për meshkujt e Shigjetarit, tregon se gjatë këtij viti do të mundësohet mbërritja e një drite të re në rrugën tuaj, e cila kishte munguar prej dy vjetësh. Pas një periudhe të tillë të errët, e cila ju ka mbajtur larg arritjes së qëllimeve tuaja, duket se viti i ardhshëm nis me hapjen e rrugës që të çon drejt tyre. Duke u bindur edhe më tepër sa vlen shprehja “I duruari, i fituari”…

Puna

Horoskopi 2012 tregon se në lidhje me punën, ju duhet që të krijoni më shumë optimizëm rreth jush, për të dhënë një frymë të dytë për jetën tuaj të përditshme e cila papritur, do të shfaqet tepër e ngushtë për ju.

Paraja

Horoskopi 2012 para tregon se Fati do të vijë në momentin e duhur. Me të gjitha lehtësitë për të lehtësuar jetën tuaj, në shumë detaje. Të gjitha këto, mund të lehtësojnë rrugën tuaj drejt sukseseve të cilat i keni patur deri tani në zbritje, në veçanti me planin financiar.BRICJAPI

(22 dhjetor-20 janar)

Do të jeni përgjatë gjithë vitit të ardhshëm, nën një impuls planetar të dukshëm, të cilët do ju përndjekin gjatë gjithë ditëve të tij. Kjo do ju bëjë që të gjeni më shumë ndryshueshmëri dhe dritë në jetën tuaj. Më shumë mundësi për zbavitje dhe njohje njerëzish të rinj. Që të gjitha, të shoqëruara me një energji të lartë morali dhe një sens i së mirës që do kundërmojë shumë rreth jush në vitin e ardhshëm. E gjithë kjo atmosferë, do ju ndihmojë për një vit shumë të mbarë.

Dashuria

Në vitin 2012, meshkujt e Bricjapit, do të hyjnë përmes derës së madhe të Erosit. Ndërsa impulset e Uranit, të kombinuara me ato të Marsit dhe Venusit, do të ndriçojnë dhe do ta bëjnë akoma më tërheqëse jetën tuaj. Gjithçka më pas, do të korrespondojë me një transformim total. Do të gjeni femrën e duhur, shpirtin tuaj binjak, me të cilën pse jo, do të mendoni deri edhe martesë.

Puna

Eshtë një sektor i cili gjithashtu do të njohë një ecuri të shpejtë gjatë vitit të ardhshëm, duke premtuar më shumë fat dhe të ardhura se gjatë vitit që u mbyll. Të gjithë do të jenë të përqendruar në hapjen e një biznesi të ri, i cili gjithashtu do të fugurojë i suksesshëm nëse e merrni përsipër. Fati do të jetë me ju, mjafton vetëm që ta ndiqni …UJORI

(21 janar-19 shkurt)

Viti 2012 për meshkujt ujorë do të jetë kryesisht i mbarë për çështjet profesionale dhe ato të menaxhimit. Papritur, do ta keni në dorë fatin e jetës suaj, si kurrë ndonjëherë. E kjo, falë asaj që keni arritur të ndërtoni deri tani. Vetëm se deri tani nuk ka qenë faza e konkluzioneve, ndësra me nisjen e vitit të ardhshëm, gjithçka do të nisë të shfaqë rezultatet e para pozitive.

Puna

Dielli, Neptuni and Urani do të jenë drejtuesit e rrugës suaj përgjatë këtij viti që po troket. Ata do ju tregojnë rrugën e duhur për të mos përsëritur gabimet e deritanishme në jetën tuaj profesionale. Duke u kthyer kështu në një menaxhues të mirë të vetes suaj, gjë që nuk e keni patur fatin ta bëni ndonjëherë, e kjo për shkak të rrethanave.

Dashuria

Saturini do ju prijë drejt një marrdhënie të fortë me seksin tjetër, gjë që do ju lejojë ta njihni më mirë atë dhe të mendoni ndryshe rreth tij. Në këtë aspekt, ju do të njihni edhe më mirë veten tuaj, prandaj është shumë e mundshme që gjatë vitit të ardhshëm të ndërmerrni hapa që s’i kishit marrë deri më sot, si martesë apo bashkëjetesë me pjesën tjetër të zemrës suaj.PESHQIT

(20 shkurt-20 mars)

Horoskopi 2012 do të shfaqë konkretizimin e asaj që ju keni imagjinuar dhe me jetën e vërtetë. Pra, në njëfarë mënyre, situata kur ëndrrat do të kthehen në realitet. Kur çdo gjë që keni dëshiruar do të kthehet në personalizimin tuaj dhe konkretizimin e gjërave që ju kanë munguar deri më tani.

Puna

Viti 2012 do të kurorëzojë gjithë projektet tuaja, ato për të cilat keni punuar deri tani. Gjë që do të duket të jetë më konkrete, gjatë pjesës së dytë të vitit të ardhshëm. Një përpjekje e nisur që sivjet gjithsesi, për një sipërmarrje duket se do të mbetet ende në dilemë gjatë vitit të ardhshëm, duke pritur ndoshta vitin 2013 për realizimin e saj.

Dashuria

Më shumë fat në marrdhëniet ndërpersonale, por duhet të dini që për ta merituar atë, duhet të jeni pak edhe nga vetja juaj. Mos u mjaftoni vetëm me vetëkënaqsinë tuaj dhe proteksionizmin që synoni ndaj seksit të kundërt, por përpiquni t’i jepni edhe atij hapësirat e duhura, që ai të përfitojë më shumë sa të jetë e mundur për të shfaqur veten e tij. Vetëm kështu do ta bëni të funksionojë lidhjen tuaj.Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
HOROSKOPI PËR VITIN  2012 74537453
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi