Share
Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Janullatos: Gjermanët po tallen me krizën ekonomike të Greqisë

prej Thu 8 Mar 2012 - 17:11
Janullatos: Gjermanët po tallen me krizën ekonomike të Greqisë 37465_1TIRANE - Në mesin e debateve për krizën ekonomike, që prej kohësh ka mbërthyer Greqinë dhe jo vetëm, nuk kishte si të mbetej pa u përfshirë dhe Kisha Ortodokse.
Por për habi, nuk është kisha greke por ajo shqiptare, e cila me anë të Kryepeshkopit të saj, Anastas Janullatosit, i ka dërguar një letër Peshkopit të Kishës Ungjillore Gjermane, Martin Schindehutte, duke kërkuar mbështetje dhe solidaritet me shtetet evropiane që janë përfshirë nga kriza.

Referuar mediave më të mëdha të shtetit fqinj, mësohet se Hirësia e Tij, Kryepeshkopi i Kishës Ortodokse Shqiptare, i ka dërguar ditën e djeshme një letër Peshkopit të Kishës Ungjillore Gjermane, Martin Schindehutte.

Një prej gazetave më të mëdha të Greqisë “To Dhi-ma”, shkruan se në këtë letër, Janullatos i është referuar Greqisë dhe zërave të ashpër që vijnë nga Gjermania, për paketat e ndihmës për këtë shtet.

er.nu/GSH/BalkanWeb.com


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Janullatos: Gjermanët po tallen me krizën ekonomike të Greqisë 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Janullatos: Gjermanët po tallen me krizën ekonomike të Greqisë

prej Thu 8 Mar 2012 - 17:13
po ky palo prift mendon se eshte gjermania si shqiperia si rri by.. rehat me punet e kishes por merret dhe me politike


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Janullatos: Gjermanët po tallen me krizën ekonomike të Greqisë 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi