Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Japonia goditet përsëri nga një tërmet që paralajmëron tjetër cunam

prej Wed 14 Mar 2012 - 18:18
Japonia goditet përsëri nga një tërmet që paralajmëron tjetër cunam Japonia-goditet-perseri-nga-nje-termet-qe-paralajmeron-tjeter-cunamNjë tërmet tjetër i fuqishëm ka tronditur Japoninë dhe paralajmërimet shprehen për një cunam tjetër ndërkohë Japonia sapo përkujtoi një vjetorin e cunamit më të madh të shkaktuar ndonjëherë.

Tërmeti kishte fuqi prej 6.8 shkallë të Rihterit.
Një tronditje tjetër me magnitudë 5.9 ka goditur përsëri pas dy orë më vonë.
Ndërsa cunami prej një metër e gjysmë pritet në prefekturat e Aomorit dhe Iuates, kjo e fundit është zona që u dëmtua rëndë nga tërmeti dhe cunami i vitit të kaluar.
Epiqendra e tërmetit ishte 235 kilometra në jug të Kushiros, ishullin verior japonez të Hokaidos.


Japonia goditet përsëri nga një tërmet që paralajmëron tjetër cunam Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi