Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Gjenerali Amerikan Që Pranon Islamin!

prej Sat 24 Mar 2012 - 19:48
Gjenerali Amerikan Që Pranon Islamin! Usa

Gjenerali Amerikan: pranova islamin për shkak të një ushtari Saudit…!!

Gjenerali i ushtrisë Amerikane B. Vandam i cili pas pranimit të Islami ndërroi emrin në Ibrahim thotë:” nuk e harroj atë ushtare Saudit që ma tërhoqi vëmendjen me moralin e tij”.

Një ushtare amerikane erdhi për vizitë dhe ajo ishte gjenerale e një delegacioni të ushtrisë amerikane, kur arriti të gjithë e përshendetën për dore përveç njërit, ishte ushtar saudit.

E pyetëm pse nuk e përshendete me dorë, u përgjigjë: feja ime ndalon që burri ta përshendet gruan e huaj me dorë, dhe ajo mbeti e befasuar, u kujtova gjatë dhe erdha në perfundim se të gjitha krimet amorale fillojnë me prekje!!

Pyeta për islamin dhe u drejtova në selin e thirrjes islame për të huaj në mes të qytetit të Xhides dhe më njoftuan me realitetin, dhe menjëherë hyra në fe.

Nuk mundem ta harroj momentin e parë kur hyra në haremin e Qabës, u mundova të permbajë lotët por nuk munda!!

E lusim Allahun ta forcojë Ibrahimin, shikoni se si pranon islamin me një gjë të thjesht, edhe pse ne nuk i kushtojm kësaj rëndësi në fenë tonë!!Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi