Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default 2 vjeçarja me kancer shpëton mrekullisht pas transplantit

prej Sun 11 Mar 2012 - 21:56
2 vjeçarja me kancer shpëton mrekullisht pas transplantit 2-vjecarja-me-kancer-shpeton-mrekullisht-pas-transplantit2 vjeçarja me kancer shpëton mrekullisht pas transplantit Ellie-mae-tani-eshte-duke-shpresuar-per-te-marre-pjese-ne-lojrat-e-transplantit-britanikNjë tjetër histori e dhimbshme e një vajze 1 vjeç por që ka qënë me shumë fat.
Ellie-Mae Wolfenden ka qënë më pak se një vit kur ju nënshtrua një transplanti të mëlçisë. Mëlçia u dhurua nga një 37 vjeçar.

Ajo bëri transplantin duke iu nënshtruar dhe për 2 vjet të tjera kimioterapisë për të shkatërruar qelizat kanceroze që ajo ishte diagnostikuar më parë.

Ajo ishte diagnostikuar me hepatoblastoma, dhe kanceri ishte përhapur dhe në mushkëri. Kështu pas operacionit ajo u radhit në listën emergjente të translpantimeve.

Dhe fati i saj dhe i prindërve të saj ishte me të.
Por mëlçia e dhuruar e 37 vjeçarit shkoi gjysma për vajzën e vogël dhe gjysma për një pacient tjetër.

Tani ajo duket e shëndetshme por që përsëri ka nevojë për kontrolle sistematike mjekësore.
Prindërit e saj e festojnë dy herë ditëlindjen e saj, një herë kur ka lindur dhe dita tjetër kur bëri transplantin.
Ndërkohë prindërit janë duke apeluar për më shumë njerëz për t'u bashkuar në regjistrin e dhurimit të organeve.


2 vjeçarja me kancer shpëton mrekullisht pas transplantit Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi